JAXX Wallet (крипто портфейл)

Модератор: Moderators

Re: JAXX Wallet (крипто портфейл)

Мнениеот ianiovski » 08 Ное 2017, 21:18

Вече имам криптовалута в Jaxx портфейла ,въпроса ми е като направя backup wallet трябва да въведа 12-те думи , къде се запаметява този бекъп ?? Ако случайно ми се прецака хард диска и инсталирам wallet-a как да си възстановя валутата (записал съм си 12-те думи)????
Аватар
ianiovski
 
Мнения: 112
Регистриран на: 30 Авг 2017, 20:37

Re: JAXX Wallet (крипто портфейл)

Мнениеот kirocom » 09 Ное 2017, 13:55

запиши си някъде 12-те думи и си ок. Най-добре на лист хартия и ги сложи на сигурно място. Аз имам сейф до който само аз имам достъп и листчето е там.
kirocom
 
Мнения: 14
Регистриран на: 10 Апр 2017, 10:38

Re: JAXX Wallet (крипто портфейл)

Мнениеот kirocom » 09 Ное 2017, 13:57

Днес видях, че от jaxx са потвърдили, че можеш да си дръпнеш BCH. Някой успял ли е да го направи? Някакво упътване как става?

Jaxx‏Verified account @jaxx_io 13h13 hours ago

Users able to claim #BCH in Jaxx following the staged rollout might see issues if the PIN is active. A hotfix is ready and will be released v soon but the workaround is to temporarily disable the PIN and claim the BCH without the PIN active. MENU > Settings > Setup Security PIN
kirocom
 
Мнения: 14
Регистриран на: 10 Апр 2017, 10:38

Re: JAXX Wallet (крипто портфейл)

Мнениеот Zmejsky » 15 Ное 2017, 13:58

kirocom написа:Днес видях, че от jaxx са потвърдили, че можеш да си дръпнеш BCH. Някой успял ли е да го направи? Някакво упътване как става?

Jaxx‏Verified account @jaxx_io 13h13 hours ago

Users able to claim #BCH in Jaxx following the staged rollout might see issues if the PIN is active. A hotfix is ready and will be released v soon but the workaround is to temporarily disable the PIN and claim the BCH without the PIN active. MENU > Settings > Setup Security PIN

Ето какво ми отговориха в друг форум :)
Сваляш си последнта версия 1.3.6 на Джакс и като се логнеш , от менюто избираш уолет и си добавяш БТХ (биткойн кеш) и имаш бутон 'Клайм" и ти изписва , ако си имал по адреса БТЦ на Август 1ви и ти ги пуска след няколко мин.! Аз го махнах БТЦ-то преди това на др. адрес , но не би трябвало да имаш и проблем , ако не го махнеш!
Има ли някъде нагледно обяснено как се сваля частен ключ и как се експортира в нов портфеил че съм зле в тая област :)
Бе идеята е да си дръпна кеша че мн убав курса :) , аз съм с Bitcoin Core - портфейл
Аватар
Zmejsky
 
Мнения: 753
Регистриран на: 29 Май 2013, 17:11

Re: JAXX Wallet (крипто портфейл)

Мнениеот filchef » 15 Ное 2017, 15:55

Zmejsky написа: Има ли някъде нагледно обяснено как се сваля частен ключ и как се експортира в нов портфеил че съм зле в тая област :)
Бе идеята е да си дръпна кеша че мн убав курса :) , аз съм с Bitcoin Core - портфейл


1. отвори Help -> Debug window -> Console
2. walletpassphrase <твоята–парола–за–отключване-на-твоя-портфейл> 3600 -> отключва портфейла ти за 1 час
3. listreceivedbyaddress 0 true -> показва всички публични адреси, даже и тези в които няма никакви коини но в някой от тях може да има остатъци от транзакции така че е хубаво да ги запишеш всичките им частни ключове.
4. dumpprivkey <address> -> показва частния ключ към съответния публичен адрес
5. walletlock -> заключва портфейла

За да импортнеш частните ключове се ползва кмандата - importprivkey <часния ключ> - ако портфейла ти е как се казваше май беше BitcoinABC - той е копие на Bitcoin Core портфейла
за всеки частен ключ който съдържа коини по отделно се импортва частния ключ - хубаво е преди да си импортваш часните ключове където и да било да си прехвърлиш всички коини като ги изпратиш чрез транзакция на друг новогенериран адрес а най добре на друг компютър или лаптоп.
Ако ги изпратиш чрез транзакция на друг лаптоп или компютър с друг wallet.dat файл не е нужно да вадиш частните ключове а можеш като инсталираш BitcoinABC просто да замениш неговия wallet.dat файл със стария wallet.dat файл от стария ти Bitcoin Core портфейл преди да го синхронизираш с мрежата .
Ако ползваш аналога им на Електрум забравих как се казваше има опция за импортване на частен ключ някъде из настройките.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: JAXX Wallet (крипто портфейл)

Мнениеот sunstorm » 15 Ное 2017, 20:31

ianiovski - Заема около 180 мб.

Имам въпрос. Още ли са високи транзакциите или Jaxx-a прави проблем? Не ми пуска да си трансферирам цялата сума, а с около 0.005 BTC по-малко, което си е около $35 долара за трансакция.
Аватар
sunstorm
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Окт 2017, 19:25

Re: JAXX Wallet (крипто портфейл)

Мнениеот titania » 18 Ное 2017, 17:31

Много моля да ми обясните подробно как да получа биткойни с програмата JAXX. Спешно ми трябва , защото дни наред се разправям с това :( . Обяснете ми и как да ги продам. Коментарите под ръководството на програмата се говори за много бъгове............
titania
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Ное 2017, 17:18

Re: JAXX Wallet (крипто портфейл)

Мнениеот bullrager » 06 Дек 2017, 10:56

titania написа:Много моля да ми обясните подробно как да получа биткойни с програмата JAXX. Спешно ми трябва , защото дни наред се разправям с това :( . Обяснете ми и как да ги продам. Коментарите под ръководството на програмата се говори за много бъгове............

Трудно да се заеме човек да пише с толкова широк обхват. Но мисля че малко трябва да прочетеш в интернета. Май се бъркаш обаче: Пращане/Получаване на коини по твоя адрес е едно (прави се в джакс). Продаване/Купуване е друго и се прави лично (брокер и т.н.) или в крипто-борса (където се иска регистрация е т.н.).
bullrager
 
Мнения: 38
Регистриран на: 16 Ное 2017, 15:12

Re: JAXX Wallet (крипто портфейл)

Мнениеот ianiovski » 14 Дек 2017, 21:37

Ако един ден решат да спрат Jaxx портфейла какво става с криптовалутата ,която е в него ??? Губя ли я ?
Аватар
ianiovski
 
Мнения: 112
Регистриран на: 30 Авг 2017, 20:37

Re: JAXX Wallet (крипто портфейл)

Мнениеот filchef » 14 Дек 2017, 22:41

ianiovski написа:Ако един ден решат да спрат Jaxx портфейла какво става с криптовалутата ,която е в него ??? Губя ли я ?


Щом си пазиш 12 думи те са мнемоничния ти мастер частен ключ към портфейла ти и можеш да ги импортннеш в Електрум или ако не стане и са друг стандарт можеш първо да ги преобразуваш в реален мастер ключ - https://www.ledgerwallet.com/support/bi ... alone.html ,който възприемат много портфейли включително Електрум - добре е да се изтегли страницата за ползване офлайн от линка даден на самата страница а не да се ползва онлайн щото не се знае дали някой снифер не наблюдава страницата за да ти дръпне коините като ти открадне мастер частния ключ - тя е почти същата но без обясненията.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

ПредишнаСледваща

Назад към Софтуер и крипто портфейли

Кой е на линия

Регистрирани потребители: filchef, George, ionicle, qwertyA5, Spenchoni, svetlim, viniamin