Първото и най-важното в инсталацията на операционната система е регистрацията: > > > > > > https://app.mmpos.eu/ < < < < < <
Процесът на инсталация:
След като се регистрирате използвате меню "Rigs" и бутона "Get mmpOS", след като е изтеглен имиджа се записва с програмката "etcher" => http://etcher.io/ , след успешно записване се връщате в дашборда и пак от същия бутон избирате "Autoconf", въвеждате си име на новия риг (a-z, A-Z,0-9, -, това са позволените символи) и избирате някаква парола за потребител: "miner", ако не въведете нищо те ще бъдат автоматично генерирани, като паролата ще остане "mmpOS" по подразбиране. Изтегления файл се поставя/записва/ във малката празна 20MB партиция появила се след записването на имиджа на флашката. След "буутването" на рига в дашборда в меню "Rigs" ще се появи новорегистрираната машина след усешна регистрация, ако не се появи трябва да закачите монитор, за да се види причината(случвало се е само веднъж и се оказа счупена мрежова карта).
Процесът на конфигурация:
Самият процес е изключително лесен, новорегистрираните машини не копаят за "нас" по подразбиране, както биха предположили повечето, те стоят в изчакване Вие да ги конфигурирате.
Първоначалната настройка, както повечето ни съществуващи клиенти наричат, е наобратно, а именно започва се от дясно -> ляво.
Първо стъпка - Wallets, мисля че е еднозначно какво трябва да направите там, а именно да си въведете криптоадресите според валутата, която искате да "копаете".
Втора стъпка - Pools, там се въвеждат басейните, които смятате да ползвате, в TODO листата ни е да предефинираме такива, но засега това зависи изцяло от вас.
Трета стъпка - Miner profiles, избирането на "миньор" , маркирането на басейн и допълнителни(при нужда) настройки.
Четвърта стъпка - Rigs , избирате машината натискате на "Configure" , ако имате нужда да правите настройки на овърклок първо отивате в "GPU Configuration", правите си нужните настройки и отивате в "Miner Configuration".
От падащия лист "Miner profile" избирате вече направения профил, ако желаете настройки на "Smart fan", натискате "Fan management" , избирате "Target temperature" и "Minimal fanspeed", интерлвал на проверка(за АМД между 5-15 сек е добре, за NVIDIA е по-добре над 30, заради бавното API), натискате "Update" и ...това е. Ако всичко е наред машината трябва да почне да копае безпроблемно. Ако все пак нещо не е наред, можете да ни потърсите в Telegram, Discord, IRC(линковете са най-долу).
С какво можем да ви впечатлим:
Честно казано, нещата, с които можем да впечатлим средностатистическия миньор са много малко, все пак това, което се иска от една миньорска операционна система е да работи и да носи доходи, това го правят и всички останали, НО заблудата е всеобща, когато става дума за "Красив интерфейс с много шаренийки и настройки" и "Нещо, което работи в синхрон с хардуера". Вложили сме изключително много труд да постигнем и двете, но дизайна и хилядите глезотийки, които другите операционни системи предоставят не са ни приоритет. Ние влагаме енергията и знанията си в разбирането и подобряването на работата на хардуера спрямо софтуера, а именно използването на "Driver api signals", за сметка на "Bashified 3rd party control". Ето все пак някои неща, които липсват в повечето системи:
1. EFI + MBR bootloader( край на безкрайните ръководства как да си настроите биоса на дъното за да се разпознаят всички карти ).
2. Voltage setting and report( Волтажите РАБОТЯТ, това което сложите се репортва директно от драйвера и Вие виждате истинския волтаж на ядрото[AMD only] ).
3. ASIC and HBM temperature monitor( Репорт на температурите на "най-горещата точка" и Vega HBM2 паметта )
4. Autofan WORKS( Автоматичната система за Fan control наистина работи! ).
5. Blind boot ( autoconf.txt извършва всичко, няма нужда от закачен монитор, ако рига се появи след буут в дашборда ).
... и още няколко неща, за които в момента не мога да кажа със сигурност дали "другите" ги нямат, затова ще ги спестя.
Кои сме ние?
Ние сме екип. Макар и от двама души, този екип просъществува повече от година без да получи и една стотинка за свършената работа. Надявам се да го оцените...моят колега не е запознат с традиционния български хейт( логично - не е българин), но аз съм и го очаквам с нетърпение

Какъв хардуер поддържаме?
Нарочно го смъквам това надолу, за да се прочете предходното задължително.
Поддържани дъна и боотдиск.
Поне 4GB USB flash или еквивалент в SSD/HDD.
Препоръчителната памет е поне 4GB, може и с по-малко, но не е гарантираме за някои алгоритми.
Поддържани графични карти:
AMD
Tonga: R9 280[X], R9 380[X].
Hawaii: R9 290[X],390[X].
Fiji: R9 Fury[X], R9 Nano.
Polaris: All RX 4xx/5xx series.
Vega: All RX Vega56/Vega64/FE variants.
Radeon VII(Vega 20).
AMD Limited support
Tahiti: HD 7xxx series. поддръжката е налична, но овърклока не е възможен, тъй като самия драйвер няма поддръжка за powerplay(не си и струва да се дописва заради VBE).
Navi: Radeon RX 5700 series, поддръжката е в експериментален стадий.
NVIDIA
Maxwell: Пълна поддръжка NVIDIA 750Ti и 8xx, 9xx сериите[не стават особено за майнинг].
Pascal: Всички серии и версии.
Volta: Няма разлика с Pascal откъм API, предполагаме, че работи по подразбиране.
Turing: По подразбиране приемаме, че се поддържат, защото нямат особена разлика в API-то спрямо Pascal
Да, поддръжаме и миксирани ригове, но задължително на PCIe x16 слота трябва да е NVIDIA първо.
Очаквани глезотийки:
Farm mode, или така наречените изнесени ферми, където конфигурацията става на ниво Owner или Supporter.
Custom mining presets, или настройка на собствени OC профили и запазването им.
Настройки в конзола или ssh:
Влизането става посредством многото secreshell клиенти - putty, mochaterminal, teraterm - и така нататък.
Потребителското име е "miner", а паролата е каквато сте сложили в "autoconf.txt" или ако не сте "mmpOS" по подразбиране.
Командите, които ще са Ви полезни са ''helpme" и "debugme" , за всичко останало може да ни питате в телеграм, дискорд или IRC.
Как да се свържете с нас?
Можете да ни намерите тук:
/ пише се на английски /
Discord: https://discord.gg/P5J6Z5h
Telegram: https://t.me/mmpos_intl
Има си изцяло български канал и е сравнително активен, за въпроси и отговори
Между другото: https://discord.gg/UqcKDPj
Това е...Весели празници и безотказна миньорска дейност от екип "MMP"