Коя Wi-Fi карта подържа BAMT?

Модератор: Moderators

Re: Коя Wi-Fi карта подържа BAMT?

Мнениеот deathxxx » 12 Май 2014, 16:38

Както пише в сайта на АМД, драйверът трябва да поддържа всички описани карти.
Пробвано е с 7970, а върви доста време на r9 290 - няма проблеми. Всъщност е направен точно за новите видеокарти r9 290 и нагоре.
За r9 280 и нагоре, трябва драйвер 13.4 или 13.9 за по-добри резултати.
С 14.4 драйвер на 7970 дава около 740- 745kh след малко ровичкане из настройките на миньора.
Има голямо значение с колко рам е машината. Ако има много е по-добре. За скоростта вече на рамта, не мога да кажа дали влияе.
Драйверът не е бета, а финална версия 14.4.
Ако има проблем с драйвера- винаги може да се деинсталира и да се сложи какъвто предпочетете.
А AMD SDK не е нужно да се инсталира. Нужен е само за компилацията на cgminer и то са нужни само няколко файла, които са интегрирани в различните минери, които съм включил в бамта. Намират се в /opt/miners . Във папката на всеки от тях, има по един прекомпилиращ скрипт - до колкото си спомням e update.sh. Може и да има някой останал cgminer.sh. Проверете ги с nano. chmod-нати са.
И да, наистина доста си поиграх докато направя всички тези скриптове и ги изпробвам 50% от тях. Всички драйвери за безжичните ланки са изпробвани и вървят прекрасно. А това за скоростта на безжичките- няма никакъв проблем. Не съм ги мерил с колко теглят, но си имат достатъчна скорост за да работи всичко без проблем. Единствено ако се разпадне връзката(спиране и тръгване на нета) или рестарт на машината, просто се закача малко по-бавно, от колкото с обикновена жична ланка. Може би отнема около 10-ина сек. за свързване, което едва ли е проблем при един рестарт на 1-2 месеца или пък спиране и пускане на нета пак за толкова време.

Ето тук пише какви карти поддържа тази версия на драйвера:
http://support.amd.com/en-us/kb-article ... Notes.aspx
Аватар
deathxxx
 
Мнения: 129
Регистриран на: 10 Дек 2013, 14:13

Re: Коя Wi-Fi карта подържа BAMT?

Мнениеот deathxxx » 12 Май 2014, 21:17

2GOOD написа:На първия въпрос, мисля че почти всяка USB WiFi ще работи, до колкото си спомням BAMT е дебиан/убунту т.е. работи ли на тези ще работи и на бамт (почти сигурно) ;)

На закса мога да кажа да си вземе бисквитка с WiFi по-добре ще му се отрази


Бамта е само Debian Squeeze 6.0 с много изрязани драйвери и всичко останало. Особено тези за безжични карти- нито една няма да тръгне без драйвер.
Аватар
deathxxx
 
Мнения: 129
Регистриран на: 10 Дек 2013, 14:13

Re: Коя Wi-Fi карта подържа BAMT?

Мнениеот skynetoper » 10 Юли 2014, 14:43

Пробвано и 100% работи:

това е адаптерчето:
https://jarcomputers.com/p_WIFITPLINKTLWN722N

това са драйверите и как се инсталират:
http://erickcion.wordpress.com/2012/05/ ... i-antenna/
skynetoper
 
Мнения: 26
Регистриран на: 26 Мар 2014, 13:46

Re: Коя Wi-Fi карта подържа BAMT?

Мнениеот ZAX » 10 Юли 2014, 17:35

А имаш ли представа дали може да стане с флашка или бисквитка на макстелеком?
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Коя Wi-Fi карта подържа BAMT?

Мнениеот skynetoper » 10 Юли 2014, 23:12

първоначално това ми беше и на мен идеята , но за техните флашки не намерих нищо... пък и не разбирам много много от линукс (не мога сам да си компилирам и съм далече от тази материя)
skynetoper
 
Мнения: 26
Регистриран на: 26 Мар 2014, 13:46

Re: Коя Wi-Fi карта подържа BAMT?

Мнениеот ZAX » 11 Юли 2014, 08:37

В сайтът им гледам имат драйвъри за линукс уж... Т.е. драйвъри за флашката, пък бисквитката явно трябва да е съвместима с всички линукс версии (според тях). При флашката проблемът е да обясниш на линукса че само трябва да поиска и може да вземе нет от еди кой си USB порт, което едва ли е особено сложно...

Бисквитката от друга страна би следвало да работи като който и да е рутер и щом вече е станало с един безжичен, не виждам причина да не стане с който и да е друг, включително и с нея. Но тя има един изключително голям недостатък, а именно фактът че не може да тръгне сама след спиране на тока... Флашката пък и трябва твърде много време след зареждане на системата, когато вече всички възможни устройства са отчели липса на интернет и всички проблеми произлизащи от това са факт.

Моето решение е следното:

Супер скапан нетбук (стойност 10 лева). Флашката боцната в него и споделя нета по лан към където си искам. Така освен че мога да ползвам нетбука (силно казано), но по-скоро седи като рутерче, имам дори UPS за флашката в лицето на батерията на нетбука : ]

Неща които иначе са стотици левчета...
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Коя Wi-Fi карта подържа BAMT?

Мнениеот zigzag » 11 Юли 2014, 13:15

Нетбук за 10 лева?
Къде има такъв?
За 100, за 80 добре, ама за 10!
Най-добре е връзката да е с кабел. Ако са повече риговете се слага и един суич. Така WiFi проблемите няма шанс да се появят. Ако безжичната връзка е задължителна. По-добре да е без USB адаптер. Стар рутер се настройва като AP, това е най-евтиното. Има на пазара много устройства AP/CPE , какво ли не. Номера е да има RJ45 букса и към рига да се свързва с лан кабел. Сега не ми се търси, но има добри предложния на добра цена за около 60-90 лева. Например ubnt, alfa, airlive имат що годе добри продукти. Един булет, нано стейшън, пико стейшън или някакво добро AP/CPE нямат мърдане. На 5 MHz още по-добре. Абе, USB WiFi е гаргаджийска връзка, не е подходяща за професионална употреба. За копане не е добър избор.
zigzag
 
Мнения: 399
Регистриран на: 05 Фев 2014, 21:51

Re: Коя Wi-Fi карта подържа BAMT?

Мнениеот ZAX » 14 Юли 2014, 18:13

Откакто има интернет, аз не съм виждал нещо изискващо по-малко от копането, дори за нищо друго да не става този нет, за копане ще става... Така че това с професионалната употреба ще го пропуснем, освен ако не копаш на соло BTC...

Ми, 7-инчов (даже не е и 7, ама му броят и пластмасите и така го водят) нетбук с 512МБ "хард", колко да струва на старо : ]

Флашката и тя 10 лева на месец (промоцийка), според мен и това е много, но прежалих се... Нормално мисля че е 20, ако не и повече вече, въобще не знам как си намират клиенти с тези цени... А бисквитката е 30 или повече... Е айде няма нужда!

Иронията е че в момента където съм, не мога да пусна по-читав нет, макар че всеки стационарен трябва да е по-читав, но уви не е така... Само боклуците от булсатком... Е съжалявам но не може да са единствените гъзари които да нямат денонощен съпорт, но и през деня, ако въобще някой вдигне телефона пак не знае какво се случва. Да нямам нет с часове и да не могат да ми кажат кога ще го пуснат и защо е спрян, е това просто не мога да го търпя аз! И без това не свалям нищо, ок съм си с по-бавничкия и доста по-удобен мобилен нет, който никога не спира. Примерно наложи се да си местя техниката и да се чудя на какви олигофрени ще попадна пак, колко ще ги чакам да се наканят да го пуснат (колкото по-големи, толкова по-скапан нет и толкова по на важни се правят). А и не ми се иска да пребия някой невинен служител, въпрки че обикновено са виновни и така...
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Предишна

Назад към Софтуер и крипто портфейли

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, viniamin