Създаване на пулл?

Модератор: Moderators

Създаване на пулл?

Мнениеот charliebg » 02 Апр 2014, 09:50

Имам някакви възможности(идея) като хадруер и помещение за направата на пулл.
НО, абсолютно нямам идея как стои въпроса със софтуера.
Ще ми бъде полезно да споделите какво е нужно за направата на пулл. Коя база дани се ползва, Кой графичен интерфайс, протоколи и линкове.
Искам просто да видя дали си заслужава усилията.
charliebg
 
Мнения: 74
Регистриран на: 05 Фев 2014, 13:59

Re: Създаване на пулл?

Мнениеот flavius » 02 Апр 2014, 10:04

заповядай: https://github.com/MPOS/php-mpos

общо взето ти трябва доста голяма мощност, за да можеш да се пребориш за блок, затова и си струва да се прави пул за не толкова популярни валути.
flavius
 
Мнения: 65
Регистриран на: 10 Окт 2013, 12:27

Re: Създаване на пулл?

Мнениеот charliebg » 02 Апр 2014, 10:27

Имаш бира или дай адрес за SpainCoin - това имам на момента :)
Да споделш какво разбираш под "голяма мощност" - процесорна или банвид към нет или и двете.
Абе сървари има, ама акъл нема :)
charliebg
 
Мнения: 74
Регистриран на: 05 Фев 2014, 13:59

Re: Създаване на пулл?

Мнениеот crab » 02 Апр 2014, 10:37

май по точно на потребителите, ако нямат достатъчно мощност да хванат блок не си струва да е на големите валути. По-добре на малките алтернативни където да си хващат в стил "соло". Примерно сега ровя "маза койн"-а ама пула не хваща блок защото избяга основният ни човек който правеше 10% от мрежата, сега като няма блок дефакто работя за слава :)
crab
 
Мнения: 347
Регистриран на: 27 Авг 2013, 14:38
Местоположение: София

Re: Създаване на пулл?

Мнениеот flavius » 02 Апр 2014, 10:57

точно..

трябва да имаш достатъчна мощност да хващаш блокове соло, защото реално пулът копае соло :) освен ако не направиш схемата пул в пула, но там вече е много тънък момента да си струва цялата галимация.

Реално полза от пул има, ако копаеш валута, за която няма стабилен такъв или пък гърби прекалено много.

Ето един пул за SpainCoin http://spaincoin.miningpoolhub.com/, но има само 4 майнъра. Не знам тази валута с какво се копа, къде, трудности и т.н.
flavius
 
Мнения: 65
Регистриран на: 10 Окт 2013, 12:27


Назад към Софтуер и крипто портфейли

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, puffyto, shulio, Spenchoni, viniamin