Пак проблем машина се рестартира щом започне да копае

Модератори: ekrem, Moderators

Пак проблем машина се рестартира щом започне да копае

Мнениеот rabotnika » 03 Юли 2016, 20:41

От известно време едната машина ми се рестартира сама веднага щом започне на копа,мислех за проблем с екстендерите,да ама не,смених ги всички и пак така,най интересното обаче е че след всеки рестарт прави нов ДАГ файл.
Някой идея нещо?
rabotnika
 
Мнения: 6
Регистриран на: 18 Апр 2016, 16:09

Re: Пак проблем

Мнениеот 2GOOD » 03 Юли 2016, 21:09

rabotnika написа:От известно време едната машина ми се рестартира сама веднага щом започне на копа,мислех за проблем с екстендерите,да ама не,смених ги всички и пак така,най интересното обаче е че след всеки рестарт прави нов ДАГ файл.
Някой идея нещо?


Ами пробвай с Claymore майнъра това за ДАГ файла, колкото до рестарта - може някоя карта да и идва в повече клока и/или захранването да издъхва - или рпосто някоя карта да прави проблеми.

Най-добре оставяш само 1 карта и пробваш така всичките на машината... ако с някоя от тях прави рестарт проблема е в нея и вече трябва да търсиш как да го решиш
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Пак проблем

Мнениеот rabotnika » 03 Юли 2016, 21:35

С картите пробвах да махам по една....нищо все едно и също,изписва ми че компютъра се рестартирва защото съществува риск..... и нещо от рода че проблема е във драйвъра на устройството,другото важно нещо е че не мога да рестартирам аз машината,рестартирам ли я не тръгва,трябва да я изключа от копчето и така..
rabotnika
 
Мнения: 6
Регистриран на: 18 Апр 2016, 16:09

Re: Пак проблем

Мнениеот 2GOOD » 03 Юли 2016, 21:48

rabotnika написа:С картите пробвах да махам по една....нищо все едно и също,изписва ми че компютъра се рестартирва защото съществува риск..... и нещо от рода че проблема е във драйвъра на устройството,другото важно нещо е че не мога да рестартирам аз машината,рестартирам ли я не тръгва,трябва да я изключа от копчето и така..


Идеята е да пуснеш машината само с 1 карта не 5 минус 1 карти :)

Също дай повече информация, с колко карти си на какво дъно, каква операционна система с какъв драйвер?!
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Пак проблем

Мнениеот andrianski » 03 Юли 2016, 22:04

Преинсталирай драйверите и ако не помогне целия уиндоус. Случвало се е. просто се бъгва, особено ако си екпериментирал нещо с други монети.
Аватар
andrianski
 
Мнения: 254
Регистриран на: 07 Юли 2013, 11:43

Re: Пак проблем

Мнениеот Metamorph » 04 Юли 2016, 00:23

Тест на паметта. Да не е от нея проблема.
Metamorph
 
Мнения: 395
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02

Re: Пак проблем машина се рестартира щом започне да копае

Мнениеот johnkill » 20 Юли 2016, 13:50

Да не отварям нова тема имам го и аз този проблем малко офтопик да се оплача.

Имам едно Риг-че от 4 (преди го мъчих и с 5) карти Gygabite R9 290 - е не тръгва това нещо стабилно и това си е. Както копа 1-2 дена и като забие после 1 ден не мога да го подкарам. Преинсталирам видео драйвери почти след всяко забиване за по-сигурно, вадя карти, размествам ги, размествам кабели не тръгва и забиват различни елементи. Пусна майнера и като се наеме след няколко минути и забива. Пускам различни версии на майнери. Клеймора от 4.1 версия нагоре ги пускам наред всичките и забива яко. Снощи съм го мъчил от 18.00 до 3 сутринта и не тръгна. Тая сутрин го пуснах и сега още работи и ме е страх да го погледна. Дори не искам да го ресна поне един път дневно, че спре ли и не тръгва. Настройките са под дефолт не овърклоквам нито ундерволтвам и не тръгва дори така. Windows 7 и 10 х64 и при двете е едно и също (линукс не разбирам много). Драйвера на видеото е - crimson 15.12. Дъна съм пробвал 2 комплекта - asrock btc pro h61 и asrock btc pro h81 със съответните процесори и РАМ . Захранването е 2,4 kW сървърно (с ватметър харчат около 950-1000 вата) за картите и едно 600 W за дъното - заедно са замасени.
Иначе тръгне ли понякога държи около 29,1-29,3 Мх на карта (около 116 на 4-те)
Ако някой може да го стабилизира това нещо мога да му покопам с рига някой друг ден или друг вид възнаграждение.
Отворен съм за всякакви идеи и експерименти по въпроса.

P.S. тествал съм дори и да пускам 1, после 2, 3, 4 карти и пак след време понякога забива.
johnkill
 
Мнения: 411
Регистриран на: 24 Ное 2015, 13:23
Местоположение: Burgas

Re: Пак проблем машина се рестартира щом започне да копае

Мнениеот ekrem » 20 Юли 2016, 14:42

johnkill написа:Да не отварям нова тема имам го и аз този проблем малко офтопик да се оплача.

Имам едно Риг-че от 4 (преди го мъчих и с 5) карти Gygabite R9 290 - е не тръгва това нещо стабилно и това си е. Както копа 1-2 дена и като забие после 1 ден не мога да го подкарам. Преинсталирам видео драйвери почти след всяко забиване за по-сигурно, вадя карти, размествам ги, размествам кабели не тръгва и забиват различни елементи. Пусна майнера и като се наеме след няколко минути и забива. Пускам различни версии на майнери. Клеймора от 4.1 версия нагоре ги пускам наред всичките и забива яко. Снощи съм го мъчил от 18.00 до 3 сутринта и не тръгна. Тая сутрин го пуснах и сега още работи и ме е страх да го погледна. Дори не искам да го ресна поне един път дневно, че спре ли и не тръгва. Настройките са под дефолт не овърклоквам нито ундерволтвам и не тръгва дори така. Windows 7 и 10 х64 и при двете е едно и също (линукс не разбирам много). Драйвера на видеото е - crimson 15.12. Дъна съм пробвал 2 комплекта - asrock btc pro h61 и asrock btc pro h81 със съответните процесори и РАМ . Захранването е 2,4 kW сървърно (с ватметър харчат около 950-1000 вата) за картите и едно 600 W за дъното - заедно са замасени.
Иначе тръгне ли понякога държи около 29,1-29,3 Мх на карта (около 116 на 4-те)
Ако някой може да го стабилизира това нещо мога да му покопам с рига някой друг ден или друг вид възнаграждение.
Отворен съм за всякакви идеи и експерименти по въпроса.

P.S. тествал съм дори и да пускам 1, после 2, 3, 4 карти и пак след време понякога забива.

Колега като за начало си огледай всички кабели и букси на захранването и от към картите и от към захранването
Аватар
ekrem
 
Мнения: 572
Регистриран на: 30 Май 2013, 17:23
Местоположение: Гуанджоу

Re: Пак проблем машина се рестартира щом започне да копае

Мнениеот johnkill » 20 Юли 2016, 14:59

ekrem написа:Колега като за начало си огледай всички кабели и букси на захранването и от към картите и от към захранването


Дано да изскочи от там заека но малко се съмнявам. Въртял съм и картите, много пъти и съответно кабелите поне 20 пъти всякакви различни вариации. Сега не мога да тествам пак но като се прибера и като забие ще ги въртя и тях отново.
Съмнява ме нещо по токовете по принцип защото работи 2-3 минути и като почне да качват температури видеотата и захранването към тях започва да се форсира доста (вентилатора предполагам защото ватовете не мърдат нагоре) и като се уравновесят температурите и то си заглъхва постепенно но много често забива още докато е форсиран вентилатора на захранването. Обаче понякога забива и след 30 минути работа така от нищото. Направо 2 месеца се чудя вече от какво е. Части за 2 рига има и ги въртя всякакви комбинации.

P.S. Не знам като забие нали прави там някакви лог файлове ако кача някой дали ще се разбере нещо.
johnkill
 
Мнения: 411
Регистриран на: 24 Ное 2015, 13:23
Местоположение: Burgas

Re: Пак проблем машина се рестартира щом започне да копае

Мнениеот bradli » 20 Юли 2016, 15:25

johnkill написа:
ekrem написа:Колега като за начало си огледай всички кабели и букси на захранването и от към картите и от към захранването


Дано да изскочи от там заека но малко се съмнявам. Въртял съм и картите, много пъти и съответно кабелите поне 20 пъти всякакви различни вариации. Сега не мога да тествам пак но като се прибера и като забие ще ги въртя и тях отново.
Съмнява ме нещо по токовете по принцип защото работи 2-3 минути и като почне да качват температури видеотата и захранването към тях започва да се форсира доста (вентилатора предполагам защото ватовете не мърдат нагоре) и като се уравновесят температурите и то си заглъхва постепенно но много често забива още докато е форсиран вентилатора на захранването. Обаче понякога забива и след 30 минути работа така от нищото. Направо 2 месеца се чудя вече от какво е. Части за 2 рига има и ги въртя всякакви комбинации.

P.S. Не знам като забие нали прави там някакви лог файлове ако кача някой дали ще се разбере нещо.

екстендери ?
юсб екстендер ?
при мен едно 600 ватово , което хранеше дъно и юсб екст ми клатеше и го смених
bradli
 
Мнения: 239
Регистриран на: 21 Окт 2014, 10:29

Следваща

Назад към ETH - Ethereum (Етериум)

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, filchef, ionicle, Kartoff, viniamin