[Mining OS] MMP OS 4.0

Модератор: Moderators

Re: [Mining OS] MMP OS 2.0

Мнениеот laik2 » 05 Сеп 2019, 22:58

Herzog написа:
laik2 написа:Става за всичко, просто инсталера се пише на USB и от него се буутва като ссд-то трябва да е закачено.


Добре!
Ще пробвам......
Какви са промените?

Това е инсталатор, няма промени, ако сложиш бета имиджа ще го инсталира, разликата е, че бетата е базирана на 18.04 убунту и някои потребители репортват, че е по-бърз.
laik2
 
Мнения: 441
Регистриран на: 28 Окт 2016, 10:35

Re: [Mining OS] MMP OS 2.0

Мнениеот nikolaydong » 07 Сеп 2019, 18:59

Device eth0 does not exist?

———
Очевидно това “може да поставите mmp-latest”, се оказва задължително, иначе - стъква на горното.
Иначе - да, вече сме с MMPOS на SSD. :)

- - -

Очевидно отново срещам проблем, и той е, че машината след като изкарам флашката си чака на мигащият курсор в/у черния екран, и нищо повече... Като сложа флашката, рестартирам и всичко е ок, очевидно autoconf файла стои във глашката, знам ли...

Има ли вариант да се добави и fanmax в дашборда? Имам усещането, че агента не контролира темературите както трябва... Зададени % 25 и макс темп 75. И се получва следното: карта с градуси 66 работи с над 60% вентилатор, карта на 75 градуса - 26%?
nikolaydong
 
Мнения: 159
Регистриран на: 17 Фев 2018, 16:13

Re: [Mining OS] MMP OS 2.0

Мнениеот laik2 » 08 Сеп 2019, 12:32

nikolaydong написа:Device eth0 does not exist?

———
Очевидно това “може да поставите mmp-latest”, се оказва задължително, иначе - стъква на горното.
Иначе - да, вече сме с MMPOS на SSD. :)

- - -

Очевидно отново срещам проблем, и той е, че машината след като изкарам флашката си чака на мигащият курсор в/у черния екран, и нищо повече... Като сложа флашката, рестартирам и всичко е ок, очевидно autoconf файла стои във глашката, знам ли...

Има ли вариант да се добави и fanmax в дашборда? Имам усещането, че агента не контролира темературите както трябва... Зададени % 25 и макс темп 75. И се получва следното: карта с градуси 66 работи с над 60% вентилатор, карта на 75 градуса - 26%?

Здравей,
1. При първата грешка не намира мрежов порт, т.е. няма как да изтегли имидж от наше огледало.
2. При втората грешка с изискването на флашката проблема е в нашия скрипт, т.е. не занулява напълно GPT партицията оставена от Windows преди това(или друга OS).
Това ще го оправя в следващата версия(понеделник-вторник).
3. Последното не е грешка, всичко зависи от powertune таблицата на биоса. В 99% от случаите таргет температурата е над 70C за задействане на вентилаторите от хардуера. Има обаче някои биоси, които са с по-малка температура и от там идва по-ранното задействане. Относно фанмакс - той винаги си е 100% максимален. Няма никакъв смисъл да се смъква...обезсмисля се целия алгоритъм за поддържане на определена таргет температура, там идеята е да се поддържа температура, не да се следи макс фан, минфан вече го има, който е user сетинг, фанмакс е максимума, поддържан от хардуера, но това ме навява на една идея за Fan RPM curve, който скоро ще пуснем като бета.
4. Относно проблема с изчезващите карти...това се оказа проблем на 0.5% от потребителите, който ние ще решим като пазим конфигурацията на дадена карта до 2 седмици(или по-малко, но не < от 168 часа) и ако това се случи и картата е със същите параметри като изчезналата - ще я възстанови.

Редакция: Току що обнових инсталатора и сега показва дисковете със серийни номера и размер, за да не стане някакво объркване и дава опция да се избира върху кой диск(изкл. буутващия) да се пише.
Мисля, че оправих проблема с GPT партицията, но е тествано само на VM.
laik2
 
Мнения: 441
Регистриран на: 28 Окт 2016, 10:35

Re: [Mining OS] MMP OS 2.0

Мнениеот nikolaydong » 08 Сеп 2019, 13:53

Предполагам, че за първото, проблемът не е в рига, тъй като кабелът си стои винаги там. След като сложих имидж в партицията, всичко тръгна. Също така, настроен autoconf го отхвърля, имам заснета грешка, прикачвам и нея. По-късно ще се кача да настроя още един риг, дано да не виси и там флашка :D
http://prnt.sc/p3c099

---

Идеята ми от fanmax е, за да може да задам по-нисъкfanmax, както и по-нисък таргет на температурата, за да може един вид да се получи следното:
Target C° 60
Max Fan: 70
И по този начин в топлите дни картите ще си работят с вентилатори на не повече от 70%, съответно перките ще се запазят.
nikolaydong
 
Мнения: 159
Регистриран на: 17 Фев 2018, 16:13

Re: [Mining OS] MMP OS 2.0

Мнениеот nikolaydong » 08 Сеп 2019, 15:34

http://prnt.sc/p3ctdy
И буквално на никъде...
Колега, не тествай единствено на VM, закачи ОС-та, след което споделяй... Сега отново машината увисва, до твоя поява...
nikolaydong
 
Мнения: 159
Регистриран на: 17 Фев 2018, 16:13

Re: [Mining OS] MMP OS 2.0

Мнениеот laik2 » 08 Сеп 2019, 21:57

Току що довърших последната тествана на реална машина версия, имаше малка грешка в autoconf.txt копирането.
Всичко би трябвало да работи нормално с последната версия, която качих преди 10мин.
laik2
 
Мнения: 441
Регистриран на: 28 Окт 2016, 10:35

Re: [Mining OS] MMP OS 2.0

Мнениеот nikolaydong » 09 Сеп 2019, 09:56

http://mirror.mmpos.eu/images
От тук ли да се сдобием с последната версия, или директно от дашборда?
nikolaydong
 
Мнения: 159
Регистриран на: 17 Фев 2018, 16:13

Re: [Mining OS] MMP OS 2.0

Мнениеот laik2 » 09 Сеп 2019, 11:06

Дашборда сочи към http://mirror.mmpos.eu/images/mmp-latest.img.gz
От там и тегли версията ако липсва в /media/data
laik2
 
Мнения: 441
Регистриран на: 28 Окт 2016, 10:35

Re: [Mining OS] MMP OS 2.0

Мнениеот nikolaydong » 09 Сеп 2019, 12:42

Отново аз... Както сега, така и преди това - стъква на това положение 10-15 минути, след което стартира. Голяма неяснота се получава... Слагам флашката, рестартирам и системата тръгва...

// След като я буутна с флашката, втори път не иска и да тръгне...
От биоса забелязах това (https://prnt.sc/p3pf0r), редно ли е системата да се “отделя” от SSD-то? Може би ако “ubuntu” бъде заедно със самият диск, нещата да провървят... Пробвах да спра едното, както и другото, стъква, както вече казах и след 10-15 минути започва да работи...
Както и пробвах с нова инсталация, с готов autoconf (rigName + passwd), но изписва, че не може да конфигурира, и процесът, че не може да продължи
nikolaydong
 
Мнения: 159
Регистриран на: 17 Фев 2018, 16:13

Re: [Mining OS] MMP OS 2.0

Мнениеот laik2 » 09 Сеп 2019, 13:16

Трябва да се настрои да тръгва от SSD-то, като ръчно се буутне от флашката с инсталатора. След запис автоматично ще тръгне от SSD-то.
Тествано на Z170, Z270, B250 и H81 Pro BTC. Винаги сработва със и без autoconf.txt.
Пробвано върху работеща Win10 инсталация - GPT партицията успешно се занулява.
laik2
 
Мнения: 441
Регистриран на: 28 Окт 2016, 10:35

ПредишнаСледваща

Назад към Софтуер и крипто портфейли

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, Google [Bot], ionicle, Kartoff, UserX1XO, viniamin