Genesis-Mining [ETH]

Копаене на биткойн и други криптовалути в облака

Модератор: Moderators

Genesis-Mining [ETH]

Мнениеот Naydenov » 20 Юни 2017, 13:51

Здравейте, нов съм в този форум и начинаещ като цяло в тази област. Искам да инвестирам в тази валута, по-точно в Ethereum, но просто нямам времето и знанията да се занимавам по цял ден с машини за копаене и т.н. Искам да ви попитам ако имате информация относно този сайт https://www.genesis-mining.com, по-точно дали не са измамници и дали плащат, също така дали изобщо си заслужава да се прави договор с тях. Смятам да инвестирам между 5000 ~ 10000 лв. за начало.
Naydenov
 
Мнения: 3
Регистриран на: 20 Юни 2017, 13:46

Re: Genesis-Mining [ETH]

Мнениеот guBaHe » 20 Юни 2017, 16:01

Два пъти съм купувал контракти от тях. Единия път аха да се избие, втория път бях на около 10% загуба. С тия пари си купи някаква техника по-добре и си копай, ако искаш да копаеш... или ги завърти по борсите. Това с контрактите е тъпа работа - защо някой ще ти продава хашрейт евтино и ти да печелиш, а да не си приберат цялата печалба те ?

Аз отдавна продадох техниката и само на борсата леко въртя през големи периоди. Имах койни купени на $800, продадох на $2900 и после купих пак същата бройка на $2300. Разликата я кеширах и да ти кажа е повече, отколкото щеше да изкопае техника, купена с тези пари.
Последна промяна guBaHe на 20 Юни 2017, 21:44, променена общо 1 път
http://freebtclist.com - faucet сайтове за сатошита с таймери за всеки сайт и други благинки.
Аватар
guBaHe
 
Мнения: 516
Регистриран на: 14 Ное 2013, 19:19

Re: Genesis-Mining [ETH]

Мнениеот greo » 20 Юни 2017, 16:29

прав е guBaHe-то..
и добре е направил..
макар и по борсите да е стрес.. всичко друго май е по-голям стрес и риск..
но кой както го влече.. така се учим 8)

@Naydenov, пробвай с минимален инвест 10$ да усетиш обстановката. Имам разни вървежни линкове, които съм препоръчал долу в подписа ми:
Hashflare (DASH mining), EOBOT или пък ETHtrade. Иначе най-лесния вариант е да си купиш малко ETH, BTC или др. и да гледаш какво става с цената им.. :dance:
Успех!

p.s. ако сега имах 10 бона със сигурност бих спретнал малко ригове за ETH, ZEC и да си ги сменям в разни интересни монетки
да има асортимент :)
много е важно с криптовалутите да имаш страничен доход, за да не се харчат за FIAT :shhh:

keep rollin' :btc: :whistle: :violin:
Аватар
greo
 
Мнения: 488
Регистриран на: 08 Окт 2013, 19:56

Re: Genesis-Mining [ETH]

Мнениеот Naydenov » 21 Юни 2017, 10:15

greo написа:прав е guBaHe-то..
и добре е направил..
макар и по борсите да е стрес.. всичко друго май е по-голям стрес и риск..
но кой както го влече.. така се учим 8)

@Naydenov, пробвай с минимален инвест 10$ да усетиш обстановката. Имам разни вървежни линкове, които съм препоръчал долу в подписа ми:
Hashflare (DASH mining), EOBOT или пък ETHtrade. Иначе най-лесния вариант е да си купиш малко ETH, BTC или др. и да гледаш какво става с цената им.. :dance:
Успех!

p.s. ако сега имах 10 бона със сигурност бих спретнал малко ригове за ETH, ZEC и да си ги сменям в разни интересни монетки
да има асортимент :)
много е важно с криптовалутите да имаш страничен доход, за да не се харчат за FIAT :shhh:

keep rollin' :btc: :whistle: :violin:


Благодаря ви за отговорите!
Прочетох малко повече в интернет относно тези ригове, но все пак не разбирам как мога да ги сглобя. Има ли възможност да свържа например 10 карти в 1 риг или поне 2 рига по 5 карти? Трябва ли ми мощен компютър към който да ги свържа. Много ли ще шумят тези карти когаот заработят заедно. Има ли начин да се изчисли например за период от 1 година каква ще е доходността? Също така трябва ли да декларирам нещо пред държавата че изкарвам пари от копаене?
Naydenov
 
Мнения: 3
Регистриран на: 20 Юни 2017, 13:46

Re: Genesis-Mining [ETH]

Мнениеот stylius » 21 Юни 2017, 11:25

Naydenov написа:Благодаря ви за отговорите!
Прочетох малко повече в интернет относно тези ригове, но все пак не разбирам как мога да ги сглобя. Има ли възможност да свържа например 10 карти в 1 риг или поне 2 рига по 5 карти? Трябва ли ми мощен компютър към който да ги свържа. Много ли ще шумят тези карти когаот заработят заедно. Има ли начин да се изчисли например за период от 1 година каква ще е доходността? Също така трябва ли да декларирам нещо пред държавата че изкарвам пари от копаене?


Колко карти можеш да свържеш към някой риг зависи главно от 2 неща - дали имаш достатъчно захранване с необходимите кабели и дали дънната платка поддържа толкова PCIe слота. Аз лично не знам да съществува дъно с 10 PCIe слота, въпреки, че AsRock обещаха такова с 13. Още го няма. 2 риг-а по 5 карти е реалистично. Има дъна с по 6 и 7 PCIe слота, но се намират адски трудно, с 5 е доста по-лесно.

Компютъра не трябва да е мощен, често за копане се избира най-слабия и най-евтин процесор за специфичното дъно.

Да, картите шумят. Не е добър вариант за у дома, особено ако имаш семейство. В краен случай ако имаш стая която не се ползва или гараж може там да оставиш риговете. Килер или маза са по-неподходящи, заради малкото пространство и влагата. Тъй като картите греят, трябва широко отворено пространство за охлаждане.

Да, според законите на държавата, всички доходи трябва да се декларират, без значение дали сумите да подлежат на облагане или не. Друг е въпроса колко хора го правят. Няма как да се изчисли доходността за 1 година поради две причини:
1. Трудността постоянно расте и количеството изкопано намалява с всеки месец.
2. Цената варира. Етера за 1 месец скочи от 80лв на 500лв. Може също и рязко да спадне. Няма гаранции.

Ето един груб калкулатор за изчисление на печалбата, но предвид, че не смята разликите в трудността и цената, няма как да е точен. Изчислението ще е на база днешните параметри:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing
stylius
 
Мнения: 202
Регистриран на: 08 Юни 2017, 19:52

Re: Genesis-Mining [ETH]

Мнениеот Naydenov » 22 Юни 2017, 00:56

stylius написа:
Naydenov написа:Благодаря ви за отговорите!
Прочетох малко повече в интернет относно тези ригове, но все пак не разбирам как мога да ги сглобя. Има ли възможност да свържа например 10 карти в 1 риг или поне 2 рига по 5 карти? Трябва ли ми мощен компютър към който да ги свържа. Много ли ще шумят тези карти когаот заработят заедно. Има ли начин да се изчисли например за период от 1 година каква ще е доходността? Също така трябва ли да декларирам нещо пред държавата че изкарвам пари от копаене?


Колко карти можеш да свържеш към някой риг зависи главно от 2 неща - дали имаш достатъчно захранване с необходимите кабели и дали дънната платка поддържа толкова PCIe слота. Аз лично не знам да съществува дъно с 10 PCIe слота, въпреки, че AsRock обещаха такова с 13. Още го няма. 2 риг-а по 5 карти е реалистично. Има дъна с по 6 и 7 PCIe слота, но се намират адски трудно, с 5 е доста по-лесно.

Компютъра не трябва да е мощен, често за копане се избира най-слабия и най-евтин процесор за специфичното дъно.

Да, картите шумят. Не е добър вариант за у дома, особено ако имаш семейство. В краен случай ако имаш стая която не се ползва или гараж може там да оставиш риговете. Килер или маза са по-неподходящи, заради малкото пространство и влагата. Тъй като картите греят, трябва широко отворено пространство за охлаждане.

Да, според законите на държавата, всички доходи трябва да се декларират, без значение дали сумите да подлежат на облагане или не. Друг е въпроса колко хора го правят. Няма как да се изчисли доходността за 1 година поради две причини:
1. Трудността постоянно расте и количеството изкопано намалява с всеки месец.
2. Цената варира. Етера за 1 месец скочи от 80лв на 500лв. Може също и рязко да спадне. Няма гаранции.

Ето един груб калкулатор за изчисление на печалбата, но предвид, че не смята разликите в трудността и цената, няма как да е точен. Изчислението ще е на база днешните параметри:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing


Да кажем че искам да свържа 20 карти, това значи че ще има възможност да се свеържат 5 карти към 4 компютъра. Има ли някъде описано точно как трябва да се направи тези ригове, също така какви карти да се използват и общо взето части? Има вариант да ги оставя в стая която не се използва но главно се чудя дали ще се чуват през панела у съседите тъй като все пак са 20 карти :-D .За данъка имах предвид дали се облага на стандарта 20% или по някакъв друг начин.
Naydenov
 
Мнения: 3
Регистриран на: 20 Юни 2017, 13:46


Назад към Cloud Mining

Кой е на линия

Регистрирани потребители: filchef, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, viniamin