Въпрос за удостоверител /Google Authenticator 2FA/

Модератор: Moderators

Въпрос за удостоверител /Google Authenticator 2FA/

Мнениеот Sandro » 07 Мар 2019, 19:41

Имам едно питане, та значи на телефона имам удостоверител за борсите. Искам да му сменя батерията (той е от тия дето батерията се сменя в сервиз), та питането ми е дали удостоверителя ще си работи нормално след това.
Sandro
 
Мнения: 83
Регистриран на: 13 Мар 2017, 23:03

Re: Въпрос за удостоверител

Мнениеот silence » 07 Мар 2019, 20:03

Направи си бекъп на QR кодовете и дори да си резетнещ телефона сканираш ги и си готов
silence
 
Мнения: 106
Регистриран на: 11 Яну 2014, 21:45

Re: Въпрос за удостоверител

Мнениеот 2GOOD » 07 Мар 2019, 21:46

silence написа:Направи си бекъп на QR кодовете и дори да си резетнещ телефона сканираш ги и си готов


Направо си е задължително, дръж ги офлайн на сигурно място. Иначе самият Google Authenticator може да се бакъпне смао ако телефона е руутнат, но за да се руутне много често се налага да се изтрие. Затова преди да го закараш, ако нямаш кодовете, деактивирай ги и ги направи на ново като си запазиш ключа или направо QR-a
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Въпрос за удостоверител /Google Authenticator 2FA/

Мнениеот Sandro » 08 Мар 2019, 09:37

Имам само тия цифровите кодове, а общо са 6-7 борси, не ми се прави всичко наново, за това и питам.
Sandro
 
Мнения: 83
Регистриран на: 13 Мар 2017, 23:03

Re: Въпрос за удостоверител /Google Authenticator 2FA/

Мнениеот kkirilov » 08 Мар 2019, 10:10

Sandro написа:Имам само тия цифровите кодове, а общо са 6-7 борси, не ми се прави всичко наново, за това и питам.


От това разбрах само - "Имам едни пари на няколко места, ама ме мързи да ги запазя и ще взема аз да си оправя телефончето пък парите...…. "
kkirilov
 
Мнения: 87
Регистриран на: 12 Юни 2017, 16:37

Re: Въпрос за удостоверител

Мнениеот silence » 08 Мар 2019, 11:00

2GOOD написа:
silence написа:Направи си бекъп на QR кодовете и дори да си резетнещ телефона сканираш ги и си готов


Иначе самият Google Authenticator може да се бакъпне смао ако телефона е руутнат


Незнам колко е безопасно да се рутва телефона, един програмист то MIT беше разказвал как чрез приложение и достъп до смс-те са взели кодове от телефонна и пробили защитата за достъп до сайтове. Жалко, че Google Authenticator, не си прави бекъп автоматично, но това е най-вече за защита. Преди време бях си строшил телефонна и трябваше да пиша до една борса за да си върна достъпа, въпроси отговори въпроси отговори и ми премахнаха Authenticator за да вляза и го настроих наново.

kkirilov написа:
Sandro написа:Имам само тия цифровите кодове, а общо са 6-7 борси, не ми се прави всичко наново, за това и питам.


От това разбрах само - "Имам едни пари на няколко места, ама ме мързи да ги запазя и ще взема аз да си оправя телефончето пък парите...…. "


понякога акаунта в някоя борса може да е важен само заради верификацийте които си преминал и си достигнал по високо ниво
silence
 
Мнения: 106
Регистриран на: 11 Яну 2014, 21:45

Re: Въпрос за удостоверител /Google Authenticator 2FA/

Мнениеот Sandro » 08 Мар 2019, 13:44

kkirilov написа:
Sandro написа:Имам само тия цифровите кодове, а общо са 6-7 борси, не ми се прави всичко наново, за това и питам.


От това разбрах само - "Имам едни пари на няколко места, ама ме мързи да ги запазя и ще взема аз да си оправя телефончето пък парите...…. "



Ами всъшност въобще не значи това, все пак държа кодовете за въстановяване, въпроса ми е как ще ми е по лесно, а и тук става дума за смяна на батерия, което не би трябвало да прецака нещо, освен разтройване на таймингите може би. За това и питам.
Sandro
 
Мнения: 83
Регистриран на: 13 Мар 2017, 23:03

Re: Въпрос за удостоверител /Google Authenticator 2FA/

Мнениеот 2GOOD » 08 Мар 2019, 15:33

Sandro написа:
kkirilov написа:
Sandro написа:Имам само тия цифровите кодове, а общо са 6-7 борси, не ми се прави всичко наново, за това и питам.


От това разбрах само - "Имам едни пари на няколко места, ама ме мързи да ги запазя и ще взема аз да си оправя телефончето пък парите...…. "



Ами всъшност въобще не значи това, все пак държа кодовете за въстановяване, въпроса ми е как ще ми е по лесно, а и тук става дума за смяна на батерия, което не би трябвало да прецака нещо, освен разтройване на таймингите може би. За това и питам.


Щом имаш кодовете за възстановяване значи няма от какво да се притесняваш ;)
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Въпрос за удостоверител /Google Authenticator 2FA/

Мнениеот Sandro » 08 Мар 2019, 16:05

Ако имах QR картинките да, ама с кодовете си е по сложно и е занимавка, така че до тука не съм получил отговора който ми трябва.
Sandro
 
Мнения: 83
Регистриран на: 13 Мар 2017, 23:03

Re: Въпрос за удостоверител /Google Authenticator 2FA/

Мнениеот 2GOOD » 08 Мар 2019, 16:20

Sandro написа:Ако имах QR картинките да, ама с кодовете си е по сложно и е занимавка, така че до тука не съм получил отговора който ми трябва.


QR = кода... самият код можеш ръчно да го напишеш в аутентификатора
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Следваща

Назад към Софтуер и крипто портфейли

Кой е на линия

Регистрирани потребители: filchef, futureworld, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, viniamin