криптокюренси

Копаене на биткойн и други криптовалути в облака

Модератор: Moderators

криптокюренси

Мнениеот stanch3vv » 08 Мар 2016, 01:28

Напоследък забелязвам феномен,инвестиционни биткой сайтове обещаващи страхотни печалби които никнат като губи :) Естестесвено първото логично обеснение е измама-пирамида,понци схема или нещо от този род...Там е работата обаче,че някои от тези сайтове се задържат необичайно дълго на пазара и далеч не всички са измамници....Повечето от тях оправдават огромните печалби с това прословуто cryptocurrency та въпросът ми е, може ли някой до обясни на български език и що годе разбираемо за какво иде реч? По какъв начин тези сайтове генерират такива огромни печалби и защо въобще ги споделят с нас?Защо са им необходими нашите инвестици? Другият ми въпрос е за сайтовете от рода на hashocean занимаващи се с клоуд мининг.Как е възможно да продават еднократно ,определени мощности и ресурси от машините си а да изплащат неограничени във времето печалби?Дори простата логика показва,че те постоянно трябва имат нужда от свежи средства ,най-малкото за да покриват огромните разходи на мощните си машини.Моля някой по компетентен да разясни за какво става въпрос,Благодаря Ви предварително!
stanch3vv
 
Мнения: 6
Регистриран на: 29 Фев 2016, 01:26

Re: криптокюренси

Мнениеот greo » 08 Мар 2016, 06:59

*първо да обясним значението на думата currency {карънси} - валута - произлиза от current, което значи текущ, (по)ток/ течение...
Това обяснява донякъде и все по-честите промени напоследък в курса, посоката и смисъла (не само на думата пари, но и на доверието, като цяло).
Най-общо казано това за което си отворил тема, са си чисти пирамиди, но логически погледнато, целия ни свят е основан на този принцип.
За да бъда по-детайлен, ще ти издам, че не всички реклами са истински. Разбира се това е шега, защото това ни е ясно на всички :) темата е много обширна и засяга сегашните бурни промени в представите на хората за живота... и по-специално социалните, икономически и донякъде политически структури, които видимо не са особено полезни за ежедневието на обикновения жител на планетата ;)
Тук идва ред да споменем и нашата задача, като участници в тази нова мрежа на дигитални валути за директен обмен (децентрализирани). А именно свободата да си направиш своя пирамида и да тестваш взаимното доверие :D Както всяко хубаво нещо и тук качеството се създава с постоянство и градивност (учим се от грешките си). Естествено повечето измишльотини са напълно виртуални игри, какъвто всъщност е и живота на болшинството от населението. КЛЮЧОВИ ДУМИ: масова хипноза, дезинформация, манипулация. Целият маркетинг и рекламните дейности се основават на това! :)
(имаше един лаф в бранша - да можеш да продадеш ла*но в целофанче) :) :) :)
Та не се учудвай, че повечето или уж фалират или пък хакнали ги били или пък от самото начало си личи аматьорското изпълнение...
Емиии пуста алчност, решиш да правиш бизнес, пък се охраниш по лесния начин и си казваш "майната му на доверието", на всеки може да се случи покрай бързото и лесно забогатяване. Друг е въпроса, че някой пирамиди са умишлено така проектирани - за моментално спечелване на доверието, хващане на много рибки наведнъж и после безследно изчезване. :)
Като пример ще дам и една успешна пирамида - ХЕОПСОВАТА ;) там шефовете са ги уважавали, защото вероятно доверието е било взаимно, та и сигурно затова още съществуват и даже са печеливши. Но няма да навлизам в по-духовни въпроси :P
От такъв ъгъл погледнати нещата, биткойните вече са създадени и се ползват и винаги ще струват нещо. > 90% от парите са дигитални и Интернет даде възможност на хората за обратна връзка, свобода на идеите и комуникацията, но това си върви и с негативните аспекти :)
Един друг пример: всеки може да реши да си направи "НОВИНАРСКИ" сайт и да спами ежедневно и ежеминутно със сензации, които повечето доближават научната фантастика, или филми на ужасите :) :) всичко това генерира трафик и пак може да се правят пари от въздуха...
Има и една друга ключова дума: ИМИДЖ или на български бих го нарекъл САМООЦЕНКА...
т.е. всеки сам си преценя каква роля иска да играе в целия този цирк и каква точно поука или печалба желае да си извлече!
Казват, че истинското богатство и щастие било в ДАВАНЕТО и то безкористно. Склонен съм да вярвам, но съм все по-малко наивен ;)

Успех, колега! :D
Аватар
greo
 
Мнения: 488
Регистриран на: 08 Окт 2013, 19:56

Re: криптокюренси

Мнениеот stanch3vv » 08 Мар 2016, 09:14

Разбирам ,че за теб всичко е манипулация,измама или спекулация.Относно клоуд мининга, хаш оушън работят коректно от 2012 година.....Как е възможно някой да отдава ресурс който се избива за 3-4 месеца и от там нататък да носи само печалби?Какво точно се случва и защо въобще го прави?Дефакто те разпродават капацитета на машините......веднъж разпродали го после кой им плаща тока? Един филипинец отдавна в играта ми даде обяснение ,че те печелят толкова много от мининга ,че споделят с нас само малък% от печалбите и постоянно закупувам нови мощности за да се разширяват.Ако това е така обаче и наистина печелят много, то тогава защо са им необходими нашите мизерни,избиващи се за 3 месеца инвестиции а не използват машините изцяло за себе си?
stanch3vv
 
Мнения: 6
Регистриран на: 29 Фев 2016, 01:26

Re: криптокюренси

Мнениеот greo » 08 Мар 2016, 09:45

ахааа сега разбирам по-точно въпроса ти :)
не знам дали имам правилен отговор, но според мен те завъртат именно нашите инвестиции с които изкарват доста повече на момента, и после ги разпродават на почти същата цена, като се получава борса за мощности...
в добре планираните функционални пирамиди това е тайната на успеха, че има оборот, защото са актуални на пазара...
но аз не съм човек с търговски нюх, по-скоро ги виждам нещата откъм техническата и промоционална част...
а това се оказа една печеливша пазарна ниша с облачното копаене, което моментално хваща доверието на хората, решили да инвестират по лесния начин...
не случайно много от клауд майнинг услугите са с неясна техническа база, реално трудно могат да докажат дали имат ферми или просто въртят парите... затова има вече и много виртуални мини, като например CLDmine, в която участвам и към момента не мога да кажа, че съм на печалба, но се забавлявам и си складирам там дребни монетки... всъщност просто го ползвам за мини борса :P
Аватар
greo
 
Мнения: 488
Регистриран на: 08 Окт 2013, 19:56

Re: криптокюренси

Мнениеот dob » 08 Мар 2016, 10:36

+ за грео, интелигентно!

Мислех и аз да пиша на дълго и на широко, но ще споделя само некой съображения:

- реалните клауд мининг - Хашнест, Гигахаш и т.н. дават горе долу реален доход, като най-съвестните си признаха, че при тази цена на тока и бтц, не могат да дават доход и спряха, а тези, които са вързани с производство на хардуер държат, защото си имат железа, а и разработват нови, но не дават нереално високи доходи

- сериозните пирамиди, като гореспоменатата, могат да имат и друг таен инвестиционен план, да са рискували 1,2 млн. да са привлекли още 5-6 и да ги въртят, като резервните /техните/ ги пускат, когато има опасност да се спрат плащанията поради липса на нови балъци /като мен и грео, ама той не е съвсем/... и така колелото се върти докато курса не стане 2к усд - тогава могат даже и официално да затворят, като се разплатят в с всички и пак ще са на + 10-20 млн.,
Питаш какво че стане, ако курса не стигне тези нива - Error 522 Connection timed out
dob
 
Мнения: 299
Регистриран на: 22 Мар 2014, 10:22

Re: криптокюренси

Мнениеот rossen » 08 Мар 2016, 11:08

само като добавка за изказаното. Веднъж исках да пусна облачно копаене към не помня кой се рекламираше и се оказа, че не мога да избера пул извън техния списък т.е. те си гарантират придобиването на блок, вероятно копаят и още нещо като НМЦ и кой знае още какво и го търгуват по борсите. А не ми е ясно и още нещо в такъв случай: като копая в пул, който е техен дали аз наистина ще получа хешрейта, който съм купил или ще гледам само цифрички в мозилата, а те ще си търгуват с моите парички и реално желязо дори няма да са купили :)
http://www.cointech.net
ах колко е топло в моя дом с майнърите за биткойн :)
Аватар
rossen
 
Мнения: 267
Регистриран на: 13 Ное 2014, 07:50

Re: криптокюренси

Мнениеот stanch3vv » 08 Мар 2016, 11:21

dob,можеш ли да препоръчаш някой от тези сайтове ,плащащи по-малко но пък с дългосрочни намерения ?
stanch3vv
 
Мнения: 6
Регистриран на: 29 Фев 2016, 01:26

Re: криптокюренси

Мнениеот dob » 08 Мар 2016, 13:22

еми genesis-mining и hasnest, а ghash.io спряха да дават щото не им излиза сметката!

там, обаче /в дженезис и хашнест/ доходите са мнооого по-малки! :doh:
dob
 
Мнения: 299
Регистриран на: 22 Мар 2014, 10:22

Re: криптокюренси

Мнениеот greo » 08 Мар 2016, 14:51

и тези на мравките... там също е като банка с ниска лихва...
трябва да се разцъква навсякъде... няма как :P
Аватар
greo
 
Мнения: 488
Регистриран на: 08 Окт 2013, 19:56


Назад към Cloud Mining

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, Bing [Bot], George, Google [Bot], ionicle, konqueror, Kris, Spenchoni, svetlim, viniamin