Monero портфейл

Модератор: Moderators

Re: Monero портфейл

Мнениеот dedmaroz » 01 Май 2018, 11:16

На пръв поглед от този сайт https://monero.org/downloads/ версията е стара (v0.11.1.0)
Тука е последната ( 0.12.0.0) работеща https://getmonero.org/downloads/
Тази последна версия ползвам и за вчера имам 2 входящи транзакции ( от кракен ) към локалния портфейл и 2 изходящи към други адреси от локалния портфейл.
Всичко си работи както трябва да работи. Пробвай на ssd-то с последната версия.
dedmaroz
 
Мнения: 178
Регистриран на: 25 Дек 2013, 08:53

Re: Monero портфейл

Мнениеот jamesdavidso » 01 Май 2018, 14:13

Mateev написа:да се занимавам с активни трансфери насам-натам с цел хващане на някакъв форк - НИКОГА ПОВЕЧЕ !!!


Проблемът не е в трансферите, а в точка 4, т.е. копането на LCC в NiceHash. Често има смисъл в такова начинание, напоследък все по-малко.
Последно, продаде ли LCC или не?
Аватар
jamesdavidso
 
Мнения: 373
Регистриран на: 17 Фев 2018, 19:52

Re: Monero портфейл

Мнениеот Metamorph » 02 Май 2018, 23:18

Хмммм ама аз писах мнение... къде е?
Казах, че одисеята приключи и обясних... не мога да разбера... вече за кой път ми се случва да пиша нещо, на другия ден виждам , че го няма. Явно не бива да разкривам тайната :)
Metamorph
 
Мнения: 395
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02

Re: Monero портфейл

Мнениеот dedmaroz » 04 Май 2018, 16:11

Къде е ли? Незнам къде е но като всяка една одисия приключва с толкова приказни елемнти, че може да потъне в тайна :). Дано да е в забвение случая ти.
Искам да вметна на миньорите с портфейли на монеро, че суб адресите от новосъздаден адрес в портфейла не се поддържат от повечето големи пулове (примерно nanopool) и да не стане така, че да копате с дни и накрая да чакате да вземете нещо.
Само основните адреси които започват с 4 може да се ползват.
dedmaroz
 
Мнения: 178
Регистриран на: 25 Дек 2013, 08:53

Re: Monero портфейл

Мнениеот Metamorph » 05 Май 2018, 13:54

Ами нека разкрия тайната :)
В настройките на портфейла GUI има една опция ,която и преди бях видял, но опитът и за промяна ме предупреди, че ще бъдат изтрити някои неща и аз реших, че няма да го пипам .
Когато реших да сложа сийда си върху андроидски портфейл, освен сийда бях длъжен да напиша някакъв height.
Потърсих какво означава и видях, че е един вид улеснение премахващо нуждата от синхронизация със предходни блокове в които така или иначе няма как да имаме наличности.
Отворих отново менюто на моя портфейл и що да видя - записаният блок в опцията Wallet creation height е по-голям от блока който ми е приел транзакцията.
С две думи - ще си видя наличността ама на кукуво лято.

Промених на по-стар блок, синхронизирах на remote node, и наличността се появи.
Не ми се иска да разбирам, поради чия "находчива" програмистка идея , стойността на тази величина ,при инсталиране на портфейла, е сложена по подразбиране по-голяма от наличния в момента блок.
Metamorph
 
Мнения: 395
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02

Re: Monero портфейл

Мнениеот dedmaroz » 05 Май 2018, 14:38

Това дори не го разбирам като някаква тайна, а като вадене на думите с ченгел от уста, какво всъщност си направил. По принцип, ако някой чете тая тема (първично няма как да знае) имането на впредвид за случая ти.
НО ако някой изчете темата до тук може да свърже две и две.
Един вид няма значение как си взел сийда, защото въвеждането на някакъв “height” трябва да е optional и по default стойността на блока е 0 ( from scratch).
Важно е дали си въвел някакъв “height” при “Restore from specific blockchain height”, защото по default пак е 0 и тази опция пак е optional.
По презумпция “находчивата програмистка идея” е да спести малко време (понякога много), защото процеса на възстановяване започва от конкретния блок на който му се зададе.
Заради това се задава 1-2к назад в блока да започне възстановяването, ако не си сигурен на кой блок си задал.
Отдалечен нод или локален не играе роля в случая.
Имай предвид, че след възстановения сийд към новия андроидски портфейл, ще генерира същия публичен адрес,със същия визуализиран ключ, като на стария портфейл.
dedmaroz
 
Мнения: 178
Регистриран на: 25 Дек 2013, 08:53

Re: Monero портфейл

Мнениеот Metamorph » 06 Май 2018, 07:27

Обобщавам:
Създал съм темата, защото балансът ми в портфейла беше 0 ,въпреки че в блокчейна имаше стотици потвърждения на транзакцията.

В процеса на търсенето ми на отговор, реших просто да видя наличността с други портфейли и писах сийда в андроидски портфейл (Monerujo). При което видях, че се ползва задаване на блок за синхронизация.

Това ме подсети да проверя тази настройка в моя портфейл и тя беше по-късен блок от блока обработил моята транзакцията.
В ТОЗИ ПОРТФЕЙЛ АЗ НЕ СЪМ ЗАДАВАЛ НИКАКВА ЦИФРА. ЗАДАДЕНО Е В МОМЕНТА НА НАЧАЛНОТО СИНХРОНИЗИРАНЕ ,ВЕДНАГА СЛЕД ИНСТАЛИРАНЕТО НА ПОРТФЕЙЛА.
Metamorph
 
Мнения: 395
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02

Предишна

Назад към Софтуер и крипто портфейли

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, Bing [Bot], ionicle, Kartoff, UserX1XO, viniamin

cron