Купувам BTC, BCH, ETH и LTC с плащане през PayPal

Раздел специализиран за търговията на биткойн, етериум и други криптовалути между потребителите на форума

Модератор: Moderators

Купувам BTC, BCH, ETH и LTC с плащане през PayPal

Мнениеот Mateev » 08 Май 2018, 15:41

Купувам BTC, BCH, ETH и LTC с плащане през PayPal и/или Scrill. Склонен съм да закупя и други лидиращи криптовалути от списъка Топ 10.

Бюджета, който заделям за тази покупка, е около 3000 USD. Задължително плащането трябва да се извършва през PayPal. Начина за извършване на покупко/продажбата е следният:

1. Кандидатите да ми продадат някаква криптовалута ми пишат лично съобщение, в което дават телефон за контакт.
2. Чуваме се по телефона и заедно сядаме пред компютрите.
3. Продавача ми изпраща криптовалутата изцяло или ако се притеснява - на 2-3 части. Разходите за транзакцията са за негова сметка. Ако сложи по-големи такси, транзакцията ще дойде по-бързо.
4. Към момента на пристигане на транзакцията + 6 блока потвърждения фиксираме курса, по който ще бъде заплатена тази криптовалута.
5. Веднага по този курс аз изпращам парите на купувача през PayPal, като разходите за PayPal комисионни са за моя сметка. Две-три минути след това купувача си вижда доларите в сметката.

Забележки:
1. Ако по-много хора ми предложат криптовалути, сделките с тях ще ги извършвам по реда на пристигане на личните съобщения.
2. Ако продавача сложи много ниска такса и транзакцията му зависне в мемпула, аз не нося никаква отговорност. Продължавам със сделките с другите хора, а ако някога койните пристигнат, тогава ще ги заплатя по тогавашния курс, ако все още е останал неизразходван бюджет. Ако бюджета се е свършил - ще върна койните обратно.
Последна промяна Mateev на 08 Май 2018, 16:01, променена общо 3 пъти
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Купувам BTC, BCH, ETH и LTC с плащане през PayPal

Мнениеот guBaHe » 08 Май 2018, 15:47

PayPal изобщо не харесват плащания свързани с криптовалути и изключително лесно се оспорват в ползва за човека с fiat-а. Патил съм си с отдаване под наем на мощности, като после човека оспори получаването на услугата и му върнаха сумата, а на мен ми изпратиха едно много любезно писмо, че проверката на изпълнението на сделката е извън техните възможности и затова отсъждат в негова ползва и Paypal не толерира използването на системата за цели, свързани с криптовалути и т.н. Това беше преди година и малко.... може и да са се променили нещата.

Просто като информация.. от личен опит.
http://freebtclist.com - faucet сайтове за сатошита с таймери за всеки сайт и други благинки.
Аватар
guBaHe
 
Мнения: 516
Регистриран на: 14 Ное 2013, 19:19

Re: Купувам BTC, BCH, ETH и LTC с плащане през PayPal

Мнениеот Mateev » 08 Май 2018, 15:53

Дори и да е така, как PayPal ще разбере, че купувам криптовалути? Аз просто изпращам пари като подарък на някакъв E-Mail адрес. Правил съм го много пъти по други случаи.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Купувам BTC, BCH, ETH и LTC с плащане през PayPal

Мнениеот guBaHe » 08 Май 2018, 18:39

Обявяваш, че парите са изпратени по грешка и ти ги връщат. :)
Предполагам, че точно ти няма да го направиш, но все пак това е начина.. има и други. :)
http://freebtclist.com - faucet сайтове за сатошита с таймери за всеки сайт и други благинки.
Аватар
guBaHe
 
Мнения: 516
Регистриран на: 14 Ное 2013, 19:19

Re: Купувам BTC, BCH, ETH и LTC с плащане през PayPal

Мнениеот vape » 10 Май 2018, 12:55

Матеев по принцип на много места сделката крипто - пейпал се прави в съотношение 1 крипто към 1.2 - 1.3 пейпал защото така се чистят лесно пари от фейк пейпал акаунти които са направили поразии и от които няма как да се тегли без следа по друг начин освен в крипто.
Но в случая предполагам ти ще изпращаш парите от личния си пейпал акаунт, така че може да ти се има доверие и да се прави смяната 1 към 1.
vape
 
Мнения: 21
Регистриран на: 22 Авг 2017, 09:43

Re: Купувам BTC, BCH, ETH и LTC с плащане през PayPal

Мнениеот Mateev » 10 Май 2018, 15:39

Личния ми PayPal акаунт сигурно е от повече 10 години. През него съм превъртял стотици хиляди долари. Използвам го активно за покупки през eBay, както и за пращане на пари насам-натам на приятели или роднини. Ако PayPal води някакъв рейтинг на акаунтите, моя би трябвало да е с възможно най-виския. Никога никого не съм лъгал и това важи както при PayPal, така и в личния ми живот. Казана дума - хвърлен камък. Винаги си спазвам обещанията дори и ако са устно казани, пък какво остава, ако са публични.

Така че няма място за опасения. По-скоро е интересно друго - нима никой не иска да продава криптовалути? Това е много странно. Излиза, че няма пазар в България .......

Аз проблема ще си го разреша .... :)
В интренет намерих линк с поне 5 различни начина как да се купи крипто през PayPal. Ще запретна ръкави и ще го направя. Мислех си обаче, че купувайки през форума ще реша проблема на някой друг за сдобиване с фиатни пари, който проблем е доста по-сериозен от обратния проблем.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Купувам BTC, BCH, ETH и LTC с плащане през PayPal

Мнениеот Mateev » 26 Май 2018, 12:15

Имах едни излишни около 1700$ в PayPal, но никой не поиска да ми продаде криптовалута за тях. Затова направих друго - с тези пари закупих от eBay 6 броя видеокарти втора ръка, и до няколко дена те ще пристигнат при мене. Става въпрос за SAPPHIRE Radeon RX 580 Pulse 4GB GDDR5, които по думите на продавача са закупувани през декември миналата година. Последната цена на тези карти като нови е около 680 лв., но ги няма налични:
https://www.pazaruvaj.com/video-karti-c ... 366376081/

Аз съм готов да ги продам по 500 лв. или общо 3000 лв. за всичките. Може и плащане в криптовалута, дори е желателно. Ако някой проявява интерес, да ми напише лично съобщение. Ако не - ще купувам дъно и процесор и ще си правя още един риг.... :)

Получаването трябва да стане лично в гр. Габрово. Една по една ще слагаме картите на един от риговете ми и ще гледаме дали работи и колко копае.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Купувам BTC, BCH, ETH и LTC с плащане през PayPal

Мнениеот jkminkov » 26 Май 2018, 13:53

регистрирай се в пари от интернет, там децата още вярват, че пейпал=фиат=долари/евро.
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: Купувам BTC, BCH, ETH и LTC с плащане през PayPal

Мнениеот Mateev » 26 Май 2018, 16:59

jkminkov написа:регистрирай се в пари от интернет, там децата още вярват, че пейпал=фиат=долари/евро.

Ха-ха ....,
Ако в PayPal не са пари, тогава с какво ги купих тези карти?
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55


Назад към Покупка и Продажба на Криптовалути

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, eliteware, filchef, gorgar, ionicle, Kartoff, svetlim, viniamin