Софт за алтернативните валути

Модератор: Moderators

Софт за алтернативните валути

Мнениеот filchef » 10 Окт 2013, 00:50

Понеже съм съвсем нов искам да попитам какъв е софта за портфейли на алтернативните валути или самия BitCoin-Qt си ги разпознава

Извинявам се много ако задавам тъп въпрос но от няколко дни чета по въпроса за койните и копането им.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2265
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Софт за алтернативните валути

Мнениеот Странник » 10 Окт 2013, 01:11

Всяка скрипт валута си има собствена мрежа респективно и софтуер-портфейл за това.
Като цяло принципа е един и същ,но мрежите са различни.
BitCoin-Qt си е портфейл само за BTC.
В моя случай каквото изкопая го държа до някаква кръгла сума в пула и после направо от пула
правя превод по API адрес към борсата където вече имам регистрация.
Препоръчително е да не задържаш големи суми за да не ти ги откраднат или при срив или атака
над пула да изчезнат.
Сумарно казано - изкопаваш скрипт валута примерно до 0,5 BTC,продаваш я и от борсата си правиш
превод към BTC портфейла на твоя комп който вече трябва да имаш.По същия начин чрез API адрес
си нареждаш превод от BTC портфейла на компа към API адреса който вече имаш след регистрация
в борсата на която ще продаваш и BTC за евро или долари според избора ти.
Подръжка на портфейл за всяка скрипт валута ще ти коства много гигабайти дисково пространство
и е просто непрактично от тази гледна точка.
По изключение моя милост има само такъв портфейл за LTC което си копам в момента открай време.
Реално вече и ме се налага да го ползвам поради факта какъв срив има в цената на LTC и просто съм
решил да изчакам това да отмине и да се върне нормалния курс от поне 0,02 BTC за 1 LTC...
Надявам се това инфо да не те обърква с нещо.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна


Назад към Софтуер и крипто портфейли

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], Google [Bot], ionicle, veznata, viniamin

cron