Не мога да подкарам GUIminer

Модератор: Moderators

Re: Не мога да подкарам GUIminer

Мнениеот m1ro2 » 04 Сеп 2013, 00:17

Revouninstal - няма да ти помогне , използвай Driver Sweeper почисти старите драйвери който си инсталирал и сложи някоя по стара версия - например 11-9_vista64_win7_64_dd_ccc_ocl - http://www.techpowerup.com/downloads/20 ... -7-64-bit/
m1ro2
 
Мнения: 11
Регистриран на: 01 Юли 2013, 23:32

Re: Не мога да подкарам GUIminer

Мнениеот Metamorph » 04 Сеп 2013, 00:51

ggeorgiev написа:Такива "спонтанни" рестарти, почти винаги идват или от слабо захранване, или от лоша връзка в някой конектор.

От което следва, че ако напъна видеокартата на 100% би трябвало слабият контакт да поддаде отново. Последният път разбивах пароли с нея и се тормозеше на 100% без да забие. Ще пробвам пак , поне да изключим тоя вариант.
Пробвах една програма за тормоз на видеокартата. 5 минути стоя на 99 %, загря до 60 градуса и няма никакви проблеми.

xaocbg написа:Пускаш това http://sites.amd.com/us/game/downloads/ ... ility.aspx
после сваляш http://sites.amd.com/us/game/downloads/ ... xp-32.aspx
и трябва да ти се оправят работите. Не ти трябва СДК, openCL е вграден в новите релийси.

Инсталирах точно тоя релийз , но за 64 битов уиндовс. Според GUIminer-a ми липсва OpenCL- подканя ме да инсталирам SDK.

Сега ще видя да зачистя със sweeper-a и после слагам последния драйвер уж за да има в него OpenCL... ще видим.

Много неща пробвах. Даже някакви стари драйвери на ATI сложих. То пък как се шашна с тях :) Имам каталист, драйвери , а всъщност се държи все едно няма. И на видеото вентилатора фучи...
Простотии.

Само се чудя нещо- казвате че в новите драйвери има OpenCL. Може и да има, ама в драйверите за Windows 7.
Пак казвам че аз използвам WINDOWS XP x64
Последна промяна Metamorph на 04 Сеп 2013, 09:12, променена общо 1 път
Metamorph
 
Мнения: 395
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02

Re: Не мога да подкарам GUIminer

Мнениеот xaocbg » 04 Сеп 2013, 09:10

Обикновено рестартите са от захранване, хард или дъно ( кондензатори). Случвало ми се е и от дефектни разклонители да стават такива аномалии.
xaocbg
 
Мнения: 32
Регистриран на: 16 Юни 2013, 11:39

Re: Не мога да подкарам GUIminer

Мнениеот Metamorph » 04 Сеп 2013, 10:30

xaocbg написа:Обикновено рестартите са от захранване, хард или дъно ( кондензатори). Случвало ми се е и от дефектни разклонители да стават такива аномалии.

E много интересно как става рестарт само като пускам GUIminer и то само когато съм инсталнал SDK. Тая карта като играя игри нали пак работи. Тогава защо няма рестарти.

Та сега пък гледам едни глупости други . Инсталирах си софтуера на 50btc 50Miner. Пускам го и ми казва "имаш ATI карта ама нямаш драйвер за OpenCL. Я върви дръпни ей тия драйвери. Дърпам аз, макар че са по-стари от моите. Инсталвам и ...никъде не виждам OpenCL да се инсталва. Най-нормална инсталацийка
-Catalyst Control Center
-AMD Catalyst Install Manager
-AMD Display Driver
-HDMI Audio Driver

И туй то...

Айде още една тъпотия дето до сега не беше излизала.
Инсталирам ati-stream-sdk-v2.3-xp64.exe
При инсталацията ми се отваря прозорец наименуван "ATI Stream SDK v2 Developer", който ми съобщава "The display driver installed on this system does not have OpenCL support for AMD GPUs. If you continue with the current installation, you will still be able to run OpenCL on compatible x86 CPUs."
Кой драйвер няма съпорт? Че то и вчера бяха същите , а такова съобщение нямаше.

Мдаааааа, тъкмо вече всички се отчаяха ;) и всичко взе че проработи.
Намерих в един сайт драйвери съотнесени със SDK версията която работи добре при тях.
"ATI Stream SDK v2.2 ATI Catalyst™ 10.7 Update Driver for OpenCL™ 1.1 Support (8.753.1)"
Инсталирах каталист 10.7 и SDK 2.2.
50Miner - тръгна (копа със 190Мхеша/сек.
Guiminer - тръгна. Засега се лутам с настройките му

В крайна сметка така работи...чак не ми се вярва ...
Благодаря на всички които помагаха.

Налутах се...
50MIner работи цяла нощ със моята скромна видеокарта- напълно успешно.
GUIMiner обаче не иска да захапе . В момента в който му дам Старт изписва долу в самия прозорец на програмата "Name Error :name 'openCLminer is not defined' " .Доста време търсих информация в интернет . И други хора го имат тоя проблем, но реално решение не видях. "Преинсталирай драйверите" не ми оправя проблема .Стига вече преинсталации :)

Айде да докладвам сега:
След проба наред на по-стари версии на GUIminer едната от тях проработи .
И после да не съм чул приказки като :" най-новите драйвери са най-добри" , "убедете се че работите с най-новите драйвери" и прочие . Най-новите = най-тъпите.
И не само за драйвери - валидно е и за фирмуери и прочие софтуер. Аман от новости.

п.п. Не задължавам никой да бяга от новите неща. Всеки си решава сам за себе си.
Metamorph
 
Мнения: 395
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02

Предишна

Назад към Софтуер и крипто портфейли

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, Kartoff, viniamin