Нов cloudmining by BGanio

Копаене на биткойн и други криптовалути в облака

Модератор: Moderators

Re: Нов cloudmining by BGanio

Мнениеот LT530 » 15 Яну 2015, 16:57

BGanio написа:Не е така - теорията на вероятностите твърди че ако меташ достатъчно дълго зарчето ще имаш средно една 6тица на всеки 6 хвърляния
или опростено от 6 опита ще имаш една 6тица
Което означава че при 1 опит шанса ти е 1/6 при два опита 2/6 и т.н.


Тц! Не е така! верятноста да хвърлиш 6-ца е точно 1/6. Ако първият път не хвърлиш 6 то на следващия вероятноста не е 2/6 а отново е 1/6. Твоето честота на събитието и при достатъчно на брой хвърляния тя ще точно 1/6 или ще се доближи максимално близо до вероятност на събитието.

Един друг пример, може да се проясни картинката. Вероятноста дадено събитие да се случи е 17%. Примерно натискаме едно копче и вероятноста да получим число Х е 17%. Това не означава, че след 100 натискания ще сме уцелили числото Х 17 пъти.

BGanio написа:Щом вероятността не се увеличава с броя дни да намериш блок значи тя не се увеличава и с броя блокове
Това означава че трябва да сметнеш вероятността да намериш един блок
която е 294 000 000 Гхаша / 1400 Гхаша или 0.000475 %


Вероятноста е константна в рамките на един таргет или в рамките на 2016 блока ( 2015 всъщност но това са подробности ) като за всяко събитие е приблизително точно числото което ти написах и не се смята с просто деление - един вид всъщност се изчислява вероятноста да намериш число измежду множество числа което да отговаря на определно правило когато имаш възможност да търсиш такова число с определена скорост :) .

Но намирането на един блок само по себе си е отделно събитие и не зависи по никакъв начин от предходно такова. Т.е. не можеш да се възползваш грубо казано от всички неуспешни опити.

BGanio написа:Само че аз не съм съггласен че вероятността не се увеличава


Тук не споря, дали си съгласен или не в конкретния случай, не се явява събитие според Теория на Вероятностите.

п.с. Както и времето в Осло...
LT530
 
Мнения: 338
Регистриран на: 01 Авг 2014, 09:54

Re: Нов cloudmining by BGanio

Мнениеот zigzag » 15 Яну 2015, 17:40

BGanio написа:
LT530 написа:Сметките ти са грешни. Ама много


Методологията ми е максимално проста :)
Ползвам калкулатора на коинуорс
http://www.coinwarz.com/calculators/bit ... 00&hc=0.00

Той казва че 12600 Гхаша би трябвало да генерират един блок за близо 180 дена
12600 са 9х1400 - ние разполагаме с 1/9 от тая мощност значи 11.11 %

Дай твойта методология ?


Тия сметки са грешни. Не може така да се смята.
Средното време за удряне на блок е едно нещо а вероятността това да се случи е съвсем друго.

Например хвърляме монета.
Средно попадение тура е 2 хвърляния, но вероятността за поне едно попадение в тези 2 пъти е 75%.
Но главния проблем не е в изчислението на вероятностите а в "сметките" на организатора. :mrgreen:
zigzag
 
Мнения: 399
Регистриран на: 05 Фев 2014, 21:51

Re: Нов cloudmining by BGanio

Мнениеот BGanio » 15 Яну 2015, 17:41

LT530 написа:Един друг пример, може да се проясни картинката. Вероятноста дадено събитие да се случи е 17%. Примерно натискаме едно копче и вероятноста да получим число Х е 17%. Това не означава, че след 100 натискания ще сме уцелили числото Х 17 пъти.


Всъщност точно това означава

LT530 написа:Но намирането на един блок само по себе си е отделно събитие и не зависи по никакъв начин от предходно такова. Т.е. не можеш да се възползваш грубо казано от всички неуспешни опити.


Явно трябва да го обесня - трудността на блока ни е 6 - метаме едно зарче и като метнеме 6 имаме блок :)
Вероятността да метнеш с един зар число от 1 до 6 е 100%
Тази вероятност се дели на 6 или се получва 1/6 за всяко едно число - тоест да удариме блок верочятността е 16.6666%
1ви опит - метаме "1"
За втория опит каква е вероятноста да метнеме пак "1" - 1/6 х 1/6 = 1/36 или 2.77% тоест вероятността за това число силно намалява и се увеличава вероятността за останалите 5 числа
а именно вероятността да се падне от 1 до 6 е 100% вероятността да се падне пак 1 е 2.77% значи 100%-2.77% = 97.23% за останалите 5 числа или вероятността да метнеш 6 сега става 19.44%
Та не е вярно че вероятността не се променя с броя опити ... е не е вярно че става и 2/6 както бях писъл по горе :)
Аватар
BGanio
 
Мнения: 459
Регистриран на: 13 Сеп 2013, 19:09
Местоположение: София

Re: Нов cloudmining by BGanio

Мнениеот guBaHe » 15 Яну 2015, 17:56

BGanio написа:За втория опит каква е вероятноста да метнеме пак "1" - 1/6 х 1/6 = 1/36 или 2.77% тоест вероятността за това число силно намалява и се увеличава вероятността за останалите 5 числа
а именно вероятността да се падне от 1 до 6 е 100% вероятността да се падне пак 1 е 2.77% значи 100%-2.77% = 97.23% за останалите 5 числа или вероятността да метнеш 6 сега става 19.44%
Та не е вярно че вероятността не се променя с броя опити ... е не е вярно че става и 2/6 както бях писъл по горе :)


Вероятността е една и съща винаги, т.е. при зарче със 6 страни винаги имаш 1/6 вероятност да се падне еди кое си число, независимо какво се е паднало преди него. Различни са само вероятностите за поредици от случайни числа, изтеглени по този начин.

Т.е. при случайностите е без значение какъв е бил предишният резултат. Затова са и случайности :)
http://freebtclist.com - faucet сайтове за сатошита с таймери за всеки сайт и други благинки.
Аватар
guBaHe
 
Мнения: 516
Регистриран на: 14 Ное 2013, 19:19

Re: Нов cloudmining by BGanio

Мнениеот LT530 » 15 Яну 2015, 18:19

zigzag написа:Например хвърляме монета. Средно попадение тура е 2 хвърляния, но вероятността за поне едно попадение в тези 2 пъти е 75%.


Че са грешни, грешни са но ... ако хвърляш една монета точно два пъти вероятноста едното от двете да е тура не е 75%. :D

BGanio написа:
LT530 написа:Един друг пример, може да се проясни картинката. Вероятноста дадено събитие да се случи е 17%. Примерно натискаме едно копче и вероятноста да получим число Х е 17%. Това не означава, че след 100 натискания ще сме уцелили числото Х 17 пъти.

Всъщност точно това означава


Уф, не исках да съм краен но..по твоите сметки
12600 за 180 дена или 2268000 за един ден. Твоите 1400 са 1620 части от това число или 0,000617284 за ден. Времето на един блок обаче е само 10 мин. т.е. в общия случай разполагаш само с 10 мин да успееш да намериш блок. И в рамките на тези 10 мин вероятноста това да се случи нарства със всеки един шер както се изрази. Вероятноста да уцелиш блок за 180 дена ще е 11% само и единственно ако за тези 180 дена не бъде намерен блок т.е. вероятноста 11% е да изпревариш този с 12000 защото на 181вия ден неговата вероятност е 100%

BGanio написа:
LT530 написа:Но намирането на един блок само по себе си е отделно събитие и не зависи по никакъв начин от предходно такова. Т.е. не можеш да се възползваш грубо казано от всички неуспешни опити.


Явно трябва да го обесня - трудността на блока ни е 6 - метаме едно зарче и като метнеме 6 имаме блок :)
Вероятността да метнеш с един зар число от 1 до 6 е 100%
Тази вероятност се дели на 6 или се получва 1/6 за всяко едно число - тоест да удариме блок верочятността е 16.6666%
1ви опит - метаме "1"
За втория опит каква е вероятноста да метнеме пак "1" - 1/6 х 1/6 = 1/36 или 2.77% тоест вероятността за това число силно намалява и се увеличава вероятността за останалите 5 числа


цък бре. колкото и пъти да мяташ вероятноста не се променя. Имаш една от 6 възможности и това е. Дали първия път си шестак или не, не променя факта че втория път пак е случаен принцип за избор измежду 6 възможни.
Довечера ще седна да ти го разпиша с числа че сега трябва да тръгвам
LT530
 
Мнения: 338
Регистриран на: 01 Авг 2014, 09:54

Re: Нов cloudmining by BGanio

Мнениеот BGanio » 15 Яну 2015, 18:23

zigzag написа:Но главния проблем не е в изчислението на вероятностите а в "сметките" на организатора.


И какъв е проблема в сметките ?
Това че съм си направил сметката да ми остане някаква печалба след като (ако) избия първоначалната инвестиция и разходите по поддръжката ?
Ти ще направиш ли услуга от която да си на загуба ?

Или това че ако извадиме късмет ще имам по добра печалба
Полага ми се, защото в момента аз нося целият риск - ако успея да ти продам 1 акция риска ще ми се намали с 1/1200 тоест с 0.0833%
Ако успея да продам 1200 акции, значи съм свършил много добра работа и съм задоволил някакво търсене за което имам право на бонус
И знаеш ли колко ще ми е бонуса за това че съм направил услуга която ти дава някаква възможност да изкараш 500% ? 84% процента върху първоначалната инвестиция + сумата за разходите за 6 месеца

Аз лично не мисля че е много
пък и никъде не съм писъл БлаготворителенОблак

Разбирам и твоята идея за честно разпределение - ако се събрем и решим да купиме една машина която да я пуснеме да копа соло и всеки да си покрива дела от разходите - ок нека да е по равно - надявам се да се съгласиш да организираш цялата работата за сините ни очи и после да се оправяш със сметките като гошо каже - ами аз ще си платя тока другата седмица, а пешо не си вдига телефона и се крие
Аватар
BGanio
 
Мнения: 459
Регистриран на: 13 Сеп 2013, 19:09
Местоположение: София

Re: Нов cloudmining by BGanio

Мнениеот innergy » 15 Яну 2015, 19:15

BGanio написа:Е твойте сметки са абсалютно грешни по твоята методология
Щом вероятността не се увеличава с броя дни да намериш блок значи тя не се увеличава и с броя блокове
Това означава че трябва да сметнеш вероятността да намериш един блок
която е 294 000 000 Гхаша / 1400 Гхаша или 0.000475 %

Само че аз не съм съггласен че вероятността не се увеличава
Това е все едно да твърдиш че вероятността с едно зарче да метнеш 6 при всеки опит е 1/6 а то не е точно така - с всеки неуспешен опит да метнеш шер с трудност 43 милиарда вероятноста да го метнеш следващия път е малко по голяма


Грешка. Вероятността за 6-ца всеки път е точно 1/6 8)

Това, че някъде пише "време за един блок - 1000 дни" означава единствено, че шансът ти е 1 към 1000 дни х 24 часа x 6 блока или 1/144000
Т.е ти ще участваш в решаването на 144000 блока за тези 1000 дни и за всеки от тях ще имаш шанс 1 към 144000, но това не ти гарантира, че ще хванеш блок в рамките на този срок.
innergy
 
Мнения: 238
Регистриран на: 19 Ное 2013, 18:41

Re: Нов cloudmining by BGanio

Мнениеот BGanio » 15 Яну 2015, 19:53

innergy написа:Грешка. Вероятността за 6-ца всеки път е точно 1/6


Добре предлагам на всеки желаещ да ме накаже лошо за непознаването на теорията на вероятностите
Условията са следните всеки взима по едно зарче
Аз залагам 20 лв. Другия залага 10 лв.
Аз понеже съм тъп искам срещу двойния залог да си мятам зарчето докато направя 5 поредни неуспешни опита да метна шестица
След това двамата метаме заедно при "равен шанс" 1/6 да метнеме 6тица който я метне пръв взима парите
И после отначало докато некой не си признае че е сгрешил :)
Аватар
BGanio
 
Мнения: 459
Регистриран на: 13 Сеп 2013, 19:09
Местоположение: София

Re: Нов cloudmining by BGanio

Мнениеот innergy » 15 Яну 2015, 20:20

Дори и да вземеш парите, не означава, че си прав... :D :D

Вероятността да хвърлиш поне една 6-ца при 6 хвърляния не е 100%, а 1-(5/6)на 6-та степен.. или около 66.5%. Нарича се "Биномно разпределение".

При твоята мощност 1400GH Coinwarz дава 1 блок за 1500дни т.е вероятността при всяко теглене е 1 към 1500х24х6 или 1/216000

Шансът да се уцели поне един блок за 180 дни е 1-(215999/216000)на 180-та степен или 0.08%.. или 1/1250
Т.е при шанс 1 към 1250 ти предлагаш печалба 1 към 5.. :wink:

P.S. Като любопитна информация - шансът да се удари блок за 1500-те дни е едва 0.69%
Последна промяна innergy на 15 Яну 2015, 21:06, променена общо 1 път
innergy
 
Мнения: 238
Регистриран на: 19 Ное 2013, 18:41

Re: Нов cloudmining by BGanio

Мнениеот 2GOOD » 15 Яну 2015, 20:41

Страхотен спор, харесва ми... само да попитам участниците в него дали мога на по-късен етап да го преместя в темата за соло копането.

Сега при вероятности няма такова нещо като 100%, на теория аз мога цял живот да си хвърлям зарчето и никога да не ми се пада 6 разбира шанса за това е малък :)
Като се замисли човек, че всеки един намерен блок е случайност и ми става готино, как цяла една система е базирана на това и работи без големи отклонения - идеален пример за някой лектор в университета.

В басейна на слъша има много хубава крива по темата:
http://mining.bitcoin.cz/stats/graphs/

For example, the theoretical curve shows that 87% of blocks should be found after less than (2 * the current difficulty) shares.


Иначе шанса за намиране на блок 1:1 с трудността е около 63%
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

ПредишнаСледваща

Назад към Cloud Mining

Кой е на линия

Регистрирани потребители: George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, svetlim, viniamin