Blockchain проблем с оторизиране

Модератор: Moderators

Re: Blockchain проблем с оторизиране

Мнениеот filchef » 12 Дек 2017, 20:42

drep_de_kristne написа:
пак да кажа, че с единя портфейл нямам проблем, влизам всичко е там, записах и частния ключ - 12 думи. но другия портфейл не се отваря, снощи отворих фейсбук страницата им и са заляти от подобен проблем. За съпорт..чакам още. за това искам докато още мога да ги пратя на някъде. Искам да взема Ledger, но рж койн в момента май нямат.


Забравих да те питам каква версия на Уиндос ползваш
ето какво прочетох в форума на талка ,че последните версии 3.хх не работят с Уинос 7 и 8 и трябва да се ползва версия 2.9.3 - https://bitcointalk.org/index.php?topic ... sg26214559
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2264
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Blockchain проблем с оторизиране

Мнениеот drep_de_kristne » 12 Дек 2017, 23:56

filchef написа:
drep_de_kristne написа:
пак да кажа, че с единя портфейл нямам проблем, влизам всичко е там, записах и частния ключ - 12 думи. но другия портфейл не се отваря, снощи отворих фейсбук страницата им и са заляти от подобен проблем. За съпорт..чакам още. за това искам докато още мога да ги пратя на някъде. Искам да взема Ledger, но рж койн в момента май нямат.


Забравих да те питам каква версия на Уиндос ползваш
ето какво прочетох в форума на талка ,че последните версии 3.хх не работят с Уинос 7 и 8 и трябва да се ползва версия 2.9.3 - https://bitcointalk.org/index.php?topic ... sg26214559



Компютъра е стар и не става за нищо, уиндоуса е 7. Не се учудвам че не мога да инсталирам портфейла. Ще взема нещо на което да тръгне ама малко време трябва, дано не е късно до тогава. Много ти благодаря за всичко което си написал по темата. Следващия портфейл ще е електрум. ако имам проблем с инсталацията прехвърлянето и като цяло работата с него ще пиша в темата. За момента просто нещата остават така. Вързани са ми ръцете трябва нов компютър. А електрум бързо ли се инсталира или е като bitcoin core да го чакаш дни, седмици..
drep_de_kristne
 
Мнения: 37
Регистриран на: 10 Яну 2017, 21:16

Re: Blockchain проблем с оторизиране

Мнениеот filchef » 13 Дек 2017, 00:14

drep_de_kristne написа:
filchef написа:
drep_de_kristne написа:
пак да кажа, че с единя портфейл нямам проблем, влизам всичко е там, записах и частния ключ - 12 думи. но другия портфейл не се отваря, снощи отворих фейсбук страницата им и са заляти от подобен проблем. За съпорт..чакам още. за това искам докато още мога да ги пратя на някъде. Искам да взема Ledger, но рж койн в момента май нямат.


Забравих да те питам каква версия на Уиндос ползваш
ето какво прочетох в форума на талка ,че последните версии 3.хх не работят с Уинос 7 и 8 и трябва да се ползва версия 2.9.3 - https://bitcointalk.org/index.php?topic ... sg26214559



Компютъра е стар и не става за нищо, уиндоуса е 7. Не се учудвам че не мога да инсталирам портфейла. Ще взема нещо на което да тръгне ама малко време трябва, дано не е късно до тогава. Много ти благодаря за всичко което си написал по темата. Следващия портфейл ще е електрум. ако имам проблем с инсталацията прехвърлянето и като цяло работата с него ще пиша в темата. За момента просто нещата остават така. Вързани са ми ръцете трябва нов компютър. А електрум бързо ли се инсталира или е като bitcoin core да го чакаш дни, седмици..

Ми дръпни си по старата версия от тук https://download.electrum.org/2.9.3/
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2264
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Blockchain проблем с оторизиране

Мнениеот filchef » 13 Дек 2017, 12:55

drep_de_kristne написа:Компютъра е стар и не става за нищо, уиндоуса е 7. Не се учудвам че не мога да инсталирам портфейла. Ще взема нещо на което да тръгне ама малко време трябва, дано не е късно до тогава. Много ти благодаря за всичко което си написал по темата. Следващия портфейл ще е електрум. ако имам проблем с инсталацията прехвърлянето и като цяло работата с него ще пиша в темата. За момента просто нещата остават така. Вързани са ми ръцете трябва нов компютър. А електрум бързо ли се инсталира или е като bitcoin core да го чакаш дни, седмици..

Няма никакъв проблем с най новата версия - току що я инсталирах инсталационно на Уиндос 7 - само предварително трябва да се инсталира Pyton 3.6.3
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2264
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Blockchain проблем с оторизиране

Мнениеот drep_de_kristne » 13 Дек 2017, 22:04

Със старата версия бързо стана. Нали адреса ми е това което е на receive?

И сега ако го инсталирам на друг компютър и въведа 12-те думи ще вляза в същия портфейл. Да пиша ли направо в темата на портфейла.
drep_de_kristne
 
Мнения: 37
Регистриран на: 10 Яну 2017, 21:16

Re: Blockchain проблем с оторизиране

Мнениеот drep_de_kristne » 14 Дек 2017, 08:07

filchef написа:
drep_de_kristne написа:Със старата версия бързо стана. Нали адреса ми е това което е на receive?

И сега ако го инсталирам на друг компютър и въведа 12-те думи ще вляза в същия портфейл. Да пиша ли направо в темата на портфейла.

Не е това което е на receive - на receive ти дава нов адрес на който да получиш коини от някъде но можеш да ползваш и стар адрес на който има коини аз предпочитам да работя само с няколко адреса за да ги консолидирам защото когато са много плащаш по голяма такса щото инпутите на транзакцията ти ги събира от различни адреси на които има по малко коини и като пращаш ако изрично не му укажеш от кой адрес искаш да е транзакцията почва от адреса с най малко коини докато ги събере и ако изрично не му укажеш да върне рестото на същия адрес от който ги изпращаш то ти връща рестото на нов адрес.Тъка се получават много малки парчета - така наречения dust все едно че си ги събирал от някой фаусет - някой хора всеки път си генерират нов адрес уж за по голяма анонимност но аз не съм от тях.
Адресите които съдържат коини могат да се видят от меню View -> Show addresses ако си с новата версия ако си с старата на addresses и ти показва долу в левия ъгъл е общия баланс а на всеки адрес ти показва колко коина имаш - ако искаш да ползваш стар адрес просто върху адреса кликваш с десния бутон на мишката и от менюто му даваш копи.

Като я прочетеш обади се и ще преместя мненията в темата за Електрум.


Добре, идеята ми беше да прехвърля койните от блокчейн на електрум. На кой от всичките адреси да го направя. Аз мислех на адреса от recerve. Може би грешно се изразявам прехвърля/изпратя, за мен е едно и също.

Прочетох темата. Благодаря.
drep_de_kristne
 
Мнения: 37
Регистриран на: 10 Яну 2017, 21:16

Re: Blockchain проблем с оторизиране

Мнениеот drep_de_kristne » 14 Дек 2017, 08:13

А тази тема ако искате я оставете понеже в чата също имаше хора със същия проблем в блокчейн. Странно защо никой не писа..
drep_de_kristne
 
Мнения: 37
Регистриран на: 10 Яну 2017, 21:16

Re: Blockchain проблем с оторизиране

Мнениеот drep_de_kristne » 14 Дек 2017, 11:32

filchef написа:
drep_de_kristne написа:
Добре, идеята ми беше да прехвърля койните от блокчейн на електрум. На кой от всичките адреси да го направя. Аз мислех на адреса от recerve. Може би грешно се изразявам прехвърля/изпратя, за мен е едно и също.

Прочетох темата. Благодаря.

В никакъв случай на този адрес той е от старият ти сийд и неговият частен ключ го има при тях.

Виж това мое мнение - viewtopic.php?f=6&t=5147&start=10#p48728
Ако не искаш да инсталираш още един Електрум и то портабъл и да работиш с него от сега нататък може във същия Електрум в който си въвел стария сийд да си направиш нов портфейл да му запишеш сийда и да пратиш на негов адрес коините от стария портфейл .
Понеже си със старата версия ще ти обясня как се прави на нея - Отиваш на меню File ->New/Restore и след това избираш Create New Wallet и Standard Wallet - след като ги избереш и натиснеш бутона ти излиза един прозорец с сийда (seed) - това е твоя мнемоничен частен ключ от 13 думи (новия стандарт на Електрум е от 13 думи не от 12) - след това те пита да си напишеш сийда след това те пита за парола и си готов с новия портфейл - Ето тук вече от новия портфейл си копираш receive адреса и пращаш на него от стария портфейл - те се отварят 2 прозореца но единия (току що направения) не може да се синхронизира първия път - не знам твоята версия е малко по нова и може и да може да се синхронизира(зелена точка долу в ляво значи че е ок червена че няма връзка а когато търси и не може да намери са две стрелки когато точката е жълта значиче си свързан към несинхронизиран сървър и се налага ръчно да го смениш или да рестартираш отново клиента) - затова затваряш всички прозорци и рестартираш Електрум.
По подразбиране отваря този който е създаден или стартиран последно - тоест новия ти - след като се синхронизира от меню File->Open отваряш стария си default wallet - ако пакне може да се синхронизира затваряш всички прозорци и стартираш наново - вече си в стария си портфейл - пращаш от него на новия адрес дето си го копирал от новия портфейл ,като за да изпратиш всичко което има като количество в полето за количество пишеш ! а таксата ти е дадена в биткоини на килобайти по дефаулт е 0.0001 но трябва да я промениш на по голяма като гледаш от тук https://bitcoinfees.earn.com/ с каква такса ще мине до 5 блока - в този сайт са дадени в размерност сатоши/байт така че трябва да я преизчислиш с калкулатор колко биткоина на килобайт прави това.
Като я прочетеш цитирай ме за да преместя това мнение в темата за Електрум.


Добре довечера, ще го направя както си го описал. Въпреки че при и сталацията му дадох същото създаване на нов портфейл. Нямам време сега да прочета всичко, че бачкам.
drep_de_kristne
 
Мнения: 37
Регистриран на: 10 Яну 2017, 21:16

Re: Blockchain проблем с оторизиране

Мнениеот filchef » 14 Дек 2017, 12:01

drep_de_kristne написа:
filchef написа:
drep_de_kristne написа:
Добре, идеята ми беше да прехвърля койните от блокчейн на електрум. На кой от всичките адреси да го направя. Аз мислех на адреса от recerve. Може би грешно се изразявам прехвърля/изпратя, за мен е едно и също.

Прочетох темата. Благодаря.

В никакъв случай на този адрес той е от старият ти сийд и неговият частен ключ го има при тях.

Виж това мое мнение - viewtopic.php?f=6&t=5147&start=10#p48728
Ако не искаш да инсталираш още един Електрум и то портабъл и да работиш с него от сега нататък може във същия Електрум в който си въвел стария сийд да си направиш нов портфейл да му запишеш сийда и да пратиш на негов адрес коините от стария портфейл .
Понеже си със старата версия ще ти обясня как се прави на нея - Отиваш на меню File ->New/Restore и след това избираш Create New Wallet и Standard Wallet - след като ги избереш и натиснеш бутона ти излиза един прозорец с сийда (seed) - това е твоя мнемоничен частен ключ от 13 думи (новия стандарт на Електрум е от 13 думи не от 12) - след това те пита да си напишеш сийда след това те пита за парола и си готов с новия портфейл - Ето тук вече от новия портфейл си копираш receive адреса и пращаш на него от стария портфейл - те се отварят 2 прозореца но единия (току що направения) не може да се синхронизира първия път - не знам твоята версия е малко по нова и може и да може да се синхронизира(зелена точка долу в ляво значи че е ок червена че няма връзка а когато търси и не може да намери са две стрелки когато точката е жълта значиче си свързан към несинхронизиран сървър и се налага ръчно да го смениш или да рестартираш отново клиента) - затова затваряш всички прозорци и рестартираш Електрум.
По подразбиране отваря този който е създаден или стартиран последно - тоест новия ти - след като се синхронизира от меню File->Open отваряш стария си default wallet - ако пакне може да се синхронизира затваряш всички прозорци и стартираш наново - вече си в стария си портфейл - пращаш от него на новия адрес дето си го копирал от новия портфейл ,като за да изпратиш всичко което има като количество в полето за количество пишеш ! а таксата ти е дадена в биткоини на килобайти по дефаулт е 0.0001 но трябва да я промениш на по голяма като гледаш от тук https://bitcoinfees.earn.com/ с каква такса ще мине до 5 блока - в този сайт са дадени в размерност сатоши/байт така че трябва да я преизчислиш с калкулатор колко биткоина на килобайт прави това.
Като я прочетеш цитирай ме за да преместя това мнение в темата за Електрум.


Добре довечера, ще го направя както си го описал. Въпреки че при и сталацията му дадох същото създаване на нов портфейл. Нямам време сега да прочета всичко, че бачкам.

Ми как тогава си виждаш баланса щом не си си сложил твоя сийд - нещо не ми е много ясно ако не си чекнал опцията restore from seed.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2264
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Blockchain проблем с оторизиране

Мнениеот drep_de_kristne » 14 Дек 2017, 13:14

Просто инсталирах портфейла, и сега искам от блокчейн да си ги изпратя на електрум. С такса и всичко както си е. Все едно ти пращам на теб. Значи това трябва да е адреса.
drep_de_kristne
 
Мнения: 37
Регистриран на: 10 Яну 2017, 21:16

ПредишнаСледваща

Назад към Софтуер и крипто портфейли

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], filchef, ionicle, Kartoff, puffyto, UserX1XO, viniamin