Ethereum

Модератори: ekrem, Moderators

Re: Ethereum

Мнениеот jamiemirror » 03 Яну 2018, 19:12

danisapfirov написа:
jamiemirror написа:Ще ме извиниш, ама Бутерин не ми изглежда особено компетентен като цяло.
Много шум вдига, стана популярен (неясно с какво обаче) но техническия му бекграунд е съмнителен, за образование да не говорим.


Гледал ли си презентации на Виталик?


По презентационните му умения ли се съди за техническа компетентност? Аз не гледам презентации. Проверявам биографии и не вярвам на саморасли гении, Леонардо е бил друга бира - но в други времена.
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Ethereum

Мнениеот danisapfirov » 03 Яну 2018, 19:55

jamiemirror написа:
danisapfirov написа:
jamiemirror написа:Ще ме извиниш, ама Бутерин не ми изглежда особено компетентен като цяло.
Много шум вдига, стана популярен (неясно с какво обаче) но техническия му бекграунд е съмнителен, за образование да не говорим.


Гледал ли си презентации на Виталик?


По презентационните му умения ли се съди за техническа компетентност? Аз не гледам презентации. Проверявам биографии и не вярвам на саморасли гении, Леонардо е бил друга бира - но в други времена.


Виталик не е PR експерт към Ethereum, а Chief Scientist с много задълбочени разбирания не само за технологията, но и за въздействието й върху обществото. Биографията му е изумителна и показва невероятните му дарби на учен и специалист по IT още от най-ранна възраст.

Препоръчвам на всеки, който знае английски, да се наслади на способността му да мисли интегрално и да обхваща с лекота
всички аспекти на технологията.
Аватар
danisapfirov
Radix Ambassador
 
Мнения: 1078
Регистриран на: 22 Авг 2016, 10:24

Re: Ethereum

Мнениеот jamiemirror » 03 Яну 2018, 21:42

danisapfirov написа:
jamiemirror написа:
danisapfirov написа:
jamiemirror написа:Ще ме извиниш, ама Бутерин не ми изглежда особено компетентен като цяло.
Много шум вдига, стана популярен (неясно с какво обаче) но техническия му бекграунд е съмнителен, за образование да не говорим.


Гледал ли си презентации на Виталик?


По презентационните му умения ли се съди за техническа компетентност? Аз не гледам презентации. Проверявам биографии и не вярвам на саморасли гении, Леонардо е бил друга бира - но в други времена.


Виталик не е PR експерт към Ethereum, а Chief Scientist с много задълбочени разбирания не само за технологията, но и за въздействието й върху обществото. Биографията му е изумителна и показва невероятните му дарби на учен и специалист по IT още от най-ранна възраст.

Препоръчвам на всеки, който знае английски, да се наслади на способността му да мисли интегрално и да обхваща с лекота
всички аспекти на технологията.


Интегралната му неспособност да завърши образованието си например ли? Трудничко е да стане човек Chief Scientist без образование, без опит - но на думи може да е голяма работа. Докато има кой да вярва.
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Ethereum

Мнениеот danisapfirov » 04 Яну 2018, 19:55

Малко данни няма да навредят

https://en.wikipedia.org/wiki/Vitalik_Buterin

https://about.me/vitalik_buterin

Тук може да се види, че подобно на Бил Гейтс и Марк Зугърбърг, Бетерин е напуснал, за да не си губи времето.
Някои хора са толкова напред, че формалното образование им пречи да работят за идеите си.
Добре е да се прочете, че е спечелил и престижно място в съзтезание за биещи се роботи в колежа.
На 4 год разучава Excel, програмира от може би 10-12 год възраст... до сега на 23 год е постигнал толкова, колкото
други не биха могли да постигнат за много повече години.
Аватар
danisapfirov
Radix Ambassador
 
Мнения: 1078
Регистриран на: 22 Авг 2016, 10:24

Re: Ethereum

Мнениеот jamiemirror » 04 Яну 2018, 21:46

Проблемът е, че постиженията му са ... статии. Посочи ми поне един научен труд? Уникален код, нещо, каквото и да е?
Хайп - това е нашето момче :) Зад него няма ни Майкрософт, ни Фейсбук, ни бизнес. Кой ще е ако утре валутката спихне, което въобще не е невъзможно?
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Ethereum

Мнениеот danisapfirov » 05 Яну 2018, 10:37

По долу има една съвместна статия от Виталик относно технологията за постигане на консенсус наречена Plasma.
Там е описан математическия модел с който евентуално ще работи Ethereum Plasma.

В момента Виталик е изправен пред предизвикателството да предложи модел за мащабируема Ethereum мрежа и това
е по-важния въпрос. Ако успеят да постигнат и целите си да
мащабират мрежата като спазят ценностната система свързана с равнопоставеност на всички участници, тогава успехът ще е огромен.
Аватар
danisapfirov
Radix Ambassador
 
Мнения: 1078
Регистриран на: 22 Авг 2016, 10:24

Re: Ethereum

Мнениеот jamiemirror » 05 Яну 2018, 11:04

Т.е. просто признава че липсва скалируемост, браво...
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Ethereum

Мнениеот danisapfirov » 05 Яну 2018, 11:43

Препоръчвам официалните документи описващи технологията и водещите разработчици.
Аватар
danisapfirov
Radix Ambassador
 
Мнения: 1078
Регистриран на: 22 Авг 2016, 10:24

Re: Ethereum

Мнениеот danisapfirov » 30 Яну 2018, 16:50

Как един Ethereum максималист прави сравнение с BTC и Ripple.

https://blog.elidourado.com/the-case-fo ... ec5dc7f7b2
Аватар
danisapfirov
Radix Ambassador
 
Мнения: 1078
Регистриран на: 22 Авг 2016, 10:24

Re: Ethereum

Мнениеот danisapfirov » 21 Мар 2018, 23:09

Poor smart contract coding exposes millions of dollars in Ethereum

http://www.zdnet.com/article/smart-cont ... ulnerable/
Аватар
danisapfirov
Radix Ambassador
 
Мнения: 1078
Регистриран на: 22 Авг 2016, 10:24

ПредишнаСледваща

Назад към ETH - Ethereum (Етериум)

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, filchef, Google [Bot], ionicle, qbadabaduuu, Sando_83, veznata, viniamin