SOLO SHA256 Bitcoin pool

Модератор: Moderators

Re: SOLO SHA256 Bitcoin pool

Мнениеот jamiemirror » 25 Фев 2018, 18:25

Сляпата вяра не ми е по вкуса :) Затова обикновено намирам възможностите там, където хората сляпо вярват че ги няма.
Не е биткойн, ДАШ е (също с доста висока трудност на мрежата). Съотнесена към отделната копачка - горе-долу същото.
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: SOLO SHA256 Bitcoin pool

Мнениеот Mateev » 26 Фев 2018, 09:16

Това че копаеш ДАШ обяснява многото намерени блокове, но не обяснява защо си мислиш, че и при биткойна трябва да е същото. Всяка една криптовалута си има различни параметри, а от там и различни вероятности за едно или друго нещо. Има си някакви елементарни формули, които трябва да се съобразят, и след това да се направи таблица на Excel за сравнителен анализ между отделните криптовалути.

Аз в момента си разработвам точно такава таблица и трябва да ви кажа, че се получават много интересни резултати. Задължително преди това трябва да се инсталира Excel 2016 (Microsoft Office 2016), защото в него е развита и доработена най-важната за нас функционалност - WEB Query-тата. С тяхна помощ можем директно в Excel-а да четем информация от всякакви API-та или дори от всякакви WEB страници в интернет. Тоест можем автоматично да вкараме в Excel-а всяка една крипто-информация от целия свят, и след това на базата на нея да си доизчислим каквото ни трябва. В старите версии на ексела това не работеше, но в Excel 2016 работи перфектно.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: SOLO SHA256 Bitcoin pool

Мнениеот jamiemirror » 26 Фев 2018, 10:38

Глупости на търкалета, както вече писах - трудността при ДАШ е съизмерима с капацитета на топ-хардуера там. Точно затова и сравних свободно с биткойн, пропорциите мрежа-машина са малко или повече същите. Никакви таблици не са нужни, а просто 4 числа, както обикновено вместо да мислиш - опитваш да компенсираш с количество информация :mrgreen:
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: SOLO SHA256 Bitcoin pool

Мнениеот monopola » 26 Фев 2018, 12:46

Абе не че нещо, ама хаш реита на ДАШ е 4000 пъти по-малко от на биткоин и блоковете се откриват 4 пъти по-бързо, тоест разликата е 16 000 ПЪТИ в полза на Даш. Разлиаката в мощността на копачките е по малко от 1000 пъти, демек една гигантска разлика има :)
Колега, а ти блокове на Даш ли си откривал или машините работят в наисхаш примерно? Че то и там има една разлика.
monopola
 
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017, 23:42

Re: SOLO SHA256 Bitcoin pool

Мнениеот monopola » 26 Фев 2018, 12:51

Абе всъщност да съм по-директен към колегата с Даш :) Или лъжеш или не правиш разлика между копане директно на Даш и даване под наем на мощността на машината ти за копаене на алткоинове. Имам три Д3ки, едната е в наисхаш, другата е в друг мултипул, който автоматично превключва към най-доходната в момента монета и третата копае даш. Не съм пипал машините от 20 дни, последно тогава ги рестартирах (при рестартиране се губи статистиката за блокове), първата е намерила 10 блока, втората 580 блока, третата нито един :) А и ако машините ти три месеца не си ги рестартирал нито веднъж, не си имал ни един токов удар или изобщо три месеца работят без да спрат и секунда това е чудо :)

Просто това, което пишеш или е някакъв луд късмет или спестяваш доста инфо.
monopola
 
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017, 23:42

Re: SOLO SHA256 Bitcoin pool

Мнениеот Mateev » 26 Фев 2018, 19:22

Колегата jamiemirror е скаран с математиката и не може да осъзнае, че намирането на блок при различните криптовалути е с коренно ралична вероятност, различаваща се понякога в хиляди или в милиони пъти. Затова и приказва глупости на търкалета, пък си мисли и твърди, че ние приказваме глупости.

То и наградата за откриване на един блок е коренно различна при различните криптовалути. Различно е и времето между два блока. Различна е и сложноста, както и Network HashRate. Абе въобще иска си математика, за да се съобразят и изчислят тези неща, но който е скаран с математиката си мисли, че е хванал господа за дръжката. :)

Отделно от това хората често се заблуждават със сложноста на задачите, които раздава на един пул, която няма нищо общо със сложноста на цялата криптовалута. Тоест Pool Difficulty е коренно различно понятие от Network Difficulty. Човек започва да се ориентира във всичките тези понятия само когато се опита сам да съобрази каква е връзката между тях, и след това на Excel да си стъкне собствен калкулатор, работещ много по-правилно от повечето WEB калкулатори.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: SOLO SHA256 Bitcoin pool

Мнениеот jamiemirror » 26 Фев 2018, 22:08

Лъжа и не мога да смятам, не може да се правят пари от крипто и никой не открива блокове, не ме четете :lol:
Наричайте случаенос когато банка си купи крипто-борса и чакайте да цъфнат теменугите ... :clap:
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: SOLO SHA256 Bitcoin pool

Мнениеот monopola » 26 Фев 2018, 22:29

Е добре де, защо не вземеш да ми отговориш на мен :) достатъчно конкретика съм написал. На Даш блока май е около 2000 долара, тоест си изкарал за два месеца 60 000 долара от копане на Даш? Пич, ти просто лъжеш и това не е готино във форум в който мисля, че по-скоро трябва да си помагаме, а не да се правим на тарикати и да заблуждаваме другите....
monopola
 
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017, 23:42

Re: SOLO SHA256 Bitcoin pool

Мнениеот jamiemirror » 27 Фев 2018, 00:14

Лъжа казах, не ми вярвай :)
И да, не мога да смятам. И каквото там още беше.

Налице е онова мислене, за дърветата и гората. Да откриеш блок не означава да го изкопаеш соло. Ама вдигнах ръце, нито ще обяснявам, нито ще пиша наръчници, че вече ме досмеша :lol:
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: SOLO SHA256 Bitcoin pool

Мнениеот monopola » 27 Фев 2018, 09:10

оф, пич, поне се дръж леко по мъжки, пишеш глупости, опонирам на глупостите и влизаш в ролята на ироничния циник, но то всъщност е смешно. Соло или в пул няма голямо значение по отношение на вероятността точно твоята машина да открие блока. Лъжеш, не копаеш даш директно, а ползваш Д3ка в някакъв мулти пул. А всъщност просто пусни един скрииншот на статистиката и лесно ще ни натриеш носовете. Няма смисъл само да се вкопаваш в нелепи твърдения.
monopola
 
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017, 23:42

ПредишнаСледваща

Назад към Басейни

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, Bing [Bot], George, Google [Bot], gorgar, ionicle, Kris, Spenchoni, svetlim, viniamin