NOMP pool за HellasCoin - HLC

Модератор: Moderators

NOMP pool за HellasCoin - HLC

Мнениеот pafka » 30 Юли 2014, 13:39

Стори ми се лесно и реших да пусна един басейн за тази валута.
Басейна е без такси и споделя автоматично всеки потвърден блок. (Естествено няма нужда от регистрация.)
При NOMP се копае като в p2pool - потребителското име е адрес от портфейла, а паролата е без значение.
Статистики на басейна: http://hellascoin.vtcpool.eu/stats
Стратум адрес за миньор: stratum+tcp://hellascoin.vtcpool.eu:4444
Ето примерен ред за cgminer:
cgminer --scrypt -o stratum+tcp://hellascoin.vtcpool.eu:4444 -u HEh1kMCPkMqCwqhhSaWwmWvFKykDg2rUPY -p 123
Последна промяна pafka на 02 Авг 2014, 18:26, променена общо 1 път
pafka
 
Мнения: 3
Регистриран на: 19 Май 2014, 13:57

Re: NOMP pool за HellasCoin - HLC

Мнениеот pafka » 02 Авг 2014, 18:26

Понеже ме питаха на лично - монетата е SCRYPT и в зависимост от софтуера, който се ползва може да се наложи да се добави опция като --scrypt
pafka
 
Мнения: 3
Регистриран на: 19 Май 2014, 13:57

Re: NOMP pool за HellasCoin - HLC

Мнениеот DEYAN6 » 13 Авг 2014, 23:40

Аз имам друг въпрос горе долу колко койна се вадят с 5.5 Мх/с и къде мога да ги обменя за БТЦ
DEYAN6
 
Мнения: 73
Регистриран на: 05 Май 2014, 10:29

Re: NOMP pool за HellasCoin - HLC

Мнениеот pafka » 15 Авг 2014, 00:53

DEYAN6 написа:Аз имам друг въпрос горе долу колко койна се вадят с 5.5 Мх/с и къде мога да ги обменя за БТЦ

Отварям портфейла и поглеждам, че в първите 24 часа със същия миньор (g-blade?) съм изровил 9 блока * 500 монети всеки ... това обаче е предходния месец с онази трудност и съм бил сам в пула преди да си "настроят" устройствата.
Сега поглеждам и виждам, че в момента има поне два копача над 50MH/s.
Всяко стълбче нагоре в най-долната графика е намерен блок (всяко надолу е потвърден) - човек може да преброи колко са на ден в момента откритите блокове и при онази скорост какво му остава.
Или просто пробвай - така или иначе с твоята скорост от опит знам, че няма кой знае какво за копаене :(

За обмяна не мисля в момента - краката ми са в морето ;) , но гърците копаят сериозно и предполагам ще измислят нещо.
Ако знаеш гръцки поглеждаш на страницата и може и да намериш нещо ново по темата, защото моята информация е от преди две седмици.
Като приключа с лятото ще ги запитам как вървят нещата с обмяната.

Иначе ако имаш по-добра идея за копаене с твоята скорост подскажи, ако ще и на ЛС :)

пс: иначе на порт 3333 съм пуснал FTC - можеш и него да пробваш, но там е доста по-бавно намирането на блок :(
pafka
 
Мнения: 3
Регистриран на: 19 Май 2014, 13:57


Назад към Басейни

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, viniamin