Equihash auto switch - най доходоносни различни басейни

Модератор: Moderators

Re: Equihash auto switch - най доходоносни различни басейни

Мнениеот Mateev » 25 Апр 2018, 16:39

jkminkov написа:стига с този nicehash, вижте колко ви дои - https://whattomine.com/coins?utf8=%E2%9 ... =Calculate

има достатъчно много софтуер, най-лесния е awesome miner, само има ограчничение до 2 рига, само трябва да се добавиш пуловете ръчно, цената си я тегли от what to mine, всеки profit switcher трябва да се настройва да работи по api-то за current profitability, а не за 24h average


Да, видях 26 цента разлика на карта, или 2 долара на риг на ден. Това прави 3 лева, което означава, че трябва да губиш по не повече от 30-40 минути на ден, за да постигнеш нещо по-добро от NiceHash. При това трябва да направиш следните допълнителни неща:
1. Да инсталираш на компютъра си софтуерите на поне 100 различни криптовалути, защото изгодната се сменя всеки ден.
2. Да ги синхронизираш, което ще ти задръсти дисковете с много на брой терабайтови бази данни.
3. Да поддръжаш много на брой портфейли
4. Да се регистрираш и да разучиш стотици пулове и респективно да им оставиш поне по 2% комисионна
5. Да правиш трансфери от тези пулове към десетки борси, в които също трябва да си направиш регистрация.
6. Да търгуваш по тези борси, за да преобразуваш спечеленото в някоя от лидиращите криптовалути. Това също ще ти струва време и разбира се загубени комисионни.

Дори и да го правиш всичко това, то ще е веднъж в ден. Тоест превключването ти ще е с огромно закъснение, което задължително ще ти нанася финансови загуби. Само от тука пиши няколко процента загубени пари. А какво ще кажеш за пъмповете и дъмповете, които могат да те подведат да превключиш, и после изкопаното да се наложи да го продадеш 10-20 пъти по-евтино. При криптовалутите това е често срещано.

Въобще всяко едно закъснение ще ти нанася щети, докато при NiceHash начисляването на спечеленото се извършва в същата секунда, в която си изкопал някое Share. При това се начислява директно в биткойни. Тоест ти не носиш никакъв ценови риск.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Equihash auto switch - най доходоносни различни басейни

Мнениеот eliteware » 25 Апр 2018, 16:48

Mateev, лично към тебе...

1. Написал съм за екуихаш монети!!! Нищо друго, нито neoscrypt, нито ethash - само equiash...основните такива са 6-7-8- макс броя...zen, zec, zcl, btg, btcp, zer, kommodo, hush и малко по-неизвестните - zel, snowgem, дори не намесвам умрели екуихаш монетки като - safecoin и votecoin...

2. Няма нужда инсталирам купища core портфейли, защото повечето ги има в coinomi...

3. Точките ти - 1, 2, 3, 4 отпадат много бързо...4та точка отпада, защото съм направил проучването, кои пулове според мен/горе долу са най-добри.

4. Остават точките 5 и 6. Те са актуални и ми се върти в главата как може да стане схемата, но разбира се не е автомично, поне аз нямам тези знания...
eliteware
 
Мнения: 201
Регистриран на: 20 Юли 2017, 14:28

Re: Equihash auto switch - най доходоносни различни басейни

Мнениеот Mateev » 25 Апр 2018, 17:02

Той проблемът е принципен и се отнася за много широк кръг от дейности. Става въпрос за ЦЕНАТА НА ЛИЧНОТО ВРЕМЕ. Както предполагам вече се досещате, личното време е единственият ресурс, който няма откъде да го купите. Можете само да го продавате, но ще е глупаво да го правите по цена 1-2 долара на ден.

В пчеларския форум много сме я бистрили тази тема. Оказа се, че повечето пчелари си оценяват личното време по НУЛА ЛЕВА ЗА ЧАС. И като започна да им обяснявам, че трябва и него да го включват в калкулациите за цената на 1 килограм мед, и започват едни безкрайно спорове, в които ме обявяват за глупав, прост и тъп.

Тука обаче в този форум сме се събрали интелигентни хора, които би трябвало да осъзнават, че ако си продават времето евтино, цял живот ще си останат бедни. Именно поради тази причина аз винаги когато трябва да свърша някаква работа, веднага смятам колко време ще ми отнеме и дали ще получа достатъчно добро заплащане за това време. Ако не - въобще не се захващам с тази работа.

От тука и решението ми за NiceHash:
Дори и да приемем, че винаги ми се плаща с 10% по-малко от потенциала за копане, това ме устройва, защото алтернативата е по-скъпа когато във нея включа като разход цената на моето загубено за нея време.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Equihash auto switch - най доходоносни различни басейни

Мнениеот danisapfirov » 25 Апр 2018, 17:16

Това с NiceHash са сделки и продажба на ресурси. Малко по-друг подход към пазара.

Ако говорим за класическия добив мисля, че нещата са в това да разпределиш машините какво да копаят и да не сменяш пуловете.
Тогава резултата би трябвало да е най-добър.
Решението го взема собственика на техниката в резултат на анализ какво има и какво е добре към момента.
Правиш си разпределение по машини и промените в класацията няма да се отразяват много.
Най-много някъде да намалиш, а другаде да увеличиш мощността.
Съща така си разпределяш по-рискови и по-малко рискови монети.
Така имаш много по-добри възможности от това което предлага NiceHash.

Ще дам пример с CLO и ETH.

Ако отделите машини за ETH това ви гарантира доход, но не много. Ако отделите за CLO това нищо не ви гарантира
към момента, но имате шанс да ударите джакпота. Просто разпределяте си ресурсите според вашия си анализ
и действате на двата или повече фронта. Влагате мисъл и идея и следите.
Нещо много по интересно от това да се оставите на NiceHash.
Аватар
danisapfirov
Radix Ambassador
 
Мнения: 1078
Регистриран на: 22 Авг 2016, 10:24

Re: Equihash auto switch - най доходоносни различни басейни

Мнениеот jkminkov » 25 Апр 2018, 18:54

понеже нямаш време, ще си платиш за конфигурирането на някой, това което се прави за една карта, се прави същото и за 50 рига, на края като теглиш чертата, ти губиш по 150 лева на ден, или по една нова карта на седмица...
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: Equihash auto switch - най доходоносни различни басейни

Мнениеот jamesdavidso » 25 Апр 2018, 22:46

danisapfirov написа:Ще дам пример с CLO и ETH.

Ако отделите машини за ETH това ви гарантира доход, но не много. Ако отделите за CLO това нищо не ви гарантира
към момента, но имате шанс да ударите джакпота. Просто разпределяте си ресурсите според вашия си анализ
и действате на двата или повече фронта. Влагате мисъл и идея и следите.
Нещо много по интересно от това да се оставите на NiceHash.


Добър пример, до вчера имах 3 рига в CLO, днес прехвърлих 1 от тях в XMR, забавното е, че вадя почти толкова CLO, колкото преди седмица, и все още чакам да ударя джакпота в някакъв момент.
Аватар
jamesdavidso
 
Мнения: 373
Регистриран на: 17 Фев 2018, 19:52

Предишна

Назад към Софтуер и крипто портфейли

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, filchef, Google [Bot], ionicle, Kartoff, UserX1XO