[Mining OS] MMP OS 4.0

Модератор: Moderators

Re: [Mining OS] MMP OS 2.0

Мнениеот laik2 » 26 Юни 2019, 14:22

Сега са малко по-различни, с около 10% повече :)
laik2
 
Мнения: 441
Регистриран на: 28 Окт 2016, 10:35

Re: [Mining OS] MMP OS 2.0

Мнениеот deathxxx » 05 Юли 2019, 18:37

Интересна системка. Сега я виждам и ще пробвам. Вече правя флаша.
Само се чудя, този autoconf.txt къде да го сложа?
Горе долу - схванах. Но това инфо трябва да е в страницата, където се добавя рига.

При едни и същи настройки, HiveOS дава малко повече хеш. Ще видим и как е със стабилността и грешните шерове.
Аватар
deathxxx
 
Мнения: 129
Регистриран на: 10 Дек 2013, 14:13

Re: [Mining OS] MMP OS 2.0

Мнениеот laik2 » 06 Юли 2019, 01:27

Здравей, скоро ще има генерална промяна на самия сайт с много повече информация. Би ли споделил повече хаш на какво?
laik2
 
Мнения: 441
Регистриран на: 28 Окт 2016, 10:35

Re: [Mining OS] MMP OS 2.0

Мнениеот deathxxx » 07 Юли 2019, 22:32

laik2 написа:Здравей, скоро ще има генерална промяна на самия сайт с много повече информация. Би ли споделил повече хаш на какво?

Етер. С около 0.1 на карта. Не е нищо, но само споделям.
Не виждам и новата клок опцията REF (Refresh Rate) на паметите за АМД картите RX. С него се постига още някой процент хеш. Не знам, може да е зададена по подразбиране в тази ОС, защото така или иначе дава почти същия хеш и без тези настройки. Но засега няма да минавам на MMP, че безплатната опция важи за до 6 карти. А Hive, е до 3 рига, без значение от картите на риг. Не, че 2-3 лв на месец ме бърка. Пак само споделям.

EDIT: Виждам, че доста сте се постарали и ми харесва какво постигате. Направили сте го максимално изчистено, с CLI интерфейс. Виждам, че и доста му разбирате. И аз леко се занимавам от време на време с подобни неща и знам как е. Бях си направил доста добре автоматизирана система, но тя беше още на R9 картите с FGLRX драйвер. После като дойдоха новите и се смениха командите, ме домързя да се занимавам и минах на готовите неща :)
Имах и леки преработки на BAMT и PIMP, тъй като нямаха поддръжка или нещо е липсвало. Тези неща просто така ги нахвърлям - нещо като спам :)
И Hive има и нещо доста интересно - с един клик от интерфейса в страницата, можеш да сваляш, качваш и префлашваш биоси на АМД карти. До сега не съм го ползвал, но е доста добра екстра. Някой беше и форкнал програмата за едитване на биоси, за да може да тръгва под Лин, без .NET, а само с mono.
И още нещо, опцията за тъмна тема много добре ми се отразява на очите.
Аватар
deathxxx
 
Мнения: 129
Регистриран на: 10 Дек 2013, 14:13

Re: [Mining OS] MMP OS 2.0

Мнениеот deathxxx » 07 Юли 2019, 23:08

Тъкмо проверих страницата на MMP, е зарежда направо в тъмен интерфейс. Добре, прочетохте ли ми мислите? :) Или много бързо направихте интерфейса. Ей на това му се казва бързо свършена работа.
Ще следя работата ви. Много ми е интересно.
Аватар
deathxxx
 
Мнения: 129
Регистриран на: 10 Дек 2013, 14:13

Re: [Mining OS] MMP OS 2.0

Мнениеот laik2 » 08 Юли 2019, 14:25

deathxxx написа:Тъкмо проверих страницата на MMP, е зарежда направо в тъмен интерфейс. Добре, прочетохте ли ми мислите? :) Или много бързо направихте интерфейса. Ей на това му се казва бързо свършена работа.
Ще следя работата ви. Много ми е интересно.

Ще се постарая да бъда максимално кратък и разбираем.
AMD memory tweak е отделна програма, ние имаме наш еквивалент наречен "Smart Tune", който прави почти същото, но без намеса на потребителя, т.е. настройва се спрямо честота на паметта и избран алгоритъм.
Hive нямат оптимизации за NVIDIA, т.е. тока нужен на паметта да постигне по-добър резултат трябва да се вдигне с 1/2W.
Пример:Hive - 1070 +50/+1000/100 = mmpOS - +50/+1000/102
За AMD REF функцията за Polaris е заложена в Smart Tune, като default трябва да е достатъчно, за да се постигне същия резултат.
Относно тъмната тема и как чудодейно е останала черна, сесията на браузъра е запазила настройките :)
ПП: Относно безплатните включени карти - 8 са, не 6. Ако се плати дори минимална сума само веднъж стават 14 - завинаги.
Идеята да смятаме на GPU, а не на риг е елементарна - има ригове с по 4 карти и с по 19 карти, другите не правят разлика и това не е коректно спрямо малките ригове.
laik2
 
Мнения: 441
Регистриран на: 28 Окт 2016, 10:35

Re: [Mining OS] MMP OS 2.0

Мнениеот laik2 » 08 Юли 2019, 20:22

# 08. July 2019 обновен агент.
* Обновен агент до версия 2.7.17
* Добавена поддръжка за по GPU отчитане на грешки в Ethminer, TT-Miner, Claymore и Phoenixminer миньори.
* Подготвен нов метод за изтеглянето на миньорите по геолокация( Ще подобри скоростта на теглене извън EU ).
Благодарим Ви, че избрахте MMP OS!
laik2
 
Мнения: 441
Регистриран на: 28 Окт 2016, 10:35

Re: [Mining OS] MMP OS 2.0

Мнениеот deathxxx » 08 Юли 2019, 20:56

Мерси за отговорите.
Доста изчерпателно, бързо и любезно отговаряте.
Само трябва да се направи нещо с информацията за първото пускане, да е направо в сайта, без налагане да се чете отделно. Аз например не знаех за конфигуриращия файл къде трябва да е. Прочетох тук, че трябва да е в малкия дял. Мотах се около час, докато схвана как става пускането, а уж не съм чак толкова назад с материала.
Аватар
deathxxx
 
Мнения: 129
Регистриран на: 10 Дек 2013, 14:13

Re: [Mining OS] MMP OS 2.0

Мнениеот deathxxx » 09 Юли 2019, 15:55

Един въпрос.. :
За температурата е ясно.. например 60 градуса на карта, а има и ASIC температура, който е с около 20 градуса повече. И това са неща на видеокарти. На кое в картите е температурата на ASIC? За RX480.

И още:
Системата се убива от рестарти, след известна работа. Но хешовете на картите се менят. Същите настройки за памети и ядро на етер алгоритъм, като в Hive.
Аватар
deathxxx
 
Мнения: 129
Регистриран на: 10 Дек 2013, 14:13

Re: [Mining OS] MMP OS 2.0

Мнениеот laik2 » 09 Юли 2019, 16:26

deathxxx написа:Един въпрос.. :
За температурата е ясно.. например 60 градуса на карта, а има и ASIC температура, който е с около 20 градуса повече. И това са неща на видеокарти. На кое в картите е температурата на ASIC? За RX480.

И още:
Системата се убива от рестарти, след известна работа. Но хешовете на картите се менят. Същите настройки за памети и ядро на етер алгоритъм, като в Hive.


Здравей, ASIC температурата е Junction temp или т.нар Hotspot температура в Windows. За момента май само ние я показваме, макар че я има откакто съществуват драйверите за AMD.
Не е нормално да е с 20 градуса нагоре, това значи, че определено има нужда от профилактика на паста + падове.
Относно Hive настройките...ще ми трябва доста повече информация, волтажите при нас работят в 99.99% от случаите(изключвам някой XFX карти без regulator init секция).
Моите 480ки са железни, както и тези, на които съм показал как да ги настроят. Ползва се оригиналния биос като само се заменят таймингите от 2000 секцията с оптимизирани.
За по-подробна информация е най-добре да влезете в discord или telegram каналите.
laik2
 
Мнения: 441
Регистриран на: 28 Окт 2016, 10:35

ПредишнаСледваща

Назад към Софтуер и крипто портфейли

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], ionicle, Kartoff, Sevo, viniamin