Рестарт на РС при спиране на нета

Модератор: Moderators

Рестарт на РС при спиране на нета

Мнениеот milbor2 » 17 Мар 2014, 09:03

Здравейте , имам следния въпрос.
да кажем че сте далеч от копачката си, следите я с team veiwer , но ви спира интернета и нямате достъп до Рс-то си за да го рестартирате и евентуално отново да се вържете към нета.Има ли някакъв скрипт, програма или друго с което при липса на нет след определон време да рестартира РС-то ви.Призумцията е че след рестрат ще имате нет, такъв е въпроса.
може би с CGWatcher да се зададе през определено време да се рестартира Рс-то за най сигурно , като опцията по долу.
Изображение
milbor2
 
Мнения: 149
Регистриран на: 11 Фев 2014, 09:00

Re: Рестарт на РС при спиране на нета

Мнениеот crab » 17 Мар 2014, 09:43

По добре е да се види защо ти спира интернета на ПС-то, не е логично да трябва рестарт за да ти дойде интернета, освен в случай на дълго включен уиндоус.
Пробвал ли си с рутер да се грижи за интернета? почти всички модели при спиране на интернета почват да го търсят през интервал от време и не се отказват докато не го намерят.
crab
 
Мнения: 347
Регистриран на: 27 Авг 2013, 14:38
Местоположение: София

Re: Рестарт на РС при спиране на нета

Мнениеот milbor2 » 17 Мар 2014, 17:30

мерси за "многото" отговори.намерих това което ми трябваше.Програма която рестартира нета ако спре....
milbor2
 
Мнения: 149
Регистриран на: 11 Фев 2014, 09:00

Re: Рестарт на РС при спиране на нета

Мнениеот ggeorgiev » 17 Мар 2014, 17:43

А защо трябва да се рестартира комп-а ако нет-а спре ? Както каза колегата crab - няма логика, или нета влиза направо в комп-а без рутер/кабелен модем, и имаш проблем на ниво драйвери ? При мен е през модем и рутер, и никога не ми се е налагало да ресвам компютъра ако имам проблеми с нет-а ... то дори кат се замисля не помня и кога за последно рестартирах рутера и модема...може би когато за последно е гаснал тока от разни профилактики.
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Аватар
ggeorgiev
 
Мнения: 459
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:59
Местоположение: Сандански

Re: Рестарт на РС при спиране на нета

Мнениеот vmuser » 17 Мар 2014, 17:45

Кое не ти хареса от отговора на колегата? Още повече, че това, което ти си посочил би трябвало да ти свърши работа. В повечето случаи е добре да търсиш решение на симптома, а не на последстивето. Инак една проста програмка, била тя написана на Batch или Bash би изглеждала така:
<безкраен цикъл>
пинг на Гугъл
ОК - спане Х минути, след, което се връща в началото
Не е ОК - рестарт
<край на цикъла>

Както и да е, радвам се, че си открил, това, кеото търсиш. Успех с мината.
Последна промяна vmuser на 17 Мар 2014, 23:04, променена общо 1 път
Аватар
vmuser
 
Мнения: 476
Регистриран на: 20 Яну 2014, 13:44
Местоположение: Мината

Re: Рестарт на РС при спиране на нета

Мнениеот milbor2 » 17 Мар 2014, 20:06

а програмата която ми свърши работа е http://www.ankitsharma.info/softwares/windows8-redialer.
понякога просто спира интернета, защо и аз не знам и не се възстановява връзката.тази програма го прави автоматично, пробвах я.
да но не съм засегнал някого и доходно копане.
п.п. имах проблеми със CG watcher - при рестарт на минера , даваше син екран и всеки път различни грешки.Ъпдейтнах драйверите с програмата Driver Pack Solution R410 http://drp.su/ и вече нямам проблеми , всичко върви като по масло, даже имам чувството че и самия РС работи по добре.
milbor2
 
Мнения: 149
Регистриран на: 11 Фев 2014, 09:00


Назад към Софтуер и крипто портфейли

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, Google [Bot], ionicle, silversurfer, Spenchoni, viniamin