JAXX портфейл

Модератори: ekrem, Moderators

JAXX портфейл

Мнениеот DDG79 » 09 Ное 2021, 17:58

Здравейте, ползвам JAXX от няколко години и не съм имал проблеми. Днес установявам че след 14,30 парите ми са изпратени някъде без мое съгласе. Дали има нещо което аз не разбирам какво става или са ме хакнали.
В секция Bulletins ми излиза important sonm token migration.
Not seeing your SONM ballance? It may be because the SONM project smart contract has changet and you need to migrate your tokens. Note that the migration deadline is July 1st 2021

Това ми излиза в хелп чата:
If you're seeing changes in your ETH or ETC wallet balance after the Jaxx Liberty application updated to version 2.6.3 it may be because your ETH / ETC is spread across multiple of your wallet addresses and will need to be manually consolidated.

The Ethereum wallet in Jaxx Liberty used to be HD (Hierarchical deterministic) a few years ago. This means that every time you received some ETH / ETC to your wallet Receive address, a new one was generated as part of a privacy process. If you were using the Jaxx wallet back then, your ETH / ETC may be spread across multiple of your wallet addresses and will need to be manually consolidated.

Please review this knowledgebase article for more information and also the steps to consolidate your balances:https://support.decentral.ca/hc/en-us/articles/1260804587569-Ethereum-ETH-balance-is-incorrect-or-zero-after-updating-to-version-2-6-3


Как така може да е хакнат портфейла, мога ли да се обърна някъде за помощ

в рамките на около 2 часа има няколко превода към:
0xaf1cfb3e0f4c539666d2f0d57864bbe422b37d18
DDG79
 
Мнения: 2
Регистриран на: 09 Ное 2021, 17:53

Re: JAXX портфейл

Мнениеот NAKATA » 10 Ное 2021, 14:36

Извинявай ама според това което си написал е трудно да ти отговори някой бе да ти се скара ( имал си 1.45 ЕТН и нямаш хардуерен портфейл за 120 кинта) , Един съвет от мен влез в Еtherscan и виж как пътуват етерите ти. След това си ги копирай и отдолу напиши личен курс по криптосигурност на стойност 10к. Ключовото при теб е " ПОЛЗВАМ ОТ НЯКОЛКО ГОДИНИ " , преди няколко години JAXX имаше проблем с сигурноста (беше хакнат) а от там където е текла вода пак ще тече
NAKATA
 
Мнения: 143
Регистриран на: 08 Май 2017, 01:21
Местоположение: Стара Загора

Re: JAXX портфейл

Мнениеот DDG79 » 10 Ное 2021, 15:47

Прощавай за невежеството със сигурност е трябвало хардуерен портфейл. Ако ми обясниш какво да направя за да ги върна по опростно, ще ти дам процент с най голямо удоволствие.
DDG79
 
Мнения: 2
Регистриран на: 09 Ное 2021, 17:53

Re: JAXX портфейл

Мнениеот NAKATA » 10 Ное 2021, 16:45

Нека някой колега който е запознат с JAXX ти помогне защото има вероятност да е това което са писали от съпорта. Аз лично много се съмнявам защото койните ти излизат от портфела ти в различни транзакции от получателя ти излизат под други суми на транзакции и то след часове и накрая завършват в адреси на който баланса е променен като етерите са превърнати в други ERC-20 токени( чрез Леджер най вероятно) и занулени. Това се случва 5 месеца след крайния им срок и не станало с бот .Ама това си е лично мое мнение със съмнителна компетентност и бих се радвал ако не е вярно
NAKATA
 
Мнения: 143
Регистриран на: 08 Май 2017, 01:21
Местоположение: Стара Загора

Re: JAXX портфейл

Мнениеот bruter » 11 Ное 2021, 19:31

Пропуснал си дедлайна да си преместиш токъните и те вече не са твои, не разбирам какво се учудваш. Ти си ги подарил и този на когото си ги подарил си ги е преместил в портфейла.
На прос човек мое да му набиеш само един .Ур, акъл нема как да му набиеш
bruter
Bitcoin Fanatic
 
Мнения: 202
Регистриран на: 05 Авг 2013, 13:31


Назад към ETH - Ethereum (Етериум)

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, Bing [Bot], George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, svetlim, viniamin