Съвет за miner

Модератор: Moderators

Re: Съвет за miner

Мнениеот ZAX » 16 Юни 2013, 23:15

Е при afturnurner-а нищо освен вентилатора не вдигаше самичка, но както и да е ;)

Първата ми работа беше и тук да го сетна на 80% вентилаторчето, но какви стойности да задам за волтажа, за рамта и за GPU-то?

И след като в момента не копае и не е под никакъв товар, паднала е до 38%, защо по дяволите продължава сама да си вдига рамта и волтажа?

С тази програма trixx също няма да си личи че съм клоквал, нали?

Защо при afterburner не можех да сваля рама под 750, а тук мога да я сваля до 300, съответно защо тук макса е 1584 а там 1950. И защо по дяволите картата се води с 6000 MHz/s, като не може и 2000 да направи?! Въобще тези софтуери съобразяват ли се с конкретната карта или си клецат как им падне за съответната серия...

И най-вече, защо GPU клока при афтърбърнър е само до 1270, при трикс е до 1400, а той самия ми показва че може да е 1500 в инфото...

С няколко думи, нещата вместо да ми се изясняват, май започват да ми стават все по неясни : ]
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Съвет за miner

Мнениеот Странник » 16 Юни 2013, 23:51

Ако си сложил afterburner и Trixx заедно голяма каша става вече.
Сега ти предстои да разбереш как напълно се изчиства Trixx от системата.
А относно кое какво и как прави си пусни GPU Shark за да видиш какво става.
Мисля че е по-удачно да се занимаваш не с крайните стойности ,а с оптималните
такива за копане.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Съвет за miner

Мнениеот ZAX » 17 Юни 2013, 00:09

Е никой ли не е копал с HD7870XT, да каже при него какви са били оптималните... Аз така или иначе до тях не мога да стигна, след като при минималните не мога да сваля под 90 градуса...

Пълното изчистване на каквото и да било разбира се ми го гарантира само преинсталация на ОС, но това ме мързи да направя преди всичко да ми е напълно ясно, а след това така или иначе ще го направя ;)

Иначе дори пуснати едновременно трикс напълно доминира над афтърбърнар, което е хубаво защото можеше и да се скарат много лошо ;)

И двете програмки няма да се пускат сами, освен ако не им кажа, така че не виждам проблем. Единственият проблем ми е адската жега... Какво да направя?

Нямам стайни вентилатори иначе отдавна да съм отворил кутията и от двете страни. Само дето кутийката е хубава и с филтри, а тук има космато куче и предпочитам да не е отворена : ]
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Съвет за miner

Мнениеот Странник » 17 Юни 2013, 00:31

Качваш компа на някоя секция по близо до тавана и по далеч от косматото куче и нямаш грижи.
Или пък лакираш кучето с лак за коса и пак нямаш грижи.
;)
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Съвет за miner

Мнениеот ZAX » 17 Юни 2013, 00:40

Качил съм го аз, но нали знаеш че топлият въздух отива нагоре, та може заради това да му е толкова жега там горе :lol:
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Съвет за miner

Мнениеот Странник » 17 Юни 2013, 00:57

Несъмнено,остава ти лака за коса или подстрижка 0 номер на любимеца -в жегите мисля че няма да се сърди толкова :)
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Съвет за miner

Мнениеот 2GOOD » 17 Юни 2013, 01:01

Лятото горе не става, иначе на 90 градуса и давам месец живот :)

гледай поне под 75 да я държиш

Поздрави

П.С.
===
Ако трябва мини на БТЦ
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4962
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Съвет за miner

Мнениеот ZAX » 17 Юни 2013, 01:05

Аз съм на БТЦ :mrgreen:

П.П. Или съм уцелил най-неподходящата карта или най-скапаната бройка... Ами ако просто сменя охлаждането?
Последна промяна ZAX на 17 Юни 2013, 02:39, променена общо 1 път
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Съвет за miner

Мнениеот 2GOOD » 17 Юни 2013, 01:20

Не съм чел цялата тема, но явно нещо с клока прекаляваш или ако картата не си я купувал нова - предишния собственик може да е сложил кофти или по кофти начин паста.

Аз лично много обичам да си правя клока през cgminer и всичко си работи. Започни с по-ниски честоти около 1000 и виж как са нещата, ако имаш нужда от помощ пиши.

ЕДИТ:
Проблемът е, че в момента в който пусна да копае, веднага скача температурата двойно!


Сега го видях това... това е проблем с пастата, сваляй радиатора (ако си го правил преди, ако не дай на някой да ти я направи) почистваш добре радиатора и чипа - аз ползвам 99% чист спирт, слагаш нова паста най-добри резултати постигам под формата на капка в средата на чипа. За паста MX-2 е добър вариант или MX-4 (MX-3 е по-добра но трудна за нанасяне и ефекта се превръща в дефект) на мен фаворит цена/качество ми е MX-2

И така ще си имаш една хладна хубава карта и ще си копаш на воля ;)

Поздрави
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4962
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Съвет за miner

Мнениеот ZAX » 17 Юни 2013, 02:34

Е не смея да правя такива упражнения аз... Ако си 100% сигурен, още тази сутрин ще им я занеса да си я сменят те, от където съм я купил. Защото картата е чисто нова, на 2-3 дни е само, даже мъкнах цялото PC през половин София и обратно, за да ми я монтират те на място и т.н. Не че съм чак толкова вързан в ръцете, мога да сложа картата в слота, но по-добре да се освободя от всякаква отговорност при проблем : ]

Иначе успях да я сваля на 80 градуса и мисля така да я оставя за сега, вдигаше преди това 90 градуса без въобще да съм клоквал. Сега просто намалих паметта и вдигнах gpu-то, температурата падна с 10 градуса, но и копаенето падна от 400 на 360MH/s...

П.П. Всъщност намалил съм и волтажа малко и мисля че от това е паднала температурата, не от друго. Но ще е чудесно ако някой може да ми каже колко точно мога да си позволя да намаля волтажа? Мисля че именно така ще си реша проблема.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

ПредишнаСледваща

Назад към Софтуер и крипто портфейли

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, ionicle, Spenchoni, viniamin