DAO - Децентрализирана Автономна Организация /Етериум/

Модератори: ekrem, Moderators

DAO - Децентрализирана Автономна Организация /Етериум/

Мнениеот 2GOOD » 12 Май 2016, 13:04

Темата е отворена, подлежи на промяна.

Междувремено ето малко линкове:
https://www.ethereum.org/dao
https://news.bitcoin.com/eth-dao-raises-18-million/
http://theconversation.com/the-dao-a-ra ... ance-59082
------------
https://slock.it/dao.html
https://daohub.org/

Клипове:
https://www.youtube.com/watch?v=opPyMgK5w9g
https://www.youtube.com/watch?v=49wHQoJxYPo

Изображение

Любим цитат:
"On the Blockchain, no one knows you're a fridge" - Richard Brown
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: DAO - Децентрализирана Автономна Организация /Етериум/

Мнениеот BGanio » 12 Май 2016, 20:52

Ей младежи - останаха 40 часа за закупуване на ДАО токени на базова цена и никой не взима отношение по тях, а за 12 дена вече са емитирани токени за 50 милиона долара :shock:
Аз не мога да ги подмина и за това ще споделя тука аз какво мисля

ПЪРВО МНОГО ВЖНО Всичко надолу си е моя интерпретация най вероятно със съществени грешки щото и моя английски е доста слаб

Та с двее думи - ДАО си е просто акционерно дружество и акциите които емитира са казват ДАО токен - тва дет ще го купуваме
Тия токени точно както акциите могат да се търгуват а могат и да се държат за дивиденти - дивидентите ще се плащат на тримесечие
Аз лично мисля да изтъргувам някакъв обем ДАО токени и евентуалната печалба да задържа в токени да видиме какво ще стане по натам
Въпреки че много ми харесва идеята не възнамерявам да задържам по голямо количество токени защото ми се вярва че има достатъчно умни и способни копелета които ще източат Автономната Децентрализирана Организация :)
Но определено не ми се вярва това да се случи много бързо след пускането на токените, още повече че създателите са помислили и за това
Това че цената на токените ще нараства през следващите дни на емитиране не означава че автоматически и тяхната стойност ще нарстне
Капиталът на дружеството в етери ще бъде колкото токени са продадени делено на 100 тоест се запазва съотношението 1 ЕТН = 100 ДАОтокен а всичко което се събере над тази сума отива в специална сметка която ще гарантира запазването на това съотношение поне на първо време
Това е и една от основните причини поради която смятам да инвестирам в тези токени - има някаква гаранция че цената им няма да полети надолу веднага след злизането им на борсата (което обаче не се отнася за етерите които ще затвориме в тях)
Ама и това не е никаква гаранция - в крайна сметка пазара се определя от търсенето и предлагането ... което води до втората причина поради която ще инвестирам в токените - макар и да не се знае колко точно ще бъдат емитирани до края на емитирането - 28.05.2016 все пак това ще бъдат всички токени - няма да стават повече, тоест ще бъдат някакъв ограничен ресурс, които вече веднъж ще е платен от притежателите му и едва ли някой ще тръгне да продава на загуба
Тъй - до тука с положителните очаквания, да видиме какви са и негативите
Първо -както винаги няма никаква гаранция че "човека" няма да вземе парите и да каже "чакай малко"
Второ - незнам защо ама тоя токен много силно ми напомня една от най-лошите ми инвестиции PayCoin щото макар и не директно ти дава едно обещание за 50% по висок курс - както и Пейкоина щеше да е 20 долара
Трето със сигурност ще се намерят надарени момчета които ще си я точат тая автономна организация ако въобще заработи
и хайде последно - Създателите на ДАО са заложили като минимум за осъществяване на проекта емитирането на 5 милиона токена тоест набирането на 50 000 етера или да кажем около 500 хиляди долара - незная дали имат некаква идея какво да правят със 50 милиона долара, които като нищо могат да станат и 100 милиона до края на емитирането

Но в крайна сметка моя принцип е че щом се въртят некакви пари трябва да се участва, така че со кротце со благо и с толкова колкото може да си позволите да загубите - УСПЕХ

----

А забравих да ви споделя основна част от плана - моя план :)
Възнамерявам тия дни да се заема да поразуча малко по сериозно смартконтрктс и езика за създаването им и евентуално ако се справя да пусна един смарт контракт 6-7 дена преди края на емитирането когато цената ще е 1.30-1.40 етера предлагащ Дао токени на 1.25 с доставка на 29.05
Мероприятието ще е повече с образователна цел, ама ако се получи ще си прибера и профита :)
Тъй като от 20тина години не съм се занимавал с програмиране ще бъде много полезно ако някой има желание да ми помогне :)
Аватар
BGanio
 
Мнения: 459
Регистриран на: 13 Сеп 2013, 19:09
Местоположение: София

Re: DAO - Децентрализирана Автономна Организация /Етериум/

Мнениеот val1900 » 12 Май 2016, 22:04

Да кажа моето мнение. Това е добър начин някой да се финансира на 0% лихва , че даже и отрицателна. Няма нормален бизнес, който да се финансира на лихва по-голяма от банковата, а тя в момента е на 0-ви нива. Дивидентите също стържат по пода. Така, че бизнес модела им за мен издиша и този път ще пропусна да се правя на "пушечно месо".

ПП. Пожелавам ви успех. Дано да греша.
Благодарности само в LTC на: MSiMXjGLJW2vBfNb3XVmVbo7Qds6TEDJop
val1900
ПроФесор
 
Мнения: 663
Регистриран на: 16 Авг 2014, 11:03

Re: DAO - Децентрализирана Автономна Организация /Етериум/

Мнениеот bruter » 12 Май 2016, 23:09

Тея момчета от ETH ги признавам. Ненадминати са в продаването на надежди.
На прос човек мое да му набиеш само един .Ур, акъл нема как да му набиеш
bruter
Bitcoin Fanatic
 
Мнения: 202
Регистриран на: 05 Авг 2013, 13:31

Re: DAO - Децентрализирана Автономна Организация /Етериум/

Мнениеот sailorbg » 13 Май 2016, 06:18

Аз ги гледах тези клипчета, не много внимателно и се сетих за един приятел който нае апартамент в Ню Йорк като при това получи 2 кода. 1 за вратата на входа и 1 за апартамента. Кодовете на бравите и на двете места бяха сменени след изтичането на наемният срок. Това работи и в момента сигурно по същият начин и доста преди да се заговори за БЛОКЧЕЙН.
Не зная дали е нужно да се усложнява като се включва всичко през мрежата.
1во - КОлко време ще ти е нужно да си отвориш вратата?
2-ро - Какво пречи на злоумишленик да ти плати наема за 2-3 дни а през това време да ти изнесе всичката бяла и черна техника. - Нали всичко е анонимно ако не бъркам?
sailorbg
 
Мнения: 62
Регистриран на: 31 Авг 2015, 22:04

Re: DAO - Децентрализирана Автономна Организация /Етериум/

Мнениеот andrianski » 13 Май 2016, 08:55

Това е само пример. Може да се наемат сървъри и друга техника например.

Започнах да попълвам данните в https://daohub.org/ , но на последната стъпка все още не ми беше ясно:
1. За какво ги изпращам(каква кауза подкрепям) тия етери?
2. На кого?
3. Кога и какво трябва да се случи за да си ги върна обратно?
4. Трябва ли да е от локален уолет и какво ще стане ако междувременно го затрия?
5. Какви съпътсващи данни със транзакцията се изпращат за да си ги получиш обратно при настъпване на събитието?
Аватар
andrianski
 
Мнения: 254
Регистриран на: 07 Юли 2013, 11:43

Re: DAO - Децентрализирана Автономна Организация /Етериум/

Мнениеот zigzag » 13 Май 2016, 10:08

Добре, децентрализирано. Защо тогава събират на едно място да речем 50 милиона? Не се ли централизират по този начин нещата? Това не разбирам аз.
zigzag
 
Мнения: 399
Регистриран на: 05 Фев 2014, 21:51

Re: DAO - Децентрализирана Автономна Организация /Етериум/

Мнениеот andrianski » 13 Май 2016, 10:34

по скоро ги залагаш в блокчейна, не че ги даваш на някой.
Аватар
andrianski
 
Мнения: 254
Регистриран на: 07 Юли 2013, 11:43

Re: DAO - Децентрализирана Автономна Организация /Етериум/

Мнениеот BGanio » 13 Май 2016, 11:08

Момчета горещо ви препоръчвам да не се занимавате с това щом не го разбирате и долните пояснения са повече за спорта и с образователна цел - в интерес на истината и аз много не го разбирам и водя тази дискусия с надеждата да заедно да си изясним нещата.

Та горе не бях напълно точен - ДАО е акционерно дружество с инвестиционна цел
Тоест набраният капитал ще се инвестира в различни бизнеси - SLock.it са само един от бизнесите които кандидатстват за финансиране - дали ще им бъде отпуснато такова ще се реши ДАО чрез гласуване на акционерите
Със изпращането на коини на посоченият адрес ти се записваш за акционер в това дружество - тоест това представлява набирателна сметка за капитала на това дружество и ще получиш акции от това дружество - тоест ДАОтокени
Фиксиран е минималния капитал който дружеството трябва да набере за да почне да функционира - 5 000 000 ДАОтокена които се равняват на 50 000 етера Максималният капитал не е фиксиран - той ще бъде толкова колкото ДАО токен бъдат записани
Ако не бъде набран необходимият капитал (което вече е отпаднало като хипотеза) коините се връщат на адреса от които са изпратени за това трябва да се пращат от локален уолет. Към същият адрес се записват и токените след края на емитирането Токените ще могат да се превеждат също както коините. По този адрес ще бъдат изплащани и евентуалните дивиденти в бъдеще - Дивидентите ще бъдат иплащани в REWARD TOKENS които ще се различават от ДАОтокените.
Ако си затриеш локалният лолет става същото както с всеки локален лолет - за това на всякъде пише "Инсталирайте си уолет и си направете бекъп"

Защо се събират 50 мил на едно място - защото това е колективна инвестиционна схема - по този начин се разпределя риска и твоите 5 лева могат да участват в 10 различни бизнеса което сам не можеш да направиш.

Бизнеса с ключалки лично мене не ме кефи, но етериум компютъра ме кефи - просто още не сме се сетили какви неща могат да се шерват
Другото което ме кефи е че по принцип има много хора с гениялни идеи които са толкоз гениални че изглеждат идиотски и никой не иска да ги финансира и точно те ще кандидатстват в ДАО
Аватар
BGanio
 
Мнения: 459
Регистриран на: 13 Сеп 2013, 19:09
Местоположение: София

Re: DAO - Децентрализирана Автономна Организация /Етериум/

Мнениеот val1900 » 13 Май 2016, 11:47

BGanio написа:Другото което ме кефи е че по принцип има много хора с гениялни идеи които са толкоз гениални че изглеждат идиотски и никой не иска да ги финансира и точно те ще кандидатстват в ДАО


Това трябва да те плаши, а не да те кефи :doh:

Това което мен ме кефи е, че ETH вече направи 15% UP от еуфорията :) . Само така да живее ДАО!
Благодарности само в LTC на: MSiMXjGLJW2vBfNb3XVmVbo7Qds6TEDJop
val1900
ПроФесор
 
Мнения: 663
Регистриран на: 16 Авг 2014, 11:03

Следваща

Назад към ETH - Ethereum (Етериум)

Кой е на линия

Регистрирани потребители: filchef, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Pavel, Spenchoni, svetlim, viniamin