Портфейл VS Пуул при копане

Модератор: Moderators

Re: Портфейл VS Пуул при копане

Мнениеот Spoon.Net » 09 Мар 2014, 18:29

продължавам да не намирам отговор на въпроса си. ще пробвам от ново :
- 10 карти копаещи с 1000кх всяка
- всяка карта е на отделен компютър
- приемаме за даденост че късмета на картите е константа
- трудността на монетата е 50к и няма проблем да се копае дори с една карта в портфейл
1 вариант - 10 карти копаещи в портмоне
2 вариант - 10 карти копаещи в пуул САМИЧКИ
3 вариант - 10 карти копаещи в портмоне но минават през прокси

големия въпрос е кое ще има по голям доход и защо или има ли разлика ? кой може да каже и да се обоснове ?
Аватар
Spoon.Net
GPU Mining Moderator
 
Мнения: 1014
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 17:13

Re: Портфейл VS Пуул при копане

Мнениеот peshan » 09 Мар 2014, 18:41

Няма разлика ако копаеш с 10 карти соло в портфейл или с 10 карти САМ в пуул, освен процента, който пула ще ти вземе ! Една седмица експериментирах с Lemon coin - двете ми карти са на различни PC-та - отначало ги пуснах всяка към собствено портмоне и установих колко блока изкарва всяка. После двете към едното портмоне и добивът беше същия - и да, със сигурност едно ядро смята целия блок - accepted идваха или от едната, или от другата карта и тогава се променяше ефективната скорост в bfg-minera САМО на тази, която е сметнала блока. Същото ставаше и при SHA256 с 9 еруптера. В един от пуловете за около 10 часа бях самичък и двете ми карти пак толкова изкопаха - колкото ако бяха към моето портмоне директно... е 1 % остана за пула, де. :D
SHA256 - 9 еруптера + 5 Lancelot-a + Antminer S1 , Scrypt - 6 x ZEUS blizzard 8.4 MH
Аватар
peshan
 
Мнения: 184
Регистриран на: 13 Юни 2013, 18:44

Предишна

Назад към Басейни

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], filchef, Google [Bot], ionicle, Sando_83, viniamin