SOLO SHA256 Bitcoin pool

Модератор: Moderators

Re: SOLO SHA256 Bitcoin pool

Мнениеот Mateev » 27 Фев 2018, 09:52

Ако наистина jamiemirror ползва мултипул, то тогава самия пул автоматично превключва към най-изгодната за копане в момента криптовалута. И ако копачките му са били превключени към някоя нова такава с ниска сложност, нормално е при нея да се откриват много блокове за кратък период от време. Това обаче не означава, че е имал голям късмет или че е напечелил много пари.

Просто jamiemirror грешно интерпретира стойноста на броя на изкопаните блокове, които показва неговата копачка. Да, вероятно наистина е изкопал много блокове, но самата копачка не знае по коя точно криптовалута са тези блокове. Копачката предоставя на мултипула само един алгоритъм, но тя не е наясно към коя точно криптовалута ще бъде насочен този алгоритъм.

Същото е и при NiceHash. Човек вижда с какъв алгоритъм се копае в момента, но не знае към коя криптовалута е насочен този алгоритъм. От тука и броя на намерените Shares силно варира. Понякога вървят като шевна машина (по едно буквално на всеки 2-3 секунди, а друг път по половин час не се намира нито едно валидно Share.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: SOLO SHA256 Bitcoin pool

Мнениеот jamiemirror » 27 Фев 2018, 21:30

Не виждам смисъл да ви натривам носовете. Нито да обяснявам какво съм правил ,как съм го правил и прочие - включих се заради сбърканата логика по повод шанса човек да изкопае блок.
Сега просто не ми се занимава с обяснения и спорове. Особено след глупостите дето прочетох :clap:
За протокола - копал съм и в нов пул, бяхме заграбили 25% от капацитета на цялата мрежа в момента :) Но не давам пример с блокове оттам, всеки с поне малко практика в миньорството е наясно че може да проследи точно кой блок е открил при копане В ПУЛ, без значение с какъв процент от мощностите е включен.
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: SOLO SHA256 Bitcoin pool

Мнениеот Mateev » 28 Фев 2018, 08:41

jamiemirror написа:Не виждам смисъл да ви натривам носовете. Нито да обяснявам какво съм правил ,как съм го правил и прочие - включих се заради сбърканата логика по повод шанса човек да изкопае блок......

Аз не разбрах с какво толкова искаш да се похвалиш - че си голям късметлия или че си непризнат гений в криптобранша? Хайде кажи каква според тебе е правилната логика за шанса да се изкопае един блок и как тази логика може да излъже математиката, която е точна наука.

За да не се главоболиш, ще ти кажа формулата:
P = Твоя HashRate / Network HashRate
където P е вероятноста за изкопаване на 1 блок от твоята копачка.

Ако за един час (ден, месец, година) криптовалутата генерира N блока, то тогава твоята копачка средностатистически ще изкопае P*N блока.

Ха сега ти ми кажи къде греши математиката, и как си успял да я излъжеш с твойте копачки.
Последна промяна Mateev на 28 Фев 2018, 09:11, променена общо 1 път
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: SOLO SHA256 Bitcoin pool

Мнениеот Mateev » 28 Фев 2018, 09:07

А ето и една разширена формула, която се прилага тогава, когато не я копаеш дадена криптовалута, но смяташ да започнеш да я копаеш:

P = Нов HashRate / (Нов HashRate + Съществуващ Network HashRate)

При тази формула се отчита и факта, че включвайки твоята копачка, с нея ти ще увеличиш стойноста на Network HashRate. Това е особенно важно да се знае тогава, когато добавяш значителни мощности за копане, с които се опиташ да изкопаеш голям процент от всички блокове.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: SOLO SHA256 Bitcoin pool

Мнениеот jamiemirror » 28 Фев 2018, 20:05

Матейка, не си глупав човек - а разсъждаваш глупаво. Отново.
Няколко пъти написах че не е нужно да изкопавам блок соло, за да изкопая блок въобще. Твоите формули изобщо не се справят в тая ситуация и са меко казано безсмислени, а ти стана просто един дърдорко и празен теоретик. Жалко.

Да се похваля ли? Просто ме досмеша :)
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: SOLO SHA256 Bitcoin pool

Мнениеот monopola » 28 Фев 2018, 20:24

Абе пич, не мога да разбера дали се правиш на ударен за да не си признаеш, че пишеш глупости или наистина си на такова ниво :)
Откриваш блок когато образно казано извършиш последната операция по разкриптирането му. Това последно действие го прави твоята машина и вероятността да е тя е еднаква независимо дали копаеш в пул или соло. Когато го правиш като част от пул наградата отива в пула и се разпределя между участниците му, когато е соло е за теб. Шанса да направиш това последно действие е еднакъв все тая в пул или не. Шансовете на пуловете са съвсем друго нещо. Ако на теб шанса ти е 1/1 000 000, а в пула има 1000 като теб, то шанса на пула е 1/1000.
Лъжеш яко като твърдиш, че машината ти за Даш е изкопала 30 блока на Даш за 2 месеца. Тъпо е да лъжеш и се оплиташ после като малко дете....
monopola
 
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017, 23:42

Re: SOLO SHA256 Bitcoin pool

Мнениеот jamiemirror » 28 Фев 2018, 23:13

Виж ся, специално за теб писах - глупав съм, измамник съм, абе каквото там искаш съм :mrgreen:
Написал си абсолютна глупост за откриването на блок, понеже грам не мислиш за какво време се открива блок и какво става като закъснееш. То там е и разликата между соло и пул миньорстването де. Инак си уцелил кое е събитието "откриване на блок", според мен съвсем случайно. Ама карай, писна ми да ви обучавам на елементарни неща и двамата - оня фукна да продава някаква карта на двойна цена, не му излиза аритметиката и на него.
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: SOLO SHA256 Bitcoin pool

Мнениеот traderbg » 01 Мар 2018, 03:46

Хе-хе интересен спор, ама пълна глупост според мене. Не е ли все едно колко блока е намерила машината като е в пул. Парата е същата и с тях и без тях.
traderbg
 
Мнения: 32
Регистриран на: 08 Дек 2017, 23:51

Re: SOLO SHA256 Bitcoin pool

Мнениеот jamiemirror » 01 Мар 2018, 09:16

Така е, както вече писах - ставаше дума единствено за математиката на Матейката :) Не за пари.
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: SOLO SHA256 Bitcoin pool

Мнениеот Mateev » 01 Мар 2018, 13:02

jamiemirror написа:Така е, както вече писах - ставаше дума единствено за математиката на Матейката :) Не за пари.


Математиката не е на Матейката - математиката е ЕДНА ЕДИНСТВЕНА в целия свят!!!

Различни са само хората - едни са скарани с математиката, а други поназнайват това онова ..... :)
Тези скараните с математиката вадят вода от 1000 кладенеца, само и само да не се разбере, че са тотално некомпетентни. Да, ама читателите в този форум не ядат доматите с коловете, така че на всички вече стана ясно кой е патологичния лъжец .... :)

ПП: Нищо лично ..... Просто фактите са такива ..... :)
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

ПредишнаСледваща

Назад към Басейни

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Bing [Bot], filchef, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Pavel, Spenchoni, svetlim, viniamin