Биткойн портфейл Electrum

Модератор: Moderators

Re: Биткойн портфейл Electrum

Мнениеот filchef » 13 Дек 2017, 18:12

Monero написа:Няколко полезни команди при Електрум:
с тази команда ще си създадете няколко адреса, за да може всеки път, когато ви пращат биткойн да давате нов адрес с цел privacy:
Код за потвърждение: Избери целия код
for x in range(0, 50):
     print wallet.create_new_address()



Сега се зачетох в старите постове - това никога не го правете защото увеличавате GAP Limit опцията и ако забравите с колко сте я увеличили а и в новите версии стандартите са различни е вероятно да не можете да си възстановите порфейла от seed , който имате.Като ви свършат адресите Електрум сам генерира група от адреси а ако видите ,че сте използвали всички адреси и не е генериран още нов адрес използвайте бутона от меню Receive и Електрум ще ви генерира нов адрес.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Blockchain проблем с оторизиране

Мнениеот filchef » 13 Дек 2017, 23:21

drep_de_kristne написа:Със старата версия бързо стана. Нали адреса ми е това което е на receive?

И сега ако го инсталирам на друг компютър и въведа 12-те думи ще вляза в същия портфейл. Да пиша ли направо в темата на портфейла.

Не е това което е на receive - на receive ти дава нов адрес на който да получиш коини от някъде но можеш да ползваш и стар адрес на който има коини аз предпочитам да работя само с няколко адреса за да ги консолидирам защото когато са много плащаш по голяма такса щото инпутите на транзакцията ти ги събира от различни адреси на които има по малко коини и като пращаш ако изрично не му укажеш от кой адрес искаш да е транзакцията почва от адреса с най малко коини докато ги събере и ако изрично не му укажеш да върне рестото на същия адрес от който ги изпращаш то ти връща рестото на нов адрес.Тъка се получават много малки парчета - така наречения dust все едно че си ги събирал от някой фаусет - някой хора всеки път си генерират нов адрес уж за по голяма анонимност но аз не съм от тях.
Адресите които съдържат коини могат да се видят от меню View -> Show addresses ако си с новата версия ако си с старата на addresses и ти показва долу в левия ъгъл е общия баланс а на всеки адрес ти показва колко коина имаш - ако искаш да ползваш стар адрес просто върху адреса кликваш с десния бутон на мишката и от менюто му даваш копи.

Като я прочетеш обади се и ще преместя мненията в темата за Електрум.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Blockchain проблем с оторизиране

Мнениеот filchef » 14 Дек 2017, 11:02

drep_de_kristne написа:
Добре, идеята ми беше да прехвърля койните от блокчейн на електрум. На кой от всичките адреси да го направя. Аз мислех на адреса от recerve. Може би грешно се изразявам прехвърля/изпратя, за мен е едно и също.

Прочетох темата. Благодаря.

В никакъв случай на този адрес той е от старият ти сийд и неговият частен ключ го има при тях.

Виж това мое мнение - viewtopic.php?f=6&t=5147&start=10#p48728
Ако не искаш да инсталираш още един Електрум и то портабъл и да работиш с него от сега нататък може във същия Електрум в който си въвел стария сийд да си направиш нов портфейл да му запишеш сийда и да пратиш на негов адрес коините от стария портфейл .
Понеже си със старата версия ще ти обясня как се прави на нея - Отиваш на меню File ->New/Restore и след това избираш Create New Wallet и Standard Wallet - след като ги избереш и натиснеш бутона ти излиза един прозорец с сийда (seed) - това е твоя мнемоничен частен ключ от 13 думи (новия стандарт на Електрум е от 13 думи не от 12) - след това те пита да си напишеш сийда след това те пита за парола и си готов с новия портфейл - Ето тук вече от новия портфейл си копираш receive адреса и пращаш на него от стария портфейл - те се отварят 2 прозореца но единия (току що направения) не може да се синхронизира първия път - не знам твоята версия е малко по нова и може и да може да се синхронизира(зелена точка долу в ляво значи че е ок червена че няма връзка а когато търси и не може да намери са две стрелки когато точката е жълта значиче си свързан към несинхронизиран сървър и се налага ръчно да го смениш или да рестартираш отново клиента) - затова затваряш всички прозорци и рестартираш Електрум.
По подразбиране отваря този който е създаден или стартиран последно - тоест новия ти - след като се синхронизира от меню File->Open отваряш стария си default wallet - ако пакне може да се синхронизира затваряш всички прозорци и стартираш наново - вече си в стария си портфейл - пращаш от него на новия адрес дето си го копирал от новия портфейл ,като за да изпратиш всичко което има като количество в полето за количество пишеш ! а таксата ти е дадена в биткоини на килобайти по дефаулт е 0.0001 но трябва да я промениш на по голяма като гледаш от тук https://bitcoinfees.earn.com/ с каква такса ще мине до 5 блока - в този сайт са дадени в размерност сатоши/байт така че трябва да я преизчислиш с калкулатор колко биткоина на килобайт прави това.
Като я прочетеш цитирай ме за да преместя това мнение в темата за Електрум.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Биткойн портфейл Electrum

Мнениеот drep_de_kristne » 17 Дек 2017, 00:29

как мога да направя така, че адреса ми да не се сменя постоянно за всяка транзакция? някъде из форума имаше сайт с подробни указания за портфейла, но не го намерих. със стара версия на портфейла съм. има опция долу в дясно - настройки - транзакций - use change addresess. това ли трябва да е?
и всъщтност трябва ли да махна отметката. ако днес купя на един адрес, утре се смени но пак купя на стария ще получа ли койните?
drep_de_kristne
 
Мнения: 37
Регистриран на: 10 Яну 2017, 21:16

Re: Биткойн портфейл Electrum

Мнениеот filchef » 17 Дек 2017, 08:57

drep_de_kristne написа:как мога да направя така, че адреса ми да не се сменя постоянно за всяка транзакция? някъде из форума имаше сайт с подробни указания за портфейла, но не го намерих. със стара версия на портфейла съм. има опция долу в дясно - настройки - транзакций - use change addresess. това ли трябва да е?
и всъщтност трябва ли да махна отметката. ако днес купя на един адрес, утре се смени но пак купя на стария ще получа ли койните?

Да като махнеш отметката ще ти връща рестото на коините на същия адрес от който са изпратени - аз я ползвам така нечекната тая функция за да си консолидирам адресите.На всеки твой адрес можеш да получаваш и (изпращаш - ако в не го има коини) независимо стар или новогенериран това се отразява в общия баланс на портфейла и няма никакъв проблем щом притежаваш частният му ключ или Мастер частния ключ на портфейла в мнемонична (твоят seed) или реална форма.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Биткойн портфейл Electrum

Мнениеот drep_de_kristne » 21 Дек 2017, 08:41

Пак не ми става ясно това с адреса на който да получавам бтц. Махнах отметката use change adress и снощи видях че адреса пак е друг. Ето сега искам да си купя през крипто.бг имам си клиентски номер имам си всичко. Ама не знам дали като ми ги изпратят ще ги получа, защото електрум ми сменя постоянно адреса и като я нама отметката съвсем се обърквам. Нямам възможност в момента да вляза в портфейла. А до довечера цената може да скочи.ще получа ли койните въпреки че съм махнал отметката и адреса е друг.
drep_de_kristne
 
Мнения: 37
Регистриран на: 10 Яну 2017, 21:16

Re: Биткойн портфейл Electrum

Мнениеот drep_de_kristne » 21 Дек 2017, 08:54

Всъщност няма да рискувам и за случая ще ползвам блокчейн . Но за напред искам електрум и тази ситуация не ми дава спокойствиие и съм постоянно на тръни, ще ги получа ли, няма ли.
drep_de_kristne
 
Мнения: 37
Регистриран на: 10 Яну 2017, 21:16

Re: Биткойн портфейл Electrum

Мнениеот filchef » 21 Дек 2017, 14:00

drep_de_kristne написа:Пак не ми става ясно това с адреса на който да получавам бтц. Махнах отметката use change adress и снощи видях че адреса пак е друг. Ето сега искам да си купя през крипто.бг имам си клиентски номер имам си всичко. Ама не знам дали като ми ги изпратят ще ги получа, защото електрум ми сменя постоянно адреса и като я нама отметката съвсем се обърквам. Нямам възможност в момента да вляза в портфейла. А до довечера цената може да скочи.ще получа ли койните въпреки че съм махнал отметката и адреса е друг.

Use chaange adreses отнася само когато изпращаш сума от даден адрес да ти го върне рестото на същия адрес - при получаване ако вземаш адреса от receive той винаги ще бъде различен - ако искаш да ползваш стар адрес просто кликваш с десния бутон на мишката върху съответния адрес и го копираш от падащото меню.Не се притеснявай - всеки стар адрес в Електрум е валиден и на него могаат да се получават и изпращат коини както и всеки новогенериран адрес - ако обаче дадеш адрес от блокчайн инфо той няма да се види в новия ти адрес също ако сиида на Електрум на декстопа и на телефона ти е различен това са 2 различни Електрума които нямат нищо общо.

drep_de_kristne написа:Всъщност няма да рискувам и за случая ще ползвам блокчейн . Но за напред искам електрум и тази ситуация не ми дава спокойствиие и съм постоянно на тръни, ще ги получа ли, няма ли.

Не те съветвам да ползваш блокчейн повече щом имаш проблем с логина.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Биткойн портфейл Electrum

Мнениеот drep_de_kristne » 21 Дек 2017, 22:23

filchef написа:
drep_de_kristne написа:Пак не ми става ясно това с адреса на който да получавам бтц. Махнах отметката use change adress и снощи видях че адреса пак е друг. Ето сега искам да си купя през крипто.бг имам си клиентски номер имам си всичко. Ама не знам дали като ми ги изпратят ще ги получа, защото електрум ми сменя постоянно адреса и като я нама отметката съвсем се обърквам. Нямам възможност в момента да вляза в портфейла. А до довечера цената може да скочи.ще получа ли койните въпреки че съм махнал отметката и адреса е друг.

Use chaange adreses отнася само когато изпращаш сума от даден адрес да ти го върне рестото на същия адрес - при получаване ако вземаш адреса от receive той винаги ще бъде различен - ако искаш да ползваш стар адрес просто кликваш с десния бутон на мишката върху съответния адрес и го копираш от падащото меню.Не се притеснявай - всеки стар адрес в Електрум е валиден и на него могаат да се получават и изпращат коини както и всеки новогенериран адрес - ако обаче дадеш адрес от блокчайн инфо той няма да се види в новия ти адрес също ако сиида на Електрум на декстопа и на телефона ти е различен това са 2 различни Електрума които нямат нищо общо.

drep_de_kristne написа:Всъщност няма да рискувам и за случая ще ползвам блокчейн . Но за напред искам електрум и тази ситуация не ми дава спокойствиие и съм постоянно на тръни, ще ги получа ли, няма ли.

Не те съветвам да ползваш блокчейн повече щом имаш проблем с логина.


това ли е? вторият адрес ще изпозвам, този на който вече имам две транзакций. не можах да кача нормална снимка.
Прикачени файлове
small.jpg
small.jpg (26.19 KiB) Прегледано 2819 пъти
drep_de_kristne
 
Мнения: 37
Регистриран на: 10 Яну 2017, 21:16

Re: Биткойн портфейл Electrum

Мнениеот filchef » 21 Дек 2017, 23:58

Можеш да използваш кой да е от тия адреси аз също предпочитам да консолидирам транзакциите си в няколко адреса - така че ползвай него ако желаеш.Съветвам те като го изкопираш първо да го пейстнеш в нотпад и да го сравниш преди да го ползваш щото чух за малуер който променял адреса в клипборда на този на злоумишленика.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

ПредишнаСледваща

Назад към Софтуер и крипто портфейли

Кой е на линия

Регистрирани потребители: George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, svetlim, viniamin