Eligius - Какво, как и защо?

Модератор: Moderators

Eligius - Какво, как и защо?

Мнениеот ZAX » 17 Ное 2013, 23:20

Това което разбирам на пръв поглед е че си ползваш адресът, както при p2pool. Но p2pool ли е или не е. Защото по борсите казват че не могат да приемат транзакции от там и в никакъв случай да не използваме адресите си там за да си получаваме наградите от изкопаното в пулове на този принцип. А в мтгокс дори адресът гледам се сменя след всяка входяща транзакция. И до тук ми стига английския, от там нататък не разбирам какво трябва да се случи...

Using an MtGox wallet address? Copy your message to your clipboard, then Click here for MtGox's message signing interface

Signature fails!
You must use a bitcoin client which supports standard signatures, or MtGox, for your mining address to sign options!

Каква сигнатура, какъв мтгокс, опитвам се просто да си добавя NMC адрес...
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Eligius - Какво, как и защо?

Мнениеот gendak » 17 Ное 2013, 23:33

viewtopic.php?f=3&t=53

Това за MtGox въобще не го чети, то не ти е нужно.
gendak
 
Мнения: 73
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:34

Re: Eligius - Какво, как и защо?

Мнениеот 2GOOD » 17 Ное 2013, 23:51

ELigius е един прекрасен басейн - няма акаунт, няма какво да ти хакнат :)

Използваш си адреса за получаване като worker, твоят адрес, не този в борсата. Басейна е CPPS, което ще рече, че в най-добрия случай взимаш 100% PPS - без такса.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Eligius - Какво, как и защо?

Мнениеот ZAX » 18 Ное 2013, 01:54

Добре, но моите въпроси бяха:

1. Там се копае и NMC, нали? Ако да, тогава как да свържа определен NMC адрес с моя акаунт.

2. Все пак какви са функционалностите които се предлагат за мтгокс? Все пак трябва да имат някаква причина, толкова много да настояват...
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Eligius - Какво, как и защо?

Мнениеот 2GOOD » 18 Ное 2013, 02:10

ZAX написа:Добре, но моите въпроси бяха:

1. Там се копае и NMC, нали? Ако да, тогава как да свържа определен NMC адрес с моя акаунт.

2. Все пак какви са функционалностите които се предлагат за мтгокс? Все пак трябва да имат някаква причина, толкова много да настояват...


Отваряш My Eligius там си въвеждаш NMC адреса и подписваш съобщението, като подписа го слагаш в празното поле.
Можеш да ползваш и адрес от MtGox, но не ти го препоръчвам - ако нямаш Bitcoin-QT и направи адрес в blockchain.info. Как да подпишеш съобщението ти е отговорено вече.

Поздрави
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Eligius - Какво, как и защо?

Мнениеот ZAX » 18 Ное 2013, 04:34

Да, знам как се подписва съобщения.

Оказа се че за всяка промяна трябва да подписвам точно определено (различно) съобщение...

Та все пак ги врътнах да ми пращат поне NMC (2GB е портфейла все пак...) направо в борсата, да видим дали ще стане...

От BTC мултибит пък ми пести още 14ГБ, а това си е 1/4 системния ми диск :mrgreen:

Щеше да е прекрасно ако можеше да ги праща направо в мтгокс, но продължавам да не разбирам как така ще ми ги праща на адрес който е за еднократна употреба. Нали днес ще го прати, а утре?
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Eligius - Какво, как и защо?

Мнениеот 2GOOD » 18 Ное 2013, 13:40

ZAX написа:От BTC мултибит пък ми пести още 14ГБ, а това си е 1/4 системния ми диск :mrgreen:


Само да не ти спести всичките с'тинки
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Eligius - Какво, как и защо?

Мнениеот ZAX » 18 Ное 2013, 16:13

Точно заради това искам автоматик към мтгокс да пътуват...
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Eligius - Какво, как и защо?

Мнениеот gendak » 13 Мар 2014, 19:35

Който ползва мергед мининга на елигиус да си провери адреса за получаване на NMC !!!

На мен от 9 март не са ми пращали NMC. Току що погледнах и видях, че незнайно как ми е сменен адреса с ей този:

https://dotbit.me/block_explorer/address/N4CVwS13ELKimdJNEChgMJnLZiA7L6MU5F

Много ми е интересно как и кой може да го смени след като каквато и да е промяна може да стане само с подписано съобщение от моя биткоин портфейл. Много странно.
Ако някой знае нещо по въпроса моля да обясни ?
gendak
 
Мнения: 73
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:34

Re: Eligius - Какво, как и защо?

Мнениеот 2GOOD » 13 Мар 2014, 19:48

gendak написа:Който ползва мергед мининга на елигиус да си провери адреса за получаване на NMC !!!

На мен от 9 март не са ми пращали NMC. Току що погледнах и видях, че незнайно как ми е сменен адреса с ей този:

https://dotbit.me/block_explorer/address/N4CVwS13ELKimdJNEChgMJnLZiA7L6MU5F

Много ми е интересно как и кой може да го смени след като каквато и да е промяна може да стане само с подписано съобщение от моя биткоин портфейл. Много странно.
Ако някой знае нещо по въпроса моля да обясни ?


Леле, мерси за информацията и моите са сменени !!!

Едит:
Повдигнах въпроса в биткойнталк, никой не беше забелзал, още веднъж благодаря за откритието.

Ето и отговора на разработчика:

Investigating issue with stats/My Eligius exploit.

Taking stats offline temporarily to investigate and compare database with the most recent backups and to parse through some logs.

I will put them back online as soon as I have pulled the majority of the data to a secondary server for verification. Shouldn't take more than an hour.

There has been no compromise of the pool or its servers.

Yes, most of the NMC payouts went to some rogue address today. Sad This, honestly, is my fault, because I generally at the very least do a cursory parse through the NMC payout list before submitting it to the network. In my haste I did not today and seems that was a mistake on my part which will not happen again. There is enough NMC buffer to cover the loss and I will make sure everyone gets paid properly once I correct the issues.

I will post more details as soon as I finish my audits of the stats code.

-wk
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Следваща

Назад към Басейни

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], filchef, ionicle, Kartoff, puffyto, UserX1XO, viniamin

cron