Нов басейн DesiSlava

Модератор: Moderators

Нов басейн DesiSlava

Мнениеот embak » 15 Авг 2016, 11:43

Аз взех че направих Pool (басеин) за биткоини.
Историята е абсолютно тривиална (един приятел ми запали чивиите, че "копането" на биткойни било доходно) ...
Да ама :naughty: ( :doh: бързичко се отказах от закупуването на ASIC от АнтМайнер )

И аз понеже съм от хората "залуду работи , залуду не стой" взех че пуснах P2Pool басеин за БитКойни на един от сървърите ...
Важно е да отбележа , че Pool-a (басеина) е БЕЗ такси ( 0% fee )

Сега някой колега ще се надсмее (ам'че то АнтПула и f2pool-a взимат 2 до 4 % такса /fee/ което си е направо нищо) - да ама не - обявяват ниски такси , но в действителност таксите на пуловете са около 10 - 15 % (най-наглия пул кове 20% такса)

Другото което не ми харесва е Китайските басейни са високите латенции ( пинга до тях е над 500 ) - основно тва е заради техния GreatFireWall - глобална Китайска защитна стена - през нея минава целия трафик от и към Китай :shhh: там е "цензурата"

Латенциите (пинга) трябва да е максимум 100 - 120 за нормална работа (според мен)
Поради това и басейна е в България (пинга в до него ще е максимум 15 - 20 )

Ето и адреса на басейна: http://voice.desislava.net:9332
за Усер слагате вашия собствен БитКойн адрес (на който ще си получавате заработката от копачката)
за Парола слагате каквото си пожелаете (тя се игнорира напълно)

Басеина работи стабилно повече от месец. Защо не ви казах по-рано за него ? .... Ами исках да го тествам първо.

Днес 15.08.2016 (именния ден на дъщеря ми и майка ми - Мария ) басейна http://voice.desislava.net:9332 премина всички тестове :dance:


Ще го държа включен поне до края на годината /после ще му дръпна шалтера след като не носи приходи , просто ми е съвестно да го "убия" още сега/ (на мен не ми беше полезен - поне на вас да е) :violin:

Послепис: Забравих да кажа, ако има някакви въпроси - пишете тук - ще се постарая да отговоря (стига да мога естественно).

Машината на която съм "пльоснал" басейна е доста мощна (ползваме я за шутър-гейм-сървъри а там както знаете производителността и ниските лаенции /пингове/ са жизненоважни за липсата на "лагове")
Последна промяна embak на 09 Ное 2017, 22:08, променена общо 1 път
Don't argue with a fool ! He will drag you down to his level and beat you with experience.

Diskutiere nicht mit Dummköpfen ! Sie ziehen dich auf ihr Niveau herab und schlagen dich durch Erfahrung.
Аватар
embak
 
Мнения: 4
Регистриран на: 18 Юли 2016, 12:29
Местоположение: София

Re: Нов басейн DesiSlava

Мнениеот Stefan80 » 03 Ное 2017, 10:53

Здрасти,

имам нужда някой да ми направи пул. Плаща се всичко. Дали ще е възможно още?
Stefan80
 
Мнения: 6
Регистриран на: 31 Окт 2017, 15:02

Re: Нов басейн DesiSlava

Мнениеот farmdve » 03 Ное 2017, 19:14

Stefan80 написа:Здрасти,

имам нужда някой да ми направи пул. Плаща се всичко. Дали ще е възможно още?

Разбира се, че е. CKPOOl примерно. За какво ти е, ако не е тайна?
1JYFJnWKmhAwK9FMM3TM2SCjhCuc1qKc4r
farmdve
 
Мнения: 574
Регистриран на: 29 Май 2013, 13:24

Re: Нов басейн DesiSlava

Мнениеот NAKATA » 04 Ное 2017, 01:41

Stefan80 ако може да ти направи 2-ри пул на BCH( след 2 до 6 месеца идва 7nm чип) на твой сървар с негова подръжка.Ако следиш деиствията на Джихан ще знаеш, че това е единствения начин за избиване на тези 300 бр.
NAKATA
 
Мнения: 143
Регистриран на: 08 Май 2017, 01:21
Местоположение: Стара Загора

Re: Нов басейн DesiSlava

Мнениеот Stefan80 » 08 Ное 2017, 15:29

Сори за късният отговор.

Ами ще пусна 300 бр. s9-ки и след 6-7 месеца ще ги направя 1000. Та не искам да съм в чужд пул - искам си мой, защото ако всичко върви добре ще станат много повече за много кратко време. Да ми дадеш някакъв личен контакт, за да можем да говорим.

Понеже става дума за много сериозно начинание искам да знам, че срещу мен седи сериозен човек с необходимото ниво на експертиза (не се съмнявам в теб, но не съм сам, а сме 4-ма в проекта и трябва всички да са ок), което предполага основа за работа в дългосрочен план.
Stefan80
 
Мнения: 6
Регистриран на: 31 Окт 2017, 15:02

Re: Нов басейн DesiSlava

Мнениеот Stefan80 » 08 Ное 2017, 15:41

NAKATA написа:Stefan80 ако може да ти направи 2-ри пул на BCH( след 2 до 6 месеца идва 7nm чип) на твой сървар с негова подръжка.Ако следиш деиствията на Джихан ще знаеш, че това е единствения начин за избиване на тези 300 бр.


Според всички калкулатори, до които имам достъп математиката излиза когато говорим за големи количества копачи. Оптималната бройка s9-ки с шанс да уцелиш чейн за един месец е 115 броя. Аз за тест започвам с х 3 тази бройка. Досега, историята е доказала, че един от малкото начини да направиш пари законно е с ... пари. Може и да бъркам, но не разбирам къде. Можеш ли да ми кажеш защо да не мога да избия 1000 s9-ки до 7-8 месеца?
Stefan80
 
Мнения: 6
Регистриран на: 31 Окт 2017, 15:02

Re: Нов басейн DesiSlava

Мнениеот NAKATA » 09 Ное 2017, 05:53

Stefan80 имаш ЛС
NAKATA
 
Мнения: 143
Регистриран на: 08 Май 2017, 01:21
Местоположение: Стара Загора

Re: Нов басейн DesiSlava

Мнениеот embak » 09 Ное 2017, 22:04

Простете ,
не знаех, че имало интерес (басеина десислава е затворен повече от 11 месеца)
Don't argue with a fool ! He will drag you down to his level and beat you with experience.

Diskutiere nicht mit Dummköpfen ! Sie ziehen dich auf ihr Niveau herab und schlagen dich durch Erfahrung.
Аватар
embak
 
Мнения: 4
Регистриран на: 18 Юли 2016, 12:29
Местоположение: София


Назад към Басейни

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, Bing [Bot], George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, svetlim, viniamin