SMOS Linux

Модератор: Moderators

SMOS Linux

Мнениеот bsdemon » 13 Мар 2018, 17:58

А честито.
https://www.smos-linux.org
Аватар
bsdemon
 
Мнения: 75
Регистриран на: 17 Дек 2013, 14:06

Re: SMOS Linux

Мнениеот Chrisss » 16 Мар 2018, 01:13

Някой пробвал ли го е и какви са ви впечатленията? а поддръжката как е ?
Chrisss
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Фев 2018, 09:15

Re: SMOS Linux

Мнениеот papi92 » 16 Мар 2018, 16:48

HiveOS повече ми допада, заради интърфейса и общия дашборд. И двата работят доста стабилно.
BTC: 1papi29c5HTMyFsmwVxFPKn6yfzcGPGeB
papi92
 
Мнения: 172
Регистриран на: 26 Сеп 2013, 19:20

Re: SMOS Linux

Мнениеот Mateev » 29 Мар 2018, 09:50

Някой подкара ли го този SMOS Linux?
Аз опитах, но се сблъсках с една камара проблеми. С настройките по Default работи и копае в някакъв чужд акаунт, но като започнах да правя моите настройки, нещата се смарангалясаха.

Мога да опиша една камара бъгове и гафове, но ще се спра на най-важните:
1. При опити за рестарт рига зависва
2. При опити за каквото и да било модване рига зависва
3. Първата карта не я чете коректно и показва хиляди ватове мощност. Освен това при нея копае наполовина по-бавно.
4. Много често при чукване на нещо с мишката и софтуера им забива. Не се оправя, докато не се направи рестарт
5. Дървен интерфейс с почти нулева диагностична информация.
6. Лош контрол на зададените параметри. Например настройвам максимална температура на картите 60 градуса, но докато рига се накани да я контролира, тя се вдига до над 90 градуса.
7. Нестабилна скорост на копане - хешрейта непрекъснато се променя с някакви стойности, различни от максималния
8. Много бъгове. Например настройвам всички вентилатори да се въртят с 50%, а в действителност те спират на нула, картите прегряват до над 90 градуса, и софтуера въобще не реагира на тази ситуация или реагира много бавно със закъснение от по 1-2 минути. Склонен съм да си мисля, че с този софтуер човек може да си изгори картите.

Тъй като всичко се случва много бавно и непрекъснато забива, на практика човек няма никакъв шанс да направи каквито и да било настройки и/или диагностики, щото някакси да подкара рига да заработи. Въобще отчайваща ситуация.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55


Назад към Софтуер и крипто портфейли

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, bruter, Google [Bot], ionicle, Kartoff, scorpy, svetlim, UserX1XO, viniamin