Equihash auto switch - най доходоносни различни басейни

Модератор: Moderators

Equihash auto switch - най доходоносни различни басейни

Мнениеот eliteware » 25 Апр 2018, 10:39

Върти ми се нещо в главата...от известно време, но не знам дали е постижимо. Възможно ли е да се подкара даден софтуер (bminer, awesome miner, hash king и др.) да auto-switch-ва различни басейни, но само под екуихаш монети - ZCL, ZEN, BTG, ZEC, BTCP, ZEL, SNOWGEM. Но не като от сорта на Miningpoolhub, в който може да се настрои да копае най-доходоносното под екуикаш, НО само в техния басейн и там да се auto-switch-ва в BTC. Мисълта ми е - както по калкулаторите (whattomine и др.) изкарва, коя монета е най-доходоносна към момента, софтуер-а автоматично да мести в пуловете...

Примерно:
ZEL - coinblockers.com
BTCP - btcp.suprnova
ZEC - flypool.org
и т.н.

като към всеки басейн и монета са си настроени портфейли. Въпроса е софтуера да detect-тва най-доходоносното към момента. Ясно е, че с различни пулове няма как да обръща изкопаното в BTC. Видях в един туториал, че може да се настроят да суичва басейни различни ethash, equihash, cryptonight и др., но само в miningpoolhub. И друго някой от този тип софтуери има ли "закачен" в него DSTM, защото май той идва най-доходоносен.
eliteware
 
Мнения: 201
Регистриран на: 20 Юли 2017, 14:28

Re: Equihash auto switch - най доходоносни различни басейни

Мнениеот guBaHe » 25 Апр 2018, 11:25

Най-лесно става с прокси басейн, имаше такива едно време за scrypt - пускаш си копачките в басейна, а той вече следи коя монета (пул) е по-доходоносна през API на борсите, смята и прехвърля "хеширането" където трябва. Предполагам и сега има готови софтуери, не съм ровил повече от година сигурно...
http://freebtclist.com - faucet сайтове за сатошита с таймери за всеки сайт и други благинки.
Аватар
guBaHe
 
Мнения: 516
Регистриран на: 14 Ное 2013, 19:19

Re: Equihash auto switch - най доходоносни различни басейни

Мнениеот danisapfirov » 25 Апр 2018, 11:33

Кауза пердута.
Системата за плащане PPLNS е създадена за да прави неизгодно прескачането от басейн в басейн.
Аватар
danisapfirov
Radix Ambassador
 
Мнения: 1078
Регистриран на: 22 Авг 2016, 10:24

Re: Equihash auto switch - най доходоносни различни басейни

Мнениеот eliteware » 25 Апр 2018, 11:35

Греда...
eliteware
 
Мнения: 201
Регистриран на: 20 Юли 2017, 14:28

Re: Equihash auto switch - най доходоносни различни басейни

Мнениеот Mateev » 25 Апр 2018, 15:18

А NiceHash не ви ли харесва? Той прави точно това - сменя алгоритми за копане, сменя копачки и винаги се старае да копаете възможно най-изгодно. На всичкото отгоре ви плаща директно в BTC. Какво повече искате?

Ако се опитате да разработите собствен софтуер, няма да го направите по-добър. Нещо повече - вашия собствен софтуер ще копае това, КОЕТО Е БИЛО ИЗГОДНО например през последните 24 часа, а не това КОЕТО ЩЕ БЪДЕ ИЗГОДНО в следващите 24 часа. Усещате ли тънката разлика ..... :D Няма гаранция че това, което е било изгодно, ще продължава за в бъдеще да бъде изгодно, и вашия софтуер ще реагира с голямо закъснение. Причината за закъснението е формулата за изчисляване на Network HashRate, която за да дава сравнително точни резултати при повечето криптовалути се нуждае от 24-часово усредняване.

При NiceHash го няма този проблем. Там получавате пари за копането по цена, в която вече са включени бъдещите очаквания на купувачите на вашия HashRate. Тоест получавате пари по пазарната цена от бъдещето, а не по тази от миналото. Самото превключване на алгоритмите също се базира на пазарната цена от очакванията за бъдещето, а не на това, което се е случвало в миналото. Тоест NiceHash ще прави много по-правилни превключвания от какъвто и да било друг външен софтуер, базиращ се на миналото.

Ако добавим и екстрата, че получавате всичко в биткойни, се получава така, че NiceHash на практика няма конкуренция. Ако вие самите трябваше да си организирате тази услуга, ще се изприщите от стоене пред компютъра, търсене на пулове, настройки на софтуера, прехвърляне на койни към борси, дебнене на изгодна цена за трансфер към биткойни, и т.н. и т.н. Трябва само да го пробвате, за да осъзнаете колко много време ще ви отнема. Аз вече съм го играл това с LCC и вече съм така да се каже "узрял" да оставя всичко в ръцете на NiceHash и да не си пилея времето с глупости.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Equihash auto switch - най доходоносни различни басейни

Мнениеот danisapfirov » 25 Апр 2018, 15:52

Интересува ме ако копая валута, която в момента не се търгува, CLO, тогава NiceHash по какъв курс плаща?
Някой прави ли го това в момента?
Аватар
danisapfirov
Radix Ambassador
 
Мнения: 1078
Регистриран на: 22 Авг 2016, 10:24

Re: Equihash auto switch - най доходоносни различни басейни

Мнениеот eliteware » 25 Апр 2018, 16:07

Копаеш си я на своя глава...мисля че найсхаш копае само ако монетата я има листната на някоя борса...
eliteware
 
Мнения: 201
Регистриран на: 20 Юли 2017, 14:28

Re: Equihash auto switch - най доходоносни различни басейни

Мнениеот Mateev » 25 Апр 2018, 16:17

danisapfirov написа:Интересува ме ако копая валута, която в момента не се търгува, CLO, тогава NiceHash по какъв курс плаща?
Някой прави ли го това в момента?


При NiceHash ти продаваш Hash мощност на други хора, и не те интересува те какво ще праят с нея и към какви криптовалути ще я насочат. Ти всъщност продаваш алгоритъма си на копане. Нещо повече - NiceHash е наясно с възможностите на твоите графични карти по различните алгоритми, защото в началото е направен Бенчмарк, и това му позволява автоматично да ти сменя копачките и алгоритмите, които те копаят. Така във всеки един момент от време ти копаеш по възможно най-печелившия алгоритъм.

Самата цена, по която NiceHash купува твоя HashRate, е пазарна. Тя не се определя от NiceHash, а от купувачите на твоя HashRate, които се конкурират, за да го докопат. В общия случай при повечето алгоритми търсенето надвишава предлагането, което автоматично означава, че ти ще получиш достойна и висока цена за твоя HashRate.

Ако се опиташ сам да си контролираш копането и на ръка да сменяш алгоритми и койни, може би ще успееш да си докараш няколко процента в повече от NiceHash, но ще имаш допълнителни разходи на пари при трансфера към биткойн, и много-много загубено време, която никога няма да си го изплатиш. Струва си да се занимаваш само ако имаш ферма от 100-200 рига, но ако си дребен миньор с 1-2 рига, въобще не си заслужава да се мъчиш. Ползата ще е по 1-2 допълнителни долара на ден, които в никакъв случай няма да ти изплатят загубеното време.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Equihash auto switch - най доходоносни различни басейни

Мнениеот jkminkov » 25 Апр 2018, 16:24

стига с този nicehash, вижте колко ви дои - https://whattomine.com/coins?utf8=%E2%9 ... =Calculate

има достатъчно много софтуер, най-лесния е awesome miner, само има ограчничение до 2 рига, само трябва да се добавиш пуловете ръчно, цената си я тегли от what to mine, всеки profit switcher трябва да се настройва да работи по api-то за current profitability, а не за 24h average
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: Equihash auto switch - най доходоносни различни басейни

Мнениеот eliteware » 25 Апр 2018, 16:30

Именно заради това, което се вижда винаги по сметките в whattomine не намесих найсхаш, добре го познавам...Не е това целта ми, бях написал, че знам че е трудно когато е през различни пулове да ми ги ауто-ексчейнджва, а и не мисля да се доверявам на нещо, което веднъж е компроментирано, но някои хора обичат да осветяват пътя на другите;)

П.С. - Не съм най-вещия в нещата, не съм стар миньор, но материала до 8 клас от миньорството отдавна съм го минал...:D
eliteware
 
Мнения: 201
Регистриран на: 20 Юли 2017, 14:28

Следваща

Назад към Софтуер и крипто портфейли

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, filchef, George, ionicle, marcoin, qbadabaduuu, qwertyA5, Spenchoni, svetlim, viniamin