Мнения и препоръки за Hardware Wallet

Модератор: Moderators

Мнения и препоръки за Hardware Wallet

Мнениеот botsi90 » 16 Май 2017, 21:45

Колеги какво мислите за този уалет https://www.ledgerwallet.com/products/ledger-nano-s
Понеже мисля да поръчам един надежден ли е и заслужава ли си парите?
botsi90
 
Мнения: 99
Регистриран на: 26 Дек 2016, 12:24

Re: Мнения и препоръки за Hardware Wallet

Мнениеот filchef » 17 Май 2017, 00:19

botsi90 написа:Колеги какво мислите за този уалет https://www.ledgerwallet.com/products/ledger-nano-s
Понеже мисля да поръчам един надежден ли е и заслужава ли си парите?

Те имат дистрибутор в България http://www.rgcoins.com/ledger-wallet-trezor/ аз си купих от по ефтиния Ledger HW.1 и съм доволен само трябва да си пазиш на лист хартия фразата от 22 думи която може да ти въстанови коините ако се случи нещо с наното .
Гледам че отдавна не е обновявал страницата си и NANO-S го няма но собственика на това чейнч биро се появява често в чата ника му е rgcoins и можеш също да му изпратиш запитване на лично съобщение много е точен и няма да имаш никакви проблеми с доставката - по Еконт до Русе ми излезе към 5 лева
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Мнения и препоръки за Hardware Wallet

Мнениеот bossorange » 21 Юни 2017, 15:50

Здравейте,
И аз се интересувам дали този Леджър Уолит е най-надежден или има и по-сигурен.
Доколкото прочетох, най-сиигурния пртфейл е хардуерния.
За покупка и съхранение на BITCOIN, ETHEREUM , LITECOIN, DOGECOIN, ZCASH, DASH, STRATIS, RIPPLE.
Мерси
bossorange
 
Мнения: 5
Регистриран на: 21 Юни 2017, 15:30

Re: Мнения и препоръки за Hardware Wallet

Мнениеот 2GOOD » 05 Юни 2020, 17:58

Миналата седмица ми се наложи най-накрая да активирам моя Леджър Нано С и като дългогодишен ползвател на Трезор мога да кажа, че и двата портфейла си имат своите плюсове и минуси. Ето накратко и моето мнение за избор базов хардуерен портфейл.

Например въвеждането на ПИН код за отключване при трезора е много по-лесно, бързо и интуитивно, докато при леджъра се борави само с бутоните на устройството, което за мен е изнервящо. От друга страна, малкият леджър поддържа Монеро (XMR) и Ripple (XRP), валути които се поддържат само от високия клас хардуерен портфейл на Трезор. USDT (Theter) пък се поддържа само от крипто портфейлите на трезор, затова най-добре първо да проверите дали Вашата валута се поддържа от избрания портфейл. Ако става въпрос само за Биткойн и основни криптовалути, моето мнение е, че Трезор е по-лесен за работа, особено на различни устройства.

Подготвям ревюта и упътване както за Ledger Nano S, така и за Trezor One, които се надявам да довърша скоро :mrgreen:
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Мнения и препоръки за Hardware Wallet

Мнениеот milenm » 02 Яну 2021, 20:44

Моля за помощ.След последния ъпдейт на ледер лиив не мога да синхронизирам лайткойн валет.ползвах съпорта без успех.Ако някой има идея ще съм благодарен
milenm
 
Мнения: 73
Регистриран на: 04 Мар 2018, 10:32

Re: Мнения и препоръки за Hardware Wallet

Мнениеот bruter » 03 Яну 2021, 02:58

Който пробва Трезор, дори и да е по-стария модел, едва ли ще се върне към Леджър.
На прос човек мое да му набиеш само един .Ур, акъл нема как да му набиеш
bruter
Bitcoin Fanatic
 
Мнения: 202
Регистриран на: 05 Авг 2013, 13:31

Re: Мнения и препоръки за Hardware Wallet

Мнениеот CYPER » 03 Яну 2021, 03:29

2GOOD написа:Миналата седмица ми се наложи най-накрая да активирам моя Леджър Нано С и като дългогодишен ползвател на Трезор мога да кажа, че и двата портфейла си имат своите плюсове и минуси. Ето накратко и моето мнение за избор базов хардуерен портфейл.

Например въвеждането на ПИН код за отключване при трезора е много по-лесно, бързо и интуитивно, докато при леджъра се борави само с бутоните на устройството, което за мен е изнервящо. От друга страна, малкият леджър поддържа Монеро (XMR) и Ripple (XRP), валути които се поддържат само от високия клас хардуерен портфейл на Трезор. USDT (Theter) пък се поддържа само от крипто портфейлите на трезор, затова най-добре първо да проверите дали Вашата валута се поддържа от избрания портфейл. Ако става въпрос само за Биткойн и основни криптовалути, моето мнение е, че Трезор е по-лесен за работа, особено на различни устройства.

Подготвям ревюта и упътване както за Ledger Nano S, така и за Trezor One, които се надявам да довърша скоро :mrgreen:


Пробвай да си потвърдиш seed-а от 24 думи с тия 2 бутона и ще разбереш какво значи изнервящо :lol:
Вкарването на пин кода ще ти се стори песен.
CYPER
 
Мнения: 136
Регистриран на: 01 Авг 2013, 19:22

Re: Мнения и препоръки за Hardware Wallet

Мнениеот 2GOOD » 03 Яну 2021, 13:18

CYPER написа:
2GOOD написа:Миналата седмица ми се наложи най-накрая да активирам моя Леджър Нано С и като дългогодишен ползвател на Трезор мога да кажа, че и двата портфейла си имат своите плюсове и минуси. Ето накратко и моето мнение за избор базов хардуерен портфейл.

Например въвеждането на ПИН код за отключване при трезора е много по-лесно, бързо и интуитивно, докато при леджъра се борави само с бутоните на устройството, което за мен е изнервящо. От друга страна, малкият леджър поддържа Монеро (XMR) и Ripple (XRP), валути които се поддържат само от високия клас хардуерен портфейл на Трезор. USDT (Theter) пък се поддържа само от крипто портфейлите на трезор, затова най-добре първо да проверите дали Вашата валута се поддържа от избрания портфейл. Ако става въпрос само за Биткойн и основни криптовалути, моето мнение е, че Трезор е по-лесен за работа, особено на различни устройства.

Подготвям ревюта и упътване както за Ledger Nano S, така и за Trezor One, които се надявам да довърша скоро :mrgreen:


Пробвай да си потвърдиш seed-а от 24 думи с тия 2 бутона и ще разбереш какво значи изнервящо :lol:
Вкарването на пин кода ще ти се стори песен.


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
бухахахах представям си :lol:
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Мнения и препоръки за Hardware Wallet

Мнениеот Zlatan2k17 » 03 Фев 2021, 09:38

Една възможна алтернатива на общоизвестните леджъри и трезори, приличаща на "особен калкулатор", е Coldcard.
Леко странен, но обещаващ хардуерен портфейл. Сайта им е: https://coldcardwallet.com
Zlatan2k17
 
Мнения: 56
Регистриран на: 14 Дек 2017, 10:17

Re: Мнения и препоръки за Hardware Wallet

Мнениеот Gogofog » 05 Юли 2021, 12:01

Здравейте, за етериум кой портфейл е по-добре да се ползва, legder nano s или trezor one
Gogofog
 
Мнения: 6
Регистриран на: 07 Апр 2021, 13:51

Следваща

Назад към Софтуер и крипто портфейли

Кой е на линия

Регистрирани потребители: filchef, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, viniamin