В кой басейн копаете Биткойн ?

Модератор: Moderators

Re: В кой басейн копаете?

Мнениеот Zmejsky » 13 Ное 2013, 09:28

Бре къде изчезнаха NMC тата от гилдията , дали вече няма да ги плащат ? :think:
Последна промяна Zmejsky на 13 Ное 2013, 09:52, променена общо 2 пъти
Аватар
Zmejsky
 
Мнения: 753
Регистриран на: 29 Май 2013, 17:11

Re: В кой басейн копаете?

Мнениеот ekrem » 13 Ное 2013, 09:29

Zmejsky написа:Бре къде изчезнаха NMC тата от гилдията , дали вече няма да ги плащат ? :think:

там си е колега
Аватар
ekrem
 
Мнения: 572
Регистриран на: 30 Май 2013, 17:23
Местоположение: Гуанджоу

Re: В кой басейн копаете?

Мнениеот Zmejsky » 13 Ное 2013, 09:52

[ Да прав си , по неизвесни причини се е променила настройката :)
Аватар
Zmejsky
 
Мнения: 753
Регистриран на: 29 Май 2013, 17:11

Re: В кой басейн копаете?

Мнениеот Zmejsky » 13 Ное 2013, 10:09

CYPER написа:Bitminter :dance:

колко % са ти rejected , при мен се получават над нормалните /оцветява се в червено / връзката ми към пула е над 200 ms. може би е от това :(
Аватар
Zmejsky
 
Мнения: 753
Регистриран на: 29 Май 2013, 17:11

Re: В кой басейн копаете?

Мнениеот ZAX » 13 Ное 2013, 14:20

Битминтера е чудесен пул, но не на последно място е факта че има един от най-добрите софтуери. Дори само това е достатъчна причина да сме всички там. Но аз лично се отказах преди време, когато беше много зле, не знам по каква причина, но хващаше блокове твърде рядко, такава беше съдбата и на слъша... Радвам се че пак са съответно на 3-то и 4-то място и ще ги пробвам отново тези дни. Не разбирам защо гилдията е най-големият пул, може би е някакво заварено положение, аз не харесвам този пул за сега. Елигиус просто не съм го пробвал все още.

Откакто имам от платките на Марто [които си купих с цел да копая там има няма 1 месец докато се избият по пулове (явно това никога няма да се случи) и после и на соло (явно и това никога няма да се случи)...] покрай жалките си опити да намеря начин за минимални загуби от цялата работа, стигнах до изводът че ми е най-удобно да си копая в CoinEX. Защото мога да си позволя луксът постоянно да сменям валутите които копая, а там това се случва просто като смениш портът. Разбира се аз се мъча ръчно, но предполагам на кадърен програмист ще му отнеме не повече от час да напише програмка, която да ги следи и да си сменя автоматично, някъде бях описал подробно и конкретната си идея, с което работа вече дори не е за програмист, а и някой кодер за 10 минути може да я свърши. Разбира се не е задължително да е само за този пул, може да си поиграе още няколко часа и да вкара някакъв интерфейс за добавяне на каквото си искаш. Дори писах на майти, но той заяви че не работел с бедняци. Смята че не мога да си позволя неговите услуги. Затова си намерих кой да ми го направи безплатно след като той не ми иска парите (но предполагам че истината е съвсем друга, но чек да видим какво ще направи при колегата, пък тогава ще коментирам, да не би да се окаже че не е чак такъв канибал за какъвто го мисля) :mrgreen:

И все пак си оставам твърдо зад соло копането, което не трябва да се разбира чак толкова буквално. Може някой да направи пул и всички да копаем там, което пак си е соло предвид колко сме мизерни и че малцина могат да си позволят да достигнат и поддържат поне минималната граница при която има смисъл да се копае на соло. Та ако ние можем да достигнем едни 10-20 TH/s например, защо да даваме 7% в гилдията?
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: В кой басейн копаете?

Мнениеот CYPER » 13 Ное 2013, 22:15

Zmejsky написа:
CYPER написа:Bitminter :dance:

колко % са ти rejected , при мен се получават над нормалните /оцветява се в червено / връзката ми към пула е над 200 ms. може би е от това :(


Не знам на кое да вярвам:

Изображение

Изображение

Изображение
CYPER
 
Мнения: 136
Регистриран на: 01 Авг 2013, 19:22

Re: Общи приказки за Bitcoin и копането

Мнениеот Metamorph » 08 Дек 2013, 01:33

Хайде да го кажем така:
Пробвах три пула преди Елигиус. В първия пул бях 4 дни във втория два, в третия един.
Дори след излизането си от пуловете следих какво се случва в тях понеже в Slush и в Bitminter печалбата си ми беше почти твърда. Както и да го смятам- и изкараното от мен за тия дни, и състоянието след мен (изключвайки тия големи прецакни от 15 часа за рунд, които смятам за ужасно лош късмет) , винаги добива се получава един и същ с малка разлика.Разлика в третата цифра след десетичната запетая.
От което и смятам , че в Елигиус добива ми трябва да е същия за да си заслужава да стоя там. Да ама не е.
Елигиус предлага да можем да гледаме добивите на всеки копач . Намерих си двама,трима копача които имат същата скорост на машината като мен. Сметнах приходите им и те бяха същите като моите.
А моите са със 23% по-малки от колкото на другите пулове.
Смятам прихода за два,три дни и го деля на часовете и получавам добив на час.
Е добивът на час в Елигиус ми е с 23 % по-малък от този на другите три пула в които бях.

Ще продължа да следя , защото цифрата която ми се изписва в "Estimated Changes" приемам че е добива ми за единият час на рунда. Рундовете надхвърлящи час , трябва да изплащат печалба при следващия късметлийски рунд. Обаче какво точно изплащат не ми става ясно... все още.
Ако някой се е заглеждал по-подробно да разказва.
Metamorph
 
Мнения: 395
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02

Re: Общи приказки за Bitcoin и копането

Мнениеот 2GOOD » 08 Дек 2013, 01:37

@Metamorph При елигиус добива ти е максимум 100% от PPS, което се постига при късметлийски рундове. Ако басейна няма късмет, изработеното остава на рафта и чака късмета. Това се отразява в проценти.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4958
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Общи приказки за Bitcoin и копането

Мнениеот ZAX » 09 Дек 2013, 12:57

Това значи ли че ако пула има твърде голям късмет, те цака? Ако пък му е по-малко късмета те цака още по-яко...
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Общи приказки за Bitcoin и копането

Мнениеот 2GOOD » 09 Дек 2013, 14:48

ZAX написа:Това значи ли че ако пула има твърде голям късмет, те цака? Ако пък му е по-малко късмета те цака още по-яко...


Ако късмета му е голям, плаща на предишни копачи, ако пък на всички им е платено койните отиват в cold wallet и когато няма късмет се изплаща от там.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4958
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

ПредишнаСледваща

Назад към Басейни

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], Google [Bot], ionicle, Spenchoni, viniamin

cron