приходи от етериум по-малки от изхарчения ток

Модератори: ekrem, Moderators

приходи от етериум по-малки от изхарчения ток

Мнениеот maxaffey » 06 Сеп 2019, 00:33

здравейте колеги,

отдавна не си бях гледал и анализирал риг-овете, защото си бачкаха ок и си ми трупаха някакви етери в портфейлите, но сега забелязвам, че в момента изкопаните на месец етери са ми около 1.40 етъра, което в монебта (06.09.2019г по 172 долара за етър или около 300 лева на етър ми докарва по 420 лева на месец. Проблема е че тока който харча е около 4000 вата на час или месечно харча по 2.88 мегавата енергия по 170 лева = 490 лева разход на ток !!!!!

Или губя по 70 лева на месец :)

Май е по-добре да ги изключа за момента 1?


При вас такива сметки ли се получават или аз нещо не правя като хората?!?!?
maxaffey
 
Мнения: 28
Регистриран на: 15 Юли 2017, 23:39

Re: приходи от етериум по-малки от изхарчения ток

Мнениеот 2GOOD » 06 Сеп 2019, 00:51

Можеш да ги направиш да се спират в топлото време, например между 12 и 18 часа, така през половината време ще копаеш на нощна тарифа и ще имаш малък профит или ще си на 0 поне

Тока можеш да си го сметнеш на старият ни EVN калкулатор
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: приходи от етериум по-малки от изхарчения ток

Мнениеот maxaffey » 06 Сеп 2019, 12:24

Да, това е опция ако имаш вече купени и изплатени машини. Ако тепърва искаш да инвестираш в етериум май няма ди излезне сметката с покупка на машини и да чакаш да се изплатят!!!
maxaffey
 
Мнения: 28
Регистриран на: 15 Юли 2017, 23:39

Re: приходи от етериум по-малки от изхарчения ток

Мнениеот qwertyA5 » 06 Сеп 2019, 17:53

Всяко предприемаческо начинание си носи сериозна доза риск. Криптовалутите са спекулативн актив със силно волатилна пазарна стойност. Не съм открил топлата вода, нито пък ти. Никой не ти обещава тлъст процент възвръщаемост на инвестицията. Ако не вярваш в технологията не виждам защо трябва да подкрепяш която и да е криптовалута. Не разбирам и как така като дойде период с моментна отрицателна възвръщаемост си изключвате машините. Те така или иначе освен да копаят друго не могат да правят.
qwertyA5
 
Мнения: 77
Регистриран на: 06 Мар 2019, 16:51

Re: приходи от етериум по-малки от изхарчения ток

Мнениеот jamesdavidso » 16 Сеп 2019, 08:56

qwertyA5 написа:Не разбирам и как така като дойде период с моментна отрицателна възвръщаемост си изключвате машините. Те така или иначе освен да копаят друго не могат да правят.


Според мен е логично - ако копаят грубо 0.1 ETH ($17) на ден и токът е $20, по-добре е да не шумят и трупат прах.
А с тези $17 може да се купува ETH ежедневно/ежеседмично на dollar cost averaging принцип и си $3 напред.

По-разумният метод според мен обаче е работа само на нощна тарифа + няколко часа през деня. Така изкопаният ETH ще е колкото тока или по-малко и ще има НЯКАКВА възвращаемост на инвестицията.
Аватар
jamesdavidso
 
Мнения: 369
Регистриран на: 17 Фев 2018, 19:52


Назад към ETH - Ethereum (Етериум)

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, Bing [Bot], George, Google [Bot], ionicle, Kris, MadDog, mincho, Sando_83, Spenchoni, svetlim, viniamin