Въпрос за EHT Wallet MIST

Модератор: Moderators

Re: Въпрос за EHT Wallet MIST

Мнениеот Herzog » 04 Ное 2018, 18:10

mitko83 написа:Поуката е има един файл който трябва да се пази, и като го сложиш всичко тръгва.


Още доста поуки ще разбереш! :)
GIGABYTE GA-990FXA-UD3
AMD FX-8320 Octa-Core 3.5GHz AM3+
5xMSI Black Radeon RX Vega 64
4xRX 5700 XT
1xRadeon VII
Windows 3.11
Аватар
Herzog
 
Мнения: 489
Регистриран на: 29 Дек 2013, 21:17
Местоположение: София

Re: Въпрос за EHT Wallet MIST

Мнениеот BAUAR » 01 Апр 2020, 09:38

Колеги,
За да не отварям нова тема пиша тук. Само аз ли имам проблем с Ethereum Wallet?
Не го бях пускал от края на 2019 г. Пуснах го преди 2 дни и ъпдейтване няма ... Стои по цяла нощ и нищо.
Уж съм с последната версия 0.11.1. MIST е. На Sync mode съм на Light.

Има ли други варианти на ETH wallet-и, но не мобилни или web. А като този, софтуерни, които си стоят на pc.

Благодаря!
Аватар
BAUAR
 
Мнения: 160
Регистриран на: 16 Юли 2014, 11:39

Re: Въпрос за EHT Wallet MIST

Мнениеот filchef » 01 Апр 2020, 16:54

BAUAR написа:Колеги,
За да не отварям нова тема пиша тук. Само аз ли имам проблем с Ethereum Wallet?
Не го бях пускал от края на 2019 г. Пуснах го преди 2 дни и ъпдейтване няма ... Стои по цяла нощ и нищо.
Уж съм с последната версия 0.11.1. MIST е. На Sync mode съм на Light.

Има ли други варианти на ETH wallet-и, но не мобилни или web. А като този, софтуерни, които си стоят на pc.

Благодаря!

Тъй като е вече толкова голяма базата данни поради безбройните приложения и токени върху нея, че не може да се дръпне и синхронизира локално така че единствения начин е веб или леджер/трезор пак веб.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Въпрос за EHT Wallet MIST

Мнениеот BAUAR » 01 Апр 2020, 22:31

Ясно и аз това прочетох тук-там.
Почудих се много за Ledger Nano S. Но сега в това малко странно време всеки един лев трябва да се къта за "лоши" времена.
А за нещо web, какво би ми предложил?
Аватар
BAUAR
 
Мнения: 160
Регистриран на: 16 Юли 2014, 11:39

Re: Въпрос за EHT Wallet MIST

Мнениеот filchef » 02 Апр 2020, 10:45

BAUAR написа:Ясно и аз това прочетох тук-там.
Почудих се много за Ledger Nano S. Но сега в това малко странно време всеки един лев трябва да се къта за "лоши" времена.
А за нещо web, какво би ми предложил?

Jaxx поддържа доста криптовалути - не знам само дали има опция за импорт на частният ключ на единичен адрес щото май е с 24 думи мнемоничен адрес - иначе MyEtherWallet с плъгин за хрома MetaMask, но трябва много да се внимава да не попаднеш на някой фак сървър с пренасочени DNS и да ти изгорят коините - имаше такива случаи на времето.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Въпрос за EHT Wallet MIST

Мнениеот BAUAR » 03 Апр 2020, 10:13

Благодаря ти за отговора.
Т.е. с моят key от Ethereum Wallet май никъде не мога да го импортна освен в Ledger Nano S.
За Jaxx съм чул доста проблеми в темата тук във форума. А това с плъгина - хич не искам и да рискувам.
В официалната страница https://ethereum.org/wallets/ има няколко web. Но всичките ли ще позволят да импортна моят key?
Аватар
BAUAR
 
Мнения: 160
Регистриран на: 16 Юли 2014, 11:39

Re: Въпрос за EHT Wallet MIST

Мнениеот 2GOOD » 03 Апр 2020, 12:33

My Ether Wallet работи с ключове импортнати:

https://www.myetherwallet.com/access-my-wallet

Както и с хардуерни портфейли, трезор и леджър - магазина го знаеш нали :)
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Въпрос за EHT Wallet MIST

Мнениеот BAUAR » 06 Апр 2020, 13:43

Е да, магазина го знам :)
Но дори и в https://www.myetherwallet.com/create-wallet не препоръчват да се работи с импортирани ключове ... То как човек да е сигурен да го направи :)
Not recommended
This is not a recommended way to create your wallet. Due to the sensitivity of the information involved, these options should only be used in offline settings by experienced users.
Аватар
BAUAR
 
Мнения: 160
Регистриран на: 16 Юли 2014, 11:39

Re: Въпрос за EHT Wallet MIST

Мнениеот 2GOOD » 06 Апр 2020, 14:07

Ами импортираш ги и изпращаш етерите към нов (генериран) адрес било то от софтуерен или хардуерен портфейл
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Въпрос за EHT Wallet MIST

Мнениеот filchef » 07 Апр 2020, 00:52

BAUAR написа:Е да, магазина го знам :)
Но дори и в https://www.myetherwallet.com/create-wallet не препоръчват да се работи с импортирани ключове ... То как човек да е сигурен да го направи :)
Not recommended
This is not a recommended way to create your wallet. Due to the sensitivity of the information involved, these options should only be used in offline settings by experienced users.


Не е препоръчително щото ако искаш да възстановиш портфейла си чрез думичките на сийда тоя импортнат адрес ще изчезне - няма го там но можеш спокойно като го импортнеш адреса да пратиш коините на някой от генерираните адреси на самия портфейл - тогава този адрес ще бъде възстановен от сийда ако нещо крашне портфейла или искаш да използваш друг хардуерен или софтуерен портфейл.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

ПредишнаСледваща

Назад към Софтуер и крипто портфейли

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, Bing [Bot], George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, svetlim, viniamin