ethOS Mining OS

Модератор: Moderators

ethOS Mining OS

Мнениеот nasopraso » 17 Яну 2018, 13:30

Колеги здравейте,

Има ли някой във форума който е по запознат и да минира с Ethos?

Или поне някакъв линк с подробно ръководство. Това което намирам на ethosdistro.com не върши никаква работа.
Рига го покарах без никакви проблеми и е стабилен, но това писане по тези local.conf и други файлове е доста тежко.

Проблема е следния...примерно минирам етер...вижда, че вече не е оферта и искам да минирам примерно монеро. ОК, но от тук нататък пак трябва да пиша целия local.conf файл на ново, адреси, пулове, нови настройки на мема и кора и т.н и т.н и също така да правя промени и в самия конф файл на майнера който ползва claymore-xmr, sgminer или там каквото ползвам...и става една....

В уиндовса е лесно..правя си 5-10 бат файла на валутите който искам да копaя и просто ги стартирам. Искам да направя нещо подобно и в Ethos
nasopraso
 
Мнения: 26
Регистриран на: 13 Юни 2017, 11:00

Re: ethOS Mining OS

Мнениеот stylius » 17 Яну 2018, 14:45

Какъв ти е проблема да си направиш няколко файла и да сменяш според валутата. Това си е Linux.

Примерно:
local.conf.zec
local.conf.eth
local.conf.xmr

В момента ако копаеш етер и искаш да смениш на zec:
# mv local.conf local.conf.eth
# mv local.conf.zec local.conf
stylius
 
Мнения: 202
Регистриран на: 08 Юни 2017, 19:52

Re: ethOS Mining OS

Мнениеот nasopraso » 17 Яну 2018, 15:38

stylius написа:Какъв ти е проблема да си направиш няколко файла и да сменяш според валутата. Това си е Linux.

Примерно:
local.conf.zec
local.conf.eth
local.conf.xmr

В момента ако копаеш етер и искаш да смениш на zec:
# mv local.conf local.conf.eth
# mv local.conf.zec local.conf


Ами не съм много вещ в Линкуса колко и да съм чел някакви неща. Примерно тази команда MV която си писъл не знам какво прави. Освен нея трябва ли още нещо да се пише? Също така трябва ли да променям claymore.sub.local.conf файла?
Затова просто търся някой който копае с това чудо да вкара един два примера със файловете и стъпките...от там нататък по аналогия смятам че ще се оправя със останалите.

Конкретно ме интересува Electroneum ( да се копае с Claymore-xmr), Етер соло (Claymore) Етер+либре (Claymore), Етер+декрет
nasopraso
 
Мнения: 26
Регистриран на: 13 Юни 2017, 11:00

Re: ethOS Mining OS

Мнениеот vladi246 » 17 Яну 2018, 15:51

Най-удобно за мен лично е remote.conf където казваш къде се намира конф файла, след това ethOS си го дърпа.
Просто си качи фйала някъде на твой сайт/фтп или където ти е удобно, редактирай remote.conf сложи url-а на въпросното място и така може да си направиш няколко конфа за различните валути или настройки каквото ти душа иска, после само променяш URL-a v remote.conf или редактираш настройките в remote.conf и готово :)

Защото когаот имаш много машини е доста по лесно с един файл remote.conf да управялваш всички машини, просто редактираш файла и готово, всички машини гледат този файл.
vladi246
 
Мнения: 61
Регистриран на: 28 Авг 2017, 00:15
Местоположение: Лондон

Re: ethOS Mining OS

Мнениеот papi92 » 17 Яну 2018, 15:59

Какво е преимуществото да ползваш ethos? Лично аз не успях да го намеря.
BTC: 1papi29c5HTMyFsmwVxFPKn6yfzcGPGeB
papi92
 
Мнения: 172
Регистриран на: 26 Сеп 2013, 19:20

Re: ethOS Mining OS

Мнениеот nasopraso » 17 Яну 2018, 16:13

Ох довече ще се мъча.....

Ами като цяло имам наблюдения на няколко рига че е много стабилен и скоростта е постоянна. Няма драйвери (те са вградени), при Уина-а от време на време все нещо се омазва и още куп неща.

А това нещо го купих за 39$ има си подръжка и мяташ го на една флашка бутваш и всичко пали и тръгва да минира даже без да те пита, без никакви настройки. Само, че от тук нататък трябва да си малко вещ с линкуса защото всичко е команди..е..има и някакъв GUI

Проблема е че никога не съм работил с това....просто трябва да видя някой как го прави и от там нататък не е проблем...компютърно грамотен съм доста.
nasopraso
 
Мнения: 26
Регистриран на: 13 Юни 2017, 11:00

Re: ethOS Mining OS

Мнениеот papi92 » 17 Яну 2018, 16:26

Поддръжка няма никаква. Разчиташ само на един IRC канал. Настройките за консумацията на картите са доста постни. За АМД са числа от 1 до 7 и всяко от тях отговаря на "някаква", за енвидия е само пауър лимита и не можеш да заключиш страп. Да не говорим, че овърклока е малко имагинерен. Нямаш гъвкавостта да сменяш алгоритми и миньори бързо и лесно. Единствения плюс е, че тръгва веднага.
BTC: 1papi29c5HTMyFsmwVxFPKn6yfzcGPGeB
papi92
 
Мнения: 172
Регистриран на: 26 Сеп 2013, 19:20

Re: ethOS Mining OS

Мнениеот nasopraso » 17 Яну 2018, 16:29

papi92 написа:Поддръжка няма никаква. Разчиташ само на един IRC канал. Настройките за консумацията на картите са доста постни. За АМД са числа от 1 до 7 и всяко от тях отговаря на "някаква", за енвидия е само пауър лимита и не можеш да заключиш страп. Да не говорим, че овърклока е малко имагинерен. Нямаш гъвкавостта да сменяш алгоритми и миньори бързо и лесно. Единствения плюс е, че тръгва веднага.


Точно за алгоритмите и миньорите си прав...точно това в момента ме отказва за сега и обмислям да си продължа на Уин 10 поне докато някой не направи читав гайд за това и да се пробва.

Иначе в IRC канала ми помагат доста и нямам оплаквания
nasopraso
 
Мнения: 26
Регистриран на: 13 Юни 2017, 11:00

Re: ethOS Mining OS

Мнениеот nasopraso » 23 Яну 2018, 14:06

Колеги подкарах системата и съм много доволен :)
nasopraso
 
Мнения: 26
Регистриран на: 13 Юни 2017, 11:00

Re: ethOS Mining OS

Мнениеот batgele » 23 Яну 2018, 15:05

Здравейте виждам че си намерил решение на питането си и понеже съм на същия етап ще се радвам да помогнеш с информацията която е помогнала на теб ;) Имам риг с 580 ки на ethOS настроен да майнва етер , но искам да си направя конфиг.файлове и за други валути и да ги смен1м лесно . Майнърите сменят ли се или се копае с един и същ , или зависи от пула ?
batgele
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Яну 2018, 14:53

Следваща

Назад към Софтуер и крипто портфейли

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, Kartoff, puffyto, viniamin