Trezor

Модератор: Moderators

Trezor

Мнениеот Metamorph » 02 Дек 2017, 14:37

Здравейте!
Имам инсталиран портфейл на компютър, имам wallet.dat, където ми стоят частните ключове.
Ако желая да ползвам Trezor, трябвало да пратя парите към негов адрес.
Защо?
Нали парите не стоят във файла wallet.dat. Не е нужно да пращам нищо никъде. Важно е частните ключове да отидат в Трезора. Не мога да разбера защо никъде не е описана такава процедура.
Не искам да вадя парите от портфейла на компютъра си. Искам трезор да оперира с тях, чрез него да пращам . Но при нужда да мога да използвам файлът портфейл на компютър.

Ако не е възможно, то какво ми пречи да:
-пратя парите на адрес на Трезор
-да взема частният ключ на този адрес от Трезор
-да го импортна във синхронизиран портфейл (или просто да си ги запиша на хартиен портфейл ,готови за бъдещ импорт )
и така отново да имам файл със същите частни ключове и да може да се оперира с него от компютър .
Metamorph
 
Мнения: 395
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02

Re: Trezor

Мнениеот bruter » 02 Дек 2017, 21:36

Впрегнал си цялото си въображение да компрометираш основната идея на хардуерния порфейл, а тя е частните му ключове никога да не го напускат.
На прос човек мое да му набиеш само един .Ур, акъл нема как да му набиеш
bruter
Bitcoin Fanatic
 
Мнения: 202
Регистриран на: 05 Авг 2013, 13:31

Re: Trezor

Мнениеот Metamorph » 02 Дек 2017, 21:42

bruter написа:Впрегнал си цялото си въображение да компрометираш основната идея на хардуерния порфейл, а тя е частните му ключове никога да не го напускат.

Прав си. Идеята е добра. Просто гледам да се презастраховам винаги :)
А въобще мога ли да имам достъп до частните ключове в случай на бъдещо сплитване на монети?
Metamorph
 
Мнения: 395
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02

Re: Trezor

Мнениеот 2GOOD » 02 Дек 2017, 22:08

Metamorph написа:
bruter написа:Впрегнал си цялото си въображение да компрометираш основната идея на хардуерния порфейл, а тя е частните му ключове никога да не го напускат.

Прав си. Идеята е добра. Просто гледам да се презастраховам винаги :)
А въобще мога ли да имам достъп до частните ключове в случай на бъдещо сплитване на монети?


Ами той слъша обикновено прави плугини за сплит, ако имат маркиране на транзакциите. Иначе с думите можеш да възстановиш всичко.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Trezor

Мнениеот filchef » 03 Дек 2017, 13:41

Ако си загубиш трезора или се повреди а имаш само думите може да ползваш преобразувател от BIP 39 към частните ключове -тази страница - а ако те е страх онлайн можеш да ползваш страницата офлайн като си я изтеглиш от -
гитхуба даден в горната страница -кода е опен сорс и е проверен след това в Електрум или друг съвместим портфейл можеш да поставиш главния частен ключ за да получиш адресите - щото един по един си е истинска мъка те са повече от 10000 адреса и частни ключа - разбира се ако си знаеш адресите на които имаш коини не е проблем да вземеш само техните частни ключове.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2264
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Trezor

Мнениеот Metamorph » 18 Фев 2018, 00:41

Разгледах конвертора.
Днес доста поразтърсих в интернет. Не ми харесва да си пиша сийда по компютри. Нали за сигурност се борим с трезора все пак.
Дали няма някакво малко тулче за флашка , дето да е на линукс някаква версия ? Пускаш флашката ,стартира, изчисляваш си каквото ти е нужно ...
А защо не и някакво хардуерно устройство за изчисляване :). Нещо като калкулатор .
Metamorph
 
Мнения: 395
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02

Re: Trezor

Мнениеот laptopz » 18 Фев 2018, 10:26

bitkey.... базирано е на дебиан и има голяма част от нещата от които би имал нужда. Ако все пак искаш и конвертора винаги можеш да вземеш сорса от гитхъб, билдваш ново .исо, пишеш на една хубава флашка и си на коня (hp имат едни яки миниатюрни флашки, които може да си закачиш на ухото като обеца :D :D :D :D ). Като цяло щом ще се гмуркаш надълбоко, правиш си един "paranoid brainwallet" с warpwallet и ще си поне на нивото на trezor-a, ако не и едно отгоре.
https://www.turnkeylinux.org/blog/close ... ment-20749
laptopz
 
Мнения: 24
Регистриран на: 11 Фев 2018, 13:36

Re: Trezor

Мнениеот jamesdavidso » 18 Фев 2018, 18:45

Просто трябва да се инициализира Трезор-а с наличния seed. Нищо повече не се изисква. Съответно, няма друг начин за импортване на private key.
Аватар
jamesdavidso
 
Мнения: 373
Регистриран на: 17 Фев 2018, 19:52


Назад към Софтуер и крипто портфейли

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, Google [Bot], ionicle, Kartoff, viniamin