Мислих да правя басейн

Модератор: Moderators

Мислих да правя басейн

Мнениеот farmdve » 02 Юни 2013, 00:56

От известно време мислих да правя басейн, но не частен, а публичен Bitcoin басейн. Имам 159 долара в Bitfinex и 1.30BTC. Мога да взема добър сървър за тези пари, но само за първия месец. Както и да е, решил съм да ползвам pushpool, и съм свалил кода четейки спецификациите на stratum, но уж Slush ги измисли, ала не го е обяснил много добре, поне не от страна на сървъра. Имплементирал го е в Python, а аз не мога да чета много добре Python.

Осовен това, не съм добър с Web дизайн, най-доброто, което е мога би било като blockexplorer.com. Решението ми за басейн не е финално.

Мислих за 0.1% такса за всеки блок, за да мога поне да покривам разходите за сървъра, а PPS няма да мога да ползвам, защото трябва да имам някакви монетки за да платя PPS, а нов басейн няма как да ги има.
1JYFJnWKmhAwK9FMM3TM2SCjhCuc1qKc4r
farmdve
 
Мнения: 574
Регистриран на: 29 Май 2013, 13:24

Re: Мислих да правя басейн

Мнениеот Tenzuh » 02 Юни 2013, 01:16

Аз се занимавам активно с Web. Искам само да отбележа, че трябва да обърнеш сериозно внимание на сигурността за да непочнат да изчезват кинтите на хората от басейна.
Tenzuh
 
Мнения: 10
Регистриран на: 31 Май 2013, 17:00

Re: Мислих да правя басейн

Мнениеот farmdve » 02 Юни 2013, 01:18

Разбира се, само дето колкото и да си "защитен", те хоста атакуват. Затова най-добре hot/cold wallet да има.
1JYFJnWKmhAwK9FMM3TM2SCjhCuc1qKc4r
farmdve
 
Мнения: 574
Регистриран на: 29 Май 2013, 13:24

Re: Мислих да правя басейн

Мнениеот 2GOOD » 02 Юни 2013, 01:33

Първия ми проект за басейн го започнах Юли 2011-а не знам поради каква причина го спрях тогава - а не трябваше или може би е трябвало, от тогава много пъти съм си мислил за басейн имам и някои според мен много добри идеи, но... НО (но-то трябва да е много голямо) не смятам, че съм добър програмист за да държа хиляди в код написан от мен. Най-голямата слабост е системата за разплащане, ако правиш плащането ръчно почти няма шанс да ти вземат койните иначе както казва колегата колд/хот портфейл поне да имаш до някаква степен защита, че ако изчезне нещо то няма да е всички и разбира се някакво прокси за горещия. Тъпото (то не е тъпо де) е че никой не споделя информация какви точно практики ползва за защита на hot-wallet и то по разбираеми причини. Не на последно място хостинг - задължително портфейлите трябва да са на машина до която имаш достъп и която е много добре подсигурена, също е добре други да нямат достъп до нея, както и енкрипнати дялове и т.н.

Аз съм малко параноик, не ме слушай мен :)
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Мислих да правя басейн

Мнениеот Flex » 02 Юни 2013, 17:42

То е здравословно да си параноик. Още не съм изчел на какъв принцип работи биткойн системата вътрешно, но работя във фирма, която се занимава с производство на HSM (Hardware Security Module) и такова нещо е идейно за защита на данните. Няма измъкване отвътре на данните ако ще и да имаш физически достъп до устройството. Ако койновете се събират вътре и да речем веднъж дневно след ръчна ауторизация (то си има клавиатура) от двама, всеки със собствена смарткарта и парола да се позволява вадене на койнове и дистрибутиране по сметки, може спокойно това да става на тотално различна машина, то ако щат да хакват сървъра, нищо никой няма да може да направи. Но е играчка де.
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: Мислих да правя басейн

Мнениеот farmdve » 02 Юни 2013, 22:26

2GOOD, ако искаш ми пиши на ЛС скайпа ти, и там ще ти обясня моята идея за басейна.
1JYFJnWKmhAwK9FMM3TM2SCjhCuc1qKc4r
farmdve
 
Мнения: 574
Регистриран на: 29 Май 2013, 13:24

Re: Мислих да правя басейн

Мнениеот ZAX » 18 Юни 2013, 09:39

Намерих един BG басейн, има ли други?

212.50.17.51 - мислите ли че си струва да се копае тук?
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Мислих да правя басейн

Мнениеот jkminkov » 18 Юни 2013, 20:20

https://bitcointalk.org/index.php?topic=66202.0

това беше добро, докато работеше, прикачваше се към p2pool и раздаваше шерове diffx1 като имаше и локален пул merged mining с още няколко койна, има сорс код към края на темата
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: Мислих да правя басейн

Мнениеот mitice » 19 Яну 2014, 13:45

Здравейте тъкмо щях да пусна тема а то имало :).
Интересува ме как се правие btc пуул :).Как се прави сървъра и каква машина иска и как да ннастроя сайтта със сървъра :).С една дума как се почва и прави :).

Надявам се някой да помогне :).

А за ltc,doge същия начин ли е? :)
mitice
 
Мнения: 433
Регистриран на: 19 Яну 2014, 13:37


Назад към Басейни

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, viniamin