Атака - пренасочване на басейн

Модератор: Moderators

Атака - пренасочване на басейн

Мнениеот 2GOOD » 04 Май 2014, 18:17

От няколко дни се наблюдава една атака, която най-вероятно използва стратум протокола и spoof-нато ип да излъже миньорския софтуер (cgminer/bfgminer) че басейна си сменя ИП-то, по този начин работата се пренасочва към друг адрес/басейн с ИП: 46.28.205.80

Засега май няма решение освен да блокирате достъпа до това ип от вашия рутер, аз все още се боря с openwrt и неговия firewall ама нещо не мога да му схвана принципа и не успявам да го блокирам.
Добавям му:
Код за потвърждение: Избери целия код
iptables -A OUTPUT -d 46.28.205.80 -j DROP
, но е най-отдолу и не стига да неgo, все пак отгоре е accept, а в момента съм далеч от помещението и ме е страх да бърникам повече да не си загубя нацяло достъпа.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4958
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Атака - пренасочване на басейн

Мнениеот Drakyla » 04 Май 2014, 19:19

Че за да има такава атака .. не трябва ли да имат достъп до стратум-а към който копаеш ?
Drakyla
 
Мнения: 391
Регистриран на: 20 Мар 2014, 12:03
Местоположение: Пловдив

Re: Атака - пренасочване на басейн

Мнениеот 2GOOD » 04 Май 2014, 19:35

Нямам представа в детайли как точно работи, но в общи линии понеже комуникацията със сървъра не е енкриптната и явно се следят по някакъв начин връзките към сървърите, след което се подава команда, която уж идва от басейна...

Изображение

До момента знам, че това се случва с потребители в eligius, slush, ghash.io, адреса има изкопан поне 1 блок, а когато има атака скоростта на въпросните басейни пада с 10-20%
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4958
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Атака - пренасочване на басейн

Мнениеот Drakyla » 04 Май 2014, 20:19

Аз не съм много добре със нетуоркинг-а .. ама тая картинка нещо ...
Атакуващия трябва да знае ип-то на атакувания .. за да го знае .. трябва да мине през сървъра на който атакувания е сложил машините си (и да успее да извлече информацията) . Тоест тая цялата история е някакъв проблем при самите пуул-ове и тн.
Drakyla
 
Мнения: 391
Регистриран на: 20 Мар 2014, 12:03
Местоположение: Пловдив

Re: Атака - пренасочване на басейн

Мнениеот LiX » 04 Май 2014, 20:20

Това ми прилича на Man in the middle attack. Атакуващият се намесва в комуникацията между вас и сървъра, като се представя за сървъра (spoofed IP) и по този начин започвате да се обръщате към атакуващия а не към истинския сървър.
Нищо ново под слънцето, даже късно са се сетили.
LiX
 
Мнения: 82
Регистриран на: 01 Яну 2014, 20:59

Re: Атака - пренасочване на басейн

Мнениеот 2GOOD » 04 Май 2014, 20:37

LiX написа:Това ми прилича на Man in the middle attack. Атакуващият се намесва в комуникацията между вас и сървъра, като се представя за сървъра (spoofed IP) и по този начин започвате да се обръщате към атакуващия а не към истинския сървър.
Нищо ново под слънцето, даже късно са се сетили.


Да като атакуващия праща само един пакет указващ новото ип на сървъра, Luke говореше за някакви ъпдейти, но не разбрах кога и как.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4958
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Атака - пренасочване на басейн

Мнениеот ironman » 04 Май 2014, 23:11

2GOOD написа:От няколко дни се наблюдава една атака, която най-вероятно използва стратум протокола и spoof-нато ип да излъже миньорския софтуер (cgminer/bfgminer) че басейна си сменя ИП-то, по този начин работата се пренасочва към друг адрес/басейн с ИП: 46.28.205.80

Засега май няма решение освен да блокирате достъпа до това ип от вашия рутер, аз все още се боря с openwrt и неговия firewall ама нещо не мога да му схвана принципа и не успявам да го блокирам.
Добавям му:
Код за потвърждение: Избери целия код
iptables -A OUTPUT -d 46.28.205.80 -j DROP
, но е най-отдолу и не стига да неgo, все пак отгоре е accept, а в момента съм далеч от помещението и ме е страх да бърникам повече да не си загубя нацяло достъпа.



Има вариант с Insert той е с по-голем приоритет, преди Append "iptables -I OUTPUT -d xxx -j DROP", ама това е при положение ,че ти се налага да дропиш трафика от рутера до това IP, forward трафика е в друг chain. -A forward или -I forward.
HASHLINK.EU - Your safety crypto mining platform!
Последвайте ни в Тwitter @HashlinkEU
Аватар
ironman
 
Мнения: 121
Регистриран на: 26 Яну 2014, 22:04
Местоположение: Варна

Re: Атака - пренасочване на басейн

Мнениеот 2GOOD » 05 Май 2014, 00:12

ironman написа:Има вариант с Insert той е с по-голем приоритет, преди Append "iptables -I OUTPUT -d xxx -j DROP", ама това е при положение ,че ти се налага да дропиш трафика от рутера до това IP, forward трафика е в друг chain. -A forward или -I forward.


Мерси за инфото, аз го пробвах ръчно добавен най-отгоре и пак не сработи. След като го добавих и във forward си станаха нещата - май имам нужда от сън.
Заблудих се понеже и на рутера и след него имам закачени устройства.

Сега го изпробвах с ип-то на басейна и директно прехвърля на алтернативния, не е най-доброто решение но все пак е нещо докато атакуващия не си смени ИП-то.

Още веднъж мерси ;)
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4958
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Атака - пренасочване на басейн

Мнениеот 2GOOD » 07 Май 2014, 00:18

Kano изкара и cgminer за мравките, където е фикснато това - не съм го тествал още:
https://github.com/kanoi/cgminer-binari ... ster/AntS1
https://bitcointalk.org/index.php?topic ... msg6533537

Не ми е останало време и да ъпдейтна на Марто cgminer-a, но може пък и те да изкарат ъпдейт скоро.

Ето го и changelog-a на версия 4.3.2:
- There's a workaround in this version to minimise the risk of the man-in-the-middle attack of redirecting you to a different pool you don't want to be hashing on. Stratum reconnect will only honour the request if the reconnect is to a server with the same domain name.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4958
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Атака - пренасочване на басейн

Мнениеот zigzag » 07 Май 2014, 14:28

Има и други IP та към които пренасочват.
Аз ползвам опцията.
"no-client-reconnect" : true,
Тя обаче може да се ползва във фикснатите копачи. Не знам до колко помага. В някой мулти пулове на моменти става трагично. Имам чувството че за определен интервал от време някой работници са блокирани. Копая с карти.

"It's a tcp injection. Not a spoofed packet. This has been verified."
http://www.reddit.com/r/litecoinmining/ ... r_exploit/
zigzag
 
Мнения: 399
Регистриран на: 05 Фев 2014, 21:51


Назад към Софтуер и крипто портфейли

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, ionicle, Spenchoni, UserX1XO, viniamin