Проблем със синхронизацията на Dogecoin Wallet 1.6 Разрешен.

Модератор: Moderators

Проблем със синхронизацията на Dogecoin Wallet 1.6 Разрешен.

Мнениеот kmetax » 21 Мар 2014, 02:31

Преди няколко дни както знаем навсякъде заваляха предупреждения за необходим update на Доги портофейла до 1.6. След като опитвах да го инсталирам стигаше до едно и също място и спира синхронизацията преди около 3дни. Междувремено от басейна прехвърлих малко догита и пишеше че има потвърдена транзакция.Понеже се притесних пуснах към борсата една транзакция с почти цялата наличност от портфейла и скоро видях коините там.След това криптирах и запазих .dat файла както прочетох че трябва да направя и деинсталирах портфейла.После го инсталирах наново и беше същото синхронизацията спира до преди два дни и не продължава,но и старите транзакции излезнаха веднага все едно, че не го бях деинсталирал.Разликата е че вече като го стартирам пише че е версия 1.6 Какво е най добре да направя в случая?
Благодаря.
Последна промяна kmetax на 22 Мар 2014, 11:06, променена общо 1 път
Ако ме удари селянин важи ли ми гражданската отговорност?
Аватар
kmetax
 
Мнения: 335
Регистриран на: 13 Яну 2014, 23:50
Местоположение: София

Re: Проблем със синхронизацията на Dogecoin Wallet 1.6

Мнениеот 2GOOD » 21 Мар 2014, 03:48

Ами влез в AppData/Roaming/DogeCoin или както там се казва папката, за по-сигорно просто я преименувай и направи нова с оригиналното име, като в нея поместиш само wallet.dat, който е хубаво да имаш на ощя нколко места :)

Успех
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4958
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Проблем със синхронизацията на Dogecoin Wallet 1.6

Мнениеот kmetax » 21 Мар 2014, 16:56

Странно, но пак същото деинсталирах портфейла отново след като запазих dat файла.Инсталирах на друг дял в друга папка и още със стартирането се заредиха всички стари транзакции и по същия начин показва безуспешни опити за синхронизация. :( Не искам да си местя портфейла защото тук имам mirror raid.
Ако ме удари селянин важи ли ми гражданската отговорност?
Аватар
kmetax
 
Мнения: 335
Регистриран на: 13 Яну 2014, 23:50
Местоположение: София

Re: Проблем със синхронизацията на Dogecoin Wallet 1.6

Мнениеот ekrem » 21 Мар 2014, 17:08

разбира се че ще ти ги показва това ти е един и същ адрес ако е нов wallet.dat няма да показва нищо но и няма да ти ги има кучетата провери в форума за нови addnode
Аватар
ekrem
 
Мнения: 572
Регистриран на: 30 Май 2013, 17:23
Местоположение: Гуанджоу

Re: Проблем със синхронизацията на Dogecoin Wallet 1.6

Мнениеот kmetax » 21 Мар 2014, 17:39

Не разбирам.Не съм слагал .dat файла в указаната директория и въпреки всичко това се повтаря.Не разбрах какво е точно addnode,но надписа в 'Waw' e : Warning:Display transactions may be not correct. You may need to upgrade,or other nodes may need to upgrade.
:roll:
Ако ме удари селянин важи ли ми гражданската отговорност?
Аватар
kmetax
 
Мнения: 335
Регистриран на: 13 Яну 2014, 23:50
Местоположение: София

Re: Проблем със синхронизацията на Dogecoin Wallet 1.6

Мнениеот vmuser » 21 Мар 2014, 17:42

Махаш ли целия блокчейн както 2GOOD каза от Roaming папката, оставяйки само peers.dat и wallet.dat и да синрхонизираш веригата от началото?
Аватар
vmuser
 
Мнения: 476
Регистриран на: 20 Яну 2014, 13:44
Местоположение: Мината

Re: Проблем със синхронизацията на Dogecoin Wallet 1.6

Мнениеот ekrem » 21 Мар 2014, 20:15

kmetax написа:Не разбирам.Не съм слагал .dat файла в указаната директория и въпреки всичко това се повтаря.Не разбрах какво е точно addnode,но надписа в 'Waw' e : Warning:Display transactions may be not correct. You may need to upgrade,or other nodes may need to upgrade.
:roll:

колега в папка appdata имаш ли конфиг файл?

ако не отваряш notepad слагаш го вътре това
Код за потвърждение: Избери целия код
maxconnections=100
addnode=95.85.29.144
addnode=162.243.113.110
addnode=146.185.181.114
addnode=188.165.19.28
addnode=166.78.155.36
addnode=doge.netcodepool.org
addnode=doge.cryptoculture.net
addnode=dogepool.pw
addnode=78.46.57.132


запаметяваш го като dogecoin.conf
и го слагаш в папката на догето в appdata след което рестартираш порфтейла и трябва да ти се синхронизира
Аватар
ekrem
 
Мнения: 572
Регистриран на: 30 Май 2013, 17:23
Местоположение: Гуанджоу

Re: Проблем със синхронизацията на Dogecoin Wallet 1.6

Мнениеот filchef » 22 Мар 2014, 00:02

ekrem написа:
kmetax написа:Не разбирам.Не съм слагал .dat файла в указаната директория и въпреки всичко това се повтаря.Не разбрах какво е точно addnode,но надписа в 'Waw' e : Warning:Display transactions may be not correct. You may need to upgrade,or other nodes may need to upgrade.
:roll:

колега в папка appdata имаш ли конфиг файл?

ако не отваряш notepad слагаш го вътре това
Код за потвърждение: Избери целия код
maxconnections=100
addnode=95.85.29.144
addnode=162.243.113.110
addnode=146.185.181.114
addnode=188.165.19.28
addnode=166.78.155.36
addnode=doge.netcodepool.org
addnode=doge.cryptoculture.net
addnode=dogepool.pw
addnode=78.46.57.132


запаметяваш го като dogecoin.conf
и го слагаш в папката на догето в appdata след което рестартираш порфтейла и трябва да ти се синхронизира

За всеки случай може да пингнеш всички нодове които ще сложиш щото някой може да не бачкат.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2270
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Проблем със синхронизацията на Dogecoin Wallet 1.6

Мнениеот kmetax » 22 Мар 2014, 11:06

Колеги много ви благодаря! :handgestures-thumbupright:
След като намерих папката (в случая на XP е C:\Documents and Settings\ILIA\Application Data\Dogecoin) изтрих всичко без двата файла и днес виждам, че всичко се е синхронизирало.
Скапано XP.
Ако ме удари селянин важи ли ми гражданската отговорност?
Аватар
kmetax
 
Мнения: 335
Регистриран на: 13 Яну 2014, 23:50
Местоположение: София

Re: Проблем със синхронизацията на Dogecoin Wallet 1.6 Разре

Мнениеот pa41n0 » 30 Май 2014, 14:30

здравейте имам един въпрос и ще съм ви мн благодарен ако ми помогнетре свалих си портфейла биткоин кор 0.9.1.0 и почнах да го синхронизирам оба4е кам края ми изврещя за грешка ---------------------------
MinGW Runtime Assertion
---------------------------
Assertion failed!

Program: C:\Documents and Settings\User\Desktop\bitcoin-qt.exe
File: main.cpp, Line 1167

Expression: pindexFirst
---------------------------
Abort Retry Ignore
и незнам какво да правя а другия проблем е 4е съм си създал адрес накойто о4аквам да ми пратят 0.79 бтк и съм ги платил въпроса ми е направих си замазване на портфейла .дат файлче и ако инсталирам наново портфейл само 4е на друг компутър ще мога ли да си върна пак стария портфейл ? много ще съм ви благодарен ако ми помогнете
pa41n0
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Май 2014, 14:19

Следваща

Назад към Софтуер и крипто портфейли

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, dakata, ionicle, Spenchoni, teomihsav, viniamin

cron