Wallet BTC проблемна транзакция.

Модератор: Moderators

Re: Wallet BTC проблемна транзакция.

Мнениеот 2GOOD » 06 Мар 2014, 13:45

Така при всяко изпращне на койни портфейла създава адрес за рестото - който стои скрит.
С тази команда можеш да видиш всички адреси в портфейла, които имат койни:

Код за потвърждение: Избери целия код
listaddressgroupings


или тази команда, но не съм сиг. дали работи на новите версии:

Код за потвърждение: Избери целия код
listreceivedbyaddress 0 true


И след това да си експортираш адресите.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Wallet BTC проблемна транзакция.

Мнениеот filchef » 06 Мар 2014, 13:55

2GOOD написа:Така при всяко изпращне на койни портфейла създава адрес за рестото - който стои скрит.
С тази команда можеш да видиш всички адреси в портфейла, които имат койни:

Код за потвърждение: Избери целия код
listaddressgroupings


или тази команда, но не съм сиг. дали работи на новите версии:

Код за потвърждение: Избери целия код
listreceivedbyaddress 0 true


И след това да си експортираш адресите.

Къде се пише тая команда в конзолата ми дава грешка трябва да е в командпромта.
Аха втората работи
Първата явно работи с по новите портфейли защото с DOGE портфейла ми сработи а с С2 не искаше.
Той и С2 ми е нов но разработчика е ползвал по стара версия на сорс кода явно.
А Bitcoin-Qt нямам щото ползвам Електрум поради ограниченото място на диска ми С:/
Последна промяна filchef на 06 Мар 2014, 14:26, променена общо 3 пъти
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2265
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Wallet BTC проблемна транзакция.

Мнениеот 2GOOD » 06 Мар 2014, 13:58

Сега ще ги проевря и ще пиша, че така на сухо трудно :)
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Wallet BTC проблемна транзакция.

Мнениеот 6iva4a » 06 Мар 2014, 16:17

6iva4a написа:Експортирах от стария адрес ключа и го импортирах в нов, сега се синхронизира новия и като завърши синхронизацията ще разбера, какво е станало и ще пиша.

Така, операцията май приключи горе-долу успешно транзакциите се върнаха в портфейла без 0.03 БТЦ(така и неразбрах как и къде, ама здраве да е), веднага ги пренаредих и опразних порфейла. Сега мисля да си направя друг, че нещо с този не съм сигурен много, а и мисля да не ползвам много-много този на компютъра, а да си правя преводите директно от пуловете към борсите.
Последна промяна 6iva4a на 06 Мар 2014, 20:20, променена общо 1 път
6iva4a
 
Мнения: 78
Регистриран на: 20 Фев 2014, 16:52

Re: Wallet BTC проблемна транзакция.

Мнениеот filchef » 06 Мар 2014, 16:29

6iva4a написа:
6iva4a написа:Експортирах от стария адрес ключа и го импортирах в нов, сега се синхронизира новия и като завърши синхронизацията ще разбера, какво е станало и ще пиша.

Така, операцията май приключи горе-долу успешно транзакциите се върнаха в портфейла без 0.03 БТЦ(така и неразбрах как и къде, ама здраве да е), веднага ги пренаредих и опразних порфейла. Сега мисла да си направя друг, че нещо с този не съм сигурен много, а и мисля да не ползвам много-много този на компютъра, а да си правя преводите директно от пуловете към борсите.

На компютъра винаги можеш да го оправиш и да направиш нещо а на борсата не - зависиш изключително от съпорта.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2265
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Wallet BTC проблемна транзакция.

Мнениеот 2GOOD » 06 Мар 2014, 16:38

Да или поне си направи във blockchain.info

Аок искаш ми прати стария си портфейл да ти изтрия транзакциите от там и ще ти го върна - правиш rescan и ще можеш да си зителгиш тези 0.03 - няма смисъл да ги оставяш ;)

Не ми трябва паролата за wallet.dat файла само самия файл - можеш да го пратиш на admin маймунка bitcoinbg.eu
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Wallet BTC проблемна транзакция.

Мнениеот 6iva4a » 06 Мар 2014, 16:48

Пуснах го.
На мен ми се струва, че стана някакво преизчисление и от там дойде тази разликата, защото не съм правил транзакция с подобна или приблизителна стойност, ама после може да го поразгледам по-внимателно и да се опитам да разбера защо е станало тъй.
6iva4a
 
Мнения: 78
Регистриран на: 20 Фев 2014, 16:52

Re: Wallet BTC проблемна транзакция.

Мнениеот 6iva4a » 06 Мар 2014, 16:54

На компютъра винаги можеш да го оправиш и да направиш нещо а на борсата не - зависиш изключително от съпорта.

Естествено, че завиш от съпорта на борсата, ама и на компютъра, ако вие от форума плюс двама приятели не ми бяхте съпорт, надали щях да се оправя :oops: .
6iva4a
 
Мнения: 78
Регистриран на: 20 Фев 2014, 16:52

Re: Wallet BTC проблемна транзакция.

Мнениеот 2GOOD » 06 Мар 2014, 21:46

Файлчето е опавено и върнато с наличност 0.01021412 BTC, пак е нещо защо да ги губиш :)

Разликата идва от адресите за ресто, понеже като изпращаш койни ако има ресто то се вкарва в друг адрес - не в основния, това се прави с цел анонимност. Ако позлваш blockchein.info там можеш да си определяш на кой адрес да ти се връща рестото.

Поздрави
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Предишна

Назад към Софтуер и крипто портфейли

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, Kartoff, viniamin