Бихте ли искали някой да качи EthOS?

Модератор: Moderators

Re: Бихте ли искали някой да качи EthOS?

Мнениеот mitice » 17 Юни 2017, 16:01

СПоко е базикам го аз имам 1.0.4 етх ос който си се самоъпдейтва............ ама нещо немога се оправвя много с него и няям вреем да го мисля и съм на 10ка за сега на риговете
mitice
 
Мнения: 433
Регистриран на: 19 Яну 2014, 13:37

Re: Бихте ли искали някой да качи EthOS?

Мнениеот mitice » 17 Юни 2017, 16:01

johnkill написа:
mitice написа:Едвали ще ни я даде тъй като е изръсил бая пари за нея


просяка пак се обади.
Преди време Ицето беше дал линк в чата на всички аз така и не я пробвах но доста хора го изтеглиха.

Неговия линк много добре помня беше към ETHOS дистро .......... не към етхос дето се продава на ссд
mitice
 
Мнения: 433
Регистриран на: 19 Яну 2014, 13:37

Re: Бихте ли искали някой да качи EthOS?

Мнениеот mincho » 18 Юни 2017, 19:11

Колеги,
Имам следните деразния:
Ако си купя бъндъл за 8 карти от тук, ще мога ли да копам ZEC с карти 5-та 6-та серия с 2GB рам и после този бъндъл ще стане ли и за новите карти? Чета си въпроса и ми иде да се гръмна :)
mincho
 
Мнения: 71
Регистриран на: 06 Май 2017, 10:57

Re: Бихте ли искали някой да качи EthOS?

Мнениеот Metamorph » 19 Юни 2017, 02:14

papi92 написа:Мога да я кача, но сам себе си ще прецакам. Когато отчетат, че ползваш повече копия от платените спира да ти работи web панела, за следене на риговете. Цената не е изобщо голяма, да не говорим, че ще изкарваш пари с тази инвестиция, ама това е друга тема. Въпроса ми беше какъв е ефекта от използването а един лиценз на две машини.

Мога да споделя и малко впечатления. Производителността е малко по-малка (0.5mh на карта) в сравнение с win 10, като и на двете ползвах Claymore. Нямаш възможност за промяна на напрежениеята и следователно консумацията е по-голяма. При мен има разлика от около 150 вата за цялата машина. Може би ако се променят напреженията в БИОС-а ще се постигне същата консумация, като при win 10. Положителното е, че хешрейта е много по-стабилен, варира с 0.5mh за целия риг. При уиндолса варира с 8mh.


Като стигнах до "Нямаш възможност за промяна на напреженията..." и се отказах от тая система :) А тъкмо се бях замислил като алтернатива на постоянните ми проблеми с Windows.
Че то аз ако не намаля напреженията рига ще избухне :) А сметката за ток още повече.
Metamorph
 
Мнения: 394
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02

Re: Бихте ли искали някой да качи EthOS?

Мнениеот Sandro » 12 Юли 2017, 23:50

EthOS не е лоша и добре си работи, ама по-добър варянт според мен е ubuntu 14.04 с Claymore, стабилно добре бачка с повече опции. Най-ефтиния процесор, 2 рам и от флашка без ssd.
Sandro
 
Мнения: 83
Регистриран на: 13 Мар 2017, 23:03

Re: Бихте ли искали някой да качи EthOS?

Мнениеот deathxxx » 18 Авг 2018, 23:30

Вече има опции за настройки на напреженията. Показва и ватовете, за АМД не са много верни, но за Нвидия са верни.
Аватар
deathxxx
 
Мнения: 129
Регистриран на: 10 Дек 2013, 14:13

Предишна

Назад към Софтуер и крипто портфейли

Кой е на линия

Регистрирани потребители: farmdve, George, ionicle, Kris, Spenchoni, UserX1XO, viniamin