Преминаване от един wallet към друг?

Модератор: Moderators

Преминаване от един wallet към друг?

Мнениеот radiationlife » 07 Дек 2017, 18:55

Здравейте :)
Може би темата е за в новаци, но....
Като новоизполващ Bitcoin първоначално си избрах първия попаднал ми wallet - този на coinbase и мноого зле са нещата. Постоянно бъгва, недостъпен е и без много възможности. Все още проучвам, различните варияти. Мисля JAXX ама ще видим. Та като избера, как да си прехвърля монетите от тук - там ? Има някакъв шанс за транзакция без такса? Или мога ли да си import-тна стария таен ключ в новия wallet ?
radiationlife
 
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Дек 2017, 16:02

Re: Преминаване от един wallet към друг?

Мнениеот filchef » 07 Дек 2017, 19:42

radiationlife написа:Здравейте :)
Може би темата е за в новаци, но....
Като новоизполващ Bitcoin първоначално си избрах първия попаднал ми wallet - този на coinbase и мноого зле са нещата. Постоянно бъгва, недостъпен е и без много възможности. Все още проучвам, различните варияти. Мисля JAXX ама ще видим. Та като избера, как да си прехвърля монетите от тук - там ? Има някакъв шанс за транзакция без такса? Или мога ли да си import-тна стария таен ключ в новия wallet ?


Никога не съм ползвал coinbase - ако тайният ти ключ е поредица от думи има начин да прехвърлиш коините си без транзакция в Електрум ако е направо частен ключ на биткоин адреса ти - също . Кажи какъв вид е частния ключ на coinbase.Не можеш да правиш в момента транзакция без или с ниска такса щото може и да не мине с месеци - мемпула е задръстен от спам и транзакции - има над 170000 транзакции които чакат включване в блок.
За Jaxx не знам - до колкото съм чувал той е с поредица от думи така че ако и този на coinbase е на същия стандарт може да пробваш - ако броя на думите обаче е различен със сигурност няма да стане - Електрум също възприема 12 или 13 думи Leger има 24 думи.
Ако броя на думите не съвпада можеш да ползваш https://github.com/iancoleman/bip39 като си дръпнеш страницата и я ползваш офлайн от BIP39 - думи - тя ти дава адресите и частните ключове - ако си знаеш на кои адреси имаш биткоини можеш само техните частни ключове да ползваш ако не знаеш ползваш главния частен ключ който също излиза на страницата като ложиш думите, като го забиваш в Електрум и той ще ти покаже адресите на които има биткоини.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2264
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Преминаване от един wallet към друг?

Мнениеот Zmejsky » 11 Дек 2017, 13:54

Я и аз да питам като начеващ , jax портфеила потдържа ли идентификация с частен ключ или само чрез 12 думи, бе с 1 дума куде да му забия частния ключ на jaxx са :)
Аватар
Zmejsky
 
Мнения: 753
Регистриран на: 29 Май 2013, 17:11


Назад към Софтуер и крипто портфейли

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, ionicle, Kartoff, puffyto, UserX1XO, viniamin