Какво точно представляват Басейните ?!

Модератор: Moderators

Какво точно представляват Басейните ?!

Мнениеот caspero94 » 17 Мар 2014, 23:32

Стигна се до там да си поръчам карти, дъно, захранване и прочие и да сглобя един rig, и сега ме интересува как да започна копането, или по точно как да започна да работя с пуловете. Ако може някой да ми обясни какво точно представляват пуловете,на какъв принцип работят и как да ги използвам ?!
caspero94
 
Мнения: 45
Регистриран на: 11 Мар 2014, 02:04

Re: Какво точно представляват Басейните ?!

Мнениеот vmuser » 17 Мар 2014, 23:45

Можеш да копаеш или сам или да си обедините усилията ти и твойте приятели по призвание (сиреч другите в пула). Тъй като може да стане много трудно да сам човек с наличната си машина две да реши задачата в момента е по-добре да си я разделиш с други на отдели части и всеки да смята отделни евентуални варианти, така все някой ще намери решението и нагарадата ще си разделите всички. Като копаеш сам, ако намериш блок печелиш сам и доста, в пуловете печелиш на често и по малко.
Иначе избираш си монета, избираш си пул - малък, голям, регистрираш се там, правиш си работник, после си конфигурираш миньора и го пускаш да се върже към пула да му даде работа. Във всеки един пул си има сексия Getting Started и там може да започнеш да четеш, като за начало
Аватар
vmuser
 
Мнения: 476
Регистриран на: 20 Яну 2014, 13:44
Местоположение: Мината

Re: Какво точно представляват Басейните ?!

Мнениеот caspero94 » 17 Мар 2014, 23:47

Благодаря, може ли да ми дадете препратка къде точно го дават това обяснение за multipool и wafflepool ?!
caspero94
 
Мнения: 45
Регистриран на: 11 Мар 2014, 02:04

Re: Какво точно представляват Басейните ?!

Мнениеот 2GOOD » 18 Мар 2014, 00:14

Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Какво точно представляват Басейните ?!

Мнениеот caspero94 » 18 Мар 2014, 00:29

2GOOD написа:Повече инфо тук:

Ръководство за начинаещи в копането


Не е това което питам, не намирам секция getting started в multipool.us, изчел съм всички налични коментари на всички теми. Но не намерих кратка,ясна и точна информация за това !!
caspero94
 
Мнения: 45
Регистриран на: 11 Мар 2014, 02:04

Re: Какво точно представляват Басейните ?!

Мнениеот marincho » 18 Мар 2014, 00:53

caspero94 написа:Стигна се до там да си поръчам карти, дъно, захранване и прочие и да сглобя един rig, и сега ме интересува как да започна копането, или по точно как да започна да работя с пуловете. Ако може някой да ми обясни какво точно представляват пуловете,на какъв принцип работят и как да ги използвам ?!
Срещу скромен процент, ще ти разкажа как става. Ако ни ти харесва - прочети форума, или виж гугъл.
Не разбирам шльокавица
Аватар
marincho
 
Мнения: 903
Регистриран на: 03 Юни 2013, 21:20

Re: Какво точно представляват Басейните ?!

Мнениеот caspero94 » 18 Мар 2014, 10:16

Аз още не съм започнал, а ти искаш проценти. Хората в този форум си помагат с опция "ако съм ти помогнал прати нещо", ако не мислиш да ми отговориш, по добре не пиши нищо !!
caspero94
 
Мнения: 45
Регистриран на: 11 Мар 2014, 02:04

Re: Какво точно представляват Басейните ?!

Мнениеот vmuser » 18 Мар 2014, 10:19

Значи насочи се към пул предназначен за конкретна монета. Примерно wemineltc.com там прочети основната секция как стоят нещата. След като разбереш как да си направиш конфигурационен файл, за мултипуловете е фасулска работа - само сменяш адреса на пула и потребителското ти име според указанията на пула и почваш да копаеш към тях
Също така потърси за различните видове разплащания, които практикуват пуловете, за да знаеш какво е PPLNS, Prop и така нататъка, т.е. какво ще получаваш от пула, като се намери блок.
Аватар
vmuser
 
Мнения: 476
Регистриран на: 20 Яну 2014, 13:44
Местоположение: Мината

Re: Какво точно представляват Басейните ?!

Мнениеот caspero94 » 18 Мар 2014, 10:32

vmuser написа:Значи насочи се към пул предназначен за конкретна монета. Примерно wemineltc.com там прочети основната секция как стоят нещата. След като разбереш как да си направиш конфигурационен файл, за мултипуловете е фасулска работа - само сменяш адреса на пула и потребителското ти име според указанията на пула и почваш да копаеш към тях
Също така потърси за различните видове разплащания, които практикуват пуловете, за да знаеш какво е PPLNS, Prop и така нататъка, т.е. какво ще получаваш от пула, като се намери блок.


Много ти благодаря !!
caspero94
 
Мнения: 45
Регистриран на: 11 Мар 2014, 02:04

Re: Какво точно представляват Басейните ?!

Мнениеот larry12 » 18 Мар 2014, 11:49

бих ти препоръчал като за начало да пробваш litecoinpool.org , пращаш заявка с юзър и след малко получаваш паролата.
https://www.litecoinpool.org/help - прочиташ тук и би трябвало да ти се изяснят нещата.
след като си създадеш работник отиваш в папката на cgminer-a и сменяш данните с тези за съответният пул.

тук можеш да прочетеш за сетването на майнера :

http://www.cryptobadger.com/build-your- ... ining-rig/
Аватар
larry12
 
Мнения: 839
Регистриран на: 03 Яну 2014, 16:40

Следваща

Назад към Басейни

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, Kartoff, puffyto, UserX1XO, viniamin