Актуален pool за майнинг

Модератори: ekrem, Moderators

Актуален pool за майнинг

Мнениеот andrianski » 15 Юни 2018, 20:27

Здравейте, След като стана ясно че нанопул дава 10% по -малко през последните 2 месеца, реших да се огледам за нов пул. Кой къде копае, от къде сте доволни и от къде не сте?
Аватар
andrianski
 
Мнения: 254
Регистриран на: 07 Юли 2013, 11:43

Re: Актуален pool за майнинг

Мнениеот Herzog » 15 Юни 2018, 22:27

Как "стана ясно че нанопул дава 10% по -малко през последните 2 месеца" ?
Обясни, ако обичаш.......
GIGABYTE GA-990FXA-UD3
AMD FX-8320 Octa-Core 3.5GHz AM3+
5xMSI Black Radeon RX Vega 64
4xRX 5700 XT
1xRadeon VII
Windows 3.11
Аватар
Herzog
 
Мнения: 489
Регистриран на: 29 Дек 2013, 21:17
Местоположение: София

Re: Актуален pool за майнинг

Мнениеот andrianski » 15 Юни 2018, 22:32

https://www.reddit.com/r/EtherMining/co ... her_pools/

Прочетох това и повярвах, ако можеш да докажеш обратното ОК, но като цяло сървърите има реагират много бавно, дори когато някой майнер изчезне, дори уеб интерфейса им неможе да се опреснява своевременно.
Аватар
andrianski
 
Мнения: 254
Регистриран на: 07 Юли 2013, 11:43

Re: Актуален pool за майнинг

Мнениеот Herzog » 15 Юни 2018, 22:40

andrianski написа:https://www.reddit.com/r/EtherMining/comments/8pdyn8/nanopool_is_less_efficient_than_other_pools/

Прочетох това и повярвах, ако можеш да докажеш обратното ОК, но като цяло сървърите има реагират много бавно, дори когато някой майнер изчезне, дори уеб интерфейса им неможе да се опреснява своевременно.


Ебаси.........
Тенк ю за инфото. :obscene-drinkingcheers:
GIGABYTE GA-990FXA-UD3
AMD FX-8320 Octa-Core 3.5GHz AM3+
5xMSI Black Radeon RX Vega 64
4xRX 5700 XT
1xRadeon VII
Windows 3.11
Аватар
Herzog
 
Мнения: 489
Регистриран на: 29 Дек 2013, 21:17
Местоположение: София

Re: Актуален pool за майнинг

Мнениеот Sando_83 » 15 Юни 2018, 22:55

Склонен съм да повярвам в написаното без да съм попадал на това преди около седмица пуснах една машина с 6Х470 в наното и след 24 часа резултатите бяха потресаващи в сравнение с етермайн и койнотрон разликата мисля че беше и по голяма от 10% . Интересното е че в койнотрон репортнатата скорост е по ниска но койните които получаваш са си толкова колкото трябва а в наното и репотнатата скорост е по ниска и наградата абе общо взето трагедия.
Sando_83
 
Мнения: 265
Регистриран на: 31 Май 2015, 22:57

Re: Актуален pool за майнинг

Мнениеот andrianski » 15 Юни 2018, 23:00

Пуснах пробно в sparkpool.com , но не ми е ясно дали известяват за неработещ копач
Аватар
andrianski
 
Мнения: 254
Регистриран на: 07 Юли 2013, 11:43

Re: Актуален pool за майнинг

Мнениеот svetli76 » 16 Юни 2018, 00:30

Известяват с SMS,поразрови се
Горе в дясно на Log in
Nanopool е зле наистина с около 10%
svetli76
 
Мнения: 148
Регистриран на: 18 Авг 2017, 09:52

Re: Актуален pool за майнинг

Мнениеот Mateev » 16 Юни 2018, 05:58

На теория пък и на практика наистина някои пулове могат да си позвопят да крадат някой друг процент от миньорите, но това е почти невъзможно за доказване, ако процента е малък. Причината е във вероятностния характер на спечелените блокове. Понякога някои пулове имат по-голям късмет, а друг път - по-малък. И едно сравнение между пуловете непрекъснато ще дава разлики в доходноста, но всеки път ще посочва различен пул като най-доходен.

На фона на тази неопределеност открадването на няколко процента на практика може да остане незабелязано, или най-малкото недоказуемо, и аз съм склонен да си мисля, че някои пулове наистина крадат. Не мога обаче да обвиня точно NanoPool в това, защото нямам никакви доказателства.

Този процес съм го изследвал подробно с моите 5 броя Antminer S9. Бях ги сложил да копаят в 5 различни пула и наблюдавах доходноста от копането. И се получи точно това - всички пулове имаха различна доходност, като всеки ден се сменяха "добрите" и "лошите" пулове. Не можеше да се хване никаква логика и именно поради тази причина аз си мисля, че това се дължи само и единствено на късмета на пуловете, който непрекъснато се променя.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Актуален pool за майнинг

Мнениеот Mateev » 16 Юни 2018, 06:17

За да се направи чист експеримент, трябва някой да пусне например 10 съвсем еднакви рига да копаят в 10 различни пула, и да си записва статистиките поне 2-3 месеца. Тогава и само тогава случайния фактор ще започне да клони към нула, а изкопаното - към неговата реална средностатистическа стойност. Но дори и тогава могат да се наблюдават по няколко процента разлика, които пак ще са плод на случайноста, а не на някаква кражба от страна на дадения пул.

Знам ги тези неща, защото дълги години се занимавам със свойствата на чистата случайност и с търсене на методи за детектиране на скрити зависимости, вградени в тази случайност. Това с цел търсене на печеливши търговски стратегии. Ами трябва да ви кажа, че слаби зависимости (например 2-3% отклонение от чистата случайност) на практика е почти невъзможно да бъдат различени от нормалните флуктоации на самата случайност.

Ще ви го обясня с един пример:
Сложете в една редица 1000 човека и ги накарайте всеки един от тях да хвърли монетка по 1000 пъти. И знаете ли какво ще се случи - само на 3-4 човека ще се получат 500 герба и 500 стотинки. При всички останали ще има разлика от 50-те процента, като тази ралика в общия случай ще е по няколко процента, а ще има дори хора, при които тази разлика ще е по 15-20%. Тоест ще им се е паднало например 400 стотинки и 600 герба. С две думи - ще се получи нормално разпределение. И въпреки че при повечето хора късмета ще е различен от 50-те процента, то това съвсем не означава, че те лъжат или крадат. Това само означава, че полученият резултат напълно се покрива със свойствата на случайноста - а именно да се отклонява от средното, като с нарастване на бройката на експериментите това отклонение може да стане много голямо.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Актуален pool за майнинг

Мнениеот andrianski » 16 Юни 2018, 10:31

Mateev ако прочетеш статията, ще видиш как автора доказва тезата сисъс данни от публични източници, което обрва тезата за кражбата, а по -скоро е лоша конфигурация на нанопул или твърде натоварени сървъри.
Аватар
andrianski
 
Мнения: 254
Регистриран на: 07 Юли 2013, 11:43

Следваща

Назад към ETH - Ethereum (Етериум)

Кой е на линия

Регистрирани потребители: dakata, filchef, George, Google [Bot], ionicle, Kris, qbadabaduuu, Sando_83, Spenchoni, viniamin