Нов cloudmining by BGanio

Копаене на биткойн и други криптовалути в облака

Модератор: Moderators

Re: Нов cloudmining by BGanio

Мнениеот zigzag » 14 Яну 2015, 21:46

2GOOD написа:
Даже може да се каже, че е обидна. Предлагаш лотарийни билети на двойна цена, като при това прибираш 1/7 от евентуален удар без да си платил за това


То по тая логика, тото-то са кожодери - ако не знаете само 50% от приходите отиват за джакпота, останалите уж за спорта :mrgreen:

Съжалявам за офф-а, сега малко по темата струва ми се интересна смесица м/у облак, басейн и лотария. Длъжен съм да отбележа, че когато Сатоши създава биткойн идеята му е всеки на случаен принцип с домашния си компютър да копае соло и съответо да дърпа печелившото билетче, докато слъш не прави първият басейн (за което му благодарим) и т.н. историята я знаете :)


Прав си тотото са кожодери. Много неизгоден хазарт.

Аз не си падам по-лотариите, защото не вярвам в късмета. Но, ако ще се прави обща лотария то тя трябва да бъде честна. Разпределението на инвестициите, риска и печалбите да бъде справедливо разпределено пропорционално. Балкански замисля някакви негови хитри схеми , не е това начина. :lol:
zigzag
 
Мнения: 399
Регистриран на: 05 Фев 2014, 21:51

Re: Нов cloudmining by BGanio

Мнениеот BGanio » 15 Яну 2015, 00:11

Ако ти изпратим $1200 , които покриват стойността на машината и тока, инвеститори сме ние, ти не си. Риска се поема само от нас, ти си на freeroll. След края на рунда, машината остава също за теб бонус. Та, ти играеш в тоя театър тариката а ние балъмите.


Ако ми изпратите 1200$ и аз ще се чуствам като тарикат и ще си фриролвам с кеф и без никакво угризение, защото съм създал продукт (услуга) към който има интерес и съм успял да го продам, ама докато не ми ги пратите тия 1200$ инвеститора съм си аз ... така че побързайте що искам да ставам тарикат :).

И на предния ти въпрос - сметките ги правих при предишната трудност и шанса да хванеме блок при нея беше 12.5% за 180 дена, при тази е малко над 11% ама явно ще се върне пак на 12.5% Аз вярвам в късмета и обичам да рискувам за това съм решил че има смисъл в това начинание.
Ти колко варианта знаеш при които има шанс от 12% да си упеториш парите за 6 месеца ?

Така че не смятам че ако някой инвестира в мойто начинание ще бъде балък - просто ще го удовлетворява съотношението риск/печалба + възможността да участваш с точно такава сума каквато ти се рискува
Примерно една от причините да измисля тази услуга е че на мене не ми се рискува с 1200 долара и за това съм готов да си разделя риска с други на които им се участва + ако успея да предложа достатъчно атрактивна услуга да спечеля и от самата организация ...
И както мисля стана ясно нема да извлеча некакви огромни печалби а съвсем разумно възнаграждение за поетия риск и положените усилия
Да - може и добре да спечеля - ако хванеме блок, ама тогава всички печелиме добре :)
Аватар
BGanio
 
Мнения: 459
Регистриран на: 13 Сеп 2013, 19:09
Местоположение: София

Re: Нов cloudmining by BGanio

Мнениеот marincho » 15 Яну 2015, 00:32

Колегата се опита да наблегне на факта, че след като продадеш всички акции, след края на "рунд"-а машината си остава за теб. Освен евентуалната печалба от твоите акции, покрити от инвеститорите.
Не разбирам шльокавица
Аватар
marincho
 
Мнения: 903
Регистриран на: 03 Юни 2013, 21:20

Re: Нов cloudmining by BGanio

Мнениеот BGanio » 15 Яну 2015, 00:50

marincho написа:Колегата се опита да наблегне на факта, че след като продадеш всички акции, след края на "рунд"-а машината си остава за теб. Освен евентуалната печалба от твоите акции, покрити от инвеститорите.


Това е ясно но на мене не ми е ясно какво обидно има в това като предприемам някакво начинание да искам да си избия направените разходи и да ми остане нещо печалба - в случая машината която едва ли ще има особена стойност след 6 месеца
А ако проблема е във 14.28те процента фрирол - и там печалбата няма да е кой знае каква тъй като няма да е само за мене - идеята е по принцип да се направи сайт с лайф статистики от машините; лайф статисика на наличните шерове и т.н. за което требват още хорица които също ще искат нещо да вземат.

Уважавам хората които си правят сметката, особено когато става въпрос за инвестиция, ама не разбирам тия дет се ровят у чуждата сметка.
Аватар
BGanio
 
Мнения: 459
Регистриран на: 13 Сеп 2013, 19:09
Местоположение: София

Re: Нов cloudmining by BGanio

Мнениеот LT530 » 15 Яну 2015, 10:39

BGanio написа:сметките ги правих при предишната трудност и шанса да хванеме блок при нея беше 12.5% за 180 дена,


Сметките ти са грешни. Ама много
LT530
 
Мнения: 338
Регистриран на: 01 Авг 2014, 09:54

Re: Нов cloudmining by BGanio

Мнениеот BGanio » 15 Яну 2015, 13:16

LT530 написа:Сметките ти са грешни. Ама много


Методологията ми е максимално проста :)
Ползвам калкулатора на коинуорс
http://www.coinwarz.com/calculators/bit ... 00&hc=0.00

Той казва че 12600 Гхаша би трябвало да генерират един блок за близо 180 дена
12600 са 9х1400 - ние разполагаме с 1/9 от тая мощност значи 11.11 %

Дай твойта методология ?
Аватар
BGanio
 
Мнения: 459
Регистриран на: 13 Сеп 2013, 19:09
Местоположение: София

Re: Нов cloudmining by BGanio

Мнениеот LT530 » 15 Яну 2015, 13:43

BGanio написа:Дай твойта методология ?


Time to generate one block 1561.3 days

Ако трябва да сме съвсем точни, вероятноста да уцелиш блок е 0.064% или 0.64 промила. И това само защото при калкулирането на блок нямаме условна вероятност, т.е. ако първия ден не си намерил блок това не увеличава вероятноста на следващия ден той да бъде намерен.

Най-общо казано - ще имаш 180 дена през които има вероятност от 0.64 промила да уцелиш блок. При ретаргет 0 разбира се. Ако трудноста падне ще ти се увеличи и вероятноста, но при числата които са в момента дали ще е 0.64 или 0.64001 няма особен практически смисъл :D
LT530
 
Мнения: 338
Регистриран на: 01 Авг 2014, 09:54

Re: Нов cloudmining by BGanio

Мнениеот BGanio » 15 Яну 2015, 14:02

Е твойте сметки са абсалютно грешни по твоята методология
Щом вероятността не се увеличава с броя дни да намериш блок значи тя не се увеличава и с броя блокове
Това означава че трябва да сметнеш вероятността да намериш един блок
която е 294 000 000 Гхаша / 1400 Гхаша или 0.000475 %

Само че аз не съм съггласен че вероятността не се увеличава
Това е все едно да твърдиш че вероятността с едно зарче да метнеш 6 при всеки опит е 1/6 а то не е точно така - с всеки неуспешен опит да метнеш шер с трудност 43 милиарда вероятноста да го метнеш следващия път е малко по голяма
Аватар
BGanio
 
Мнения: 459
Регистриран на: 13 Сеп 2013, 19:09
Местоположение: София

Re: Нов cloudmining by BGanio

Мнениеот Flex » 15 Яну 2015, 14:08

Е... със зарчето винаги си е 1/6 вероятността ако се изключат фактори като трениране на ръката с цел да падне 6 като се гледа на какво разстояние е бил предния опит... не се "изключва" числото, което си ударил предния път. При биткойните се изключват, но ако само ти работиш над един и същи блок и не си повтаряш шеровете се увеличава с всеки изчислен докато не стигне 100% в най-лошия случай, но при положение, че пада блок постоянно и има нов... съвсем еднаква си е вероятността.
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: Нов cloudmining by BGanio

Мнениеот BGanio » 15 Яну 2015, 14:18

Не е така - теорията на вероятностите твърди че ако меташ достатъчно дълго зарчето ще имаш средно една 6тица на всеки 6 хвърляния
или опростено от 6 опита ще имаш една 6тица
Което означава че при 1 опит шанса ти е 1/6 при два опита 2/6 и т.н.
На същия принцип е сметнато и горното 1561 дена ако меташ шерове би трябвало 1 шер да е с нужната трудност
Ако меташ половината време имаш половината шанс да метнеш шер с необходимата трудност или ако се върнеме на зарчето при 3 опита имаш 50% шанс да метнеш 6тица
Сега ако си калитко може от 3 опита да метнеш три пъти 6тици както и от 30 опита да не метнеш ни една - за това се казва че и късмета има знчение при копаенето
Аватар
BGanio
 
Мнения: 459
Регистриран на: 13 Сеп 2013, 19:09
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Cloud Mining

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, Bing [Bot], ionicle, Kartoff, UserX1XO, viniamin