Със свободна електроенергия, как бихте избрали?

Всичко за Биткойн, Лайткойн "копането" басейни, хардуер, софтуер...

Модератор: Moderators

Със свободна електроенергия, как бихте избрали?

Мнениеот xxy935839 » 27 Юли 2023, 16:45

В последно време серията майнери Iceriver привлича много внимание, което привлича и моето интерес. Въпреки това, осъзнавам и потенциалните рискове, свързани с нея. Току-що започвам да се занимавам с добиването на криптовалута и имам късмета да разполагам с безплатна електроенергия. Въпреки това ме притеснява нивото на шума. Моят бюджет се движи от 1000 до 2000 щатски долара, а един приятел ми предложи да разгледам майнера KS0. Но се чудя дали не е твърде късно да инвестирам в KS0 в този момент.

Според данните, които намерих във f2pool, текущият дневен доход на майнера KS0 е 25.79 щатски долара. https://www.f2pool.com/miner?id=345446 Мога също да проверя най-ниската му цена в asicfinder, която е обявена за 730 USDT.
https://asicfinder.com/frontend/hardwares/iceriver-ks0-100g


Ако бях на ваше място, какво бихте направили? Да купувате ли майнера KS0 е риск, който си заслужава, или има по-добри възможности? Бих се радвал на ценните ви съвети.
xxy935839
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Юли 2023, 16:35

Re: Със свободна електроенергия, как бихте избрали?

Мнениеот jamesdavidso » 28 Юли 2023, 18:32

Сметни си текущата трудност +30% и ако ти излиза сметката копай. Само че внимавай с "безплатния" ток. Ако не ползваш фотоволтаици, ясно е, че някой го плаща, даже да си на фиксиран наем + консумативи и т.н. И е въпрос на време след 2-3 сметки да ти потропат на вратата с въпроси.
Аватар
jamesdavidso
 
Мнения: 373
Регистриран на: 17 Фев 2018, 19:52

Re: Със свободна електроенергия, как бихте избрали?

Мнениеот Metamorph » 22 Авг 2023, 20:07

Ако туй нещо е 65 вата, тогава няма значение тока. 10 лв. на месец не е файда да ти е безплатен тока. Файда е когато майнера е киловат и нагоре. При това, ако добива му е колкото да си плати тока, тогава безплатния ток е единствена алтернатива. В тоя случай майнера просто превръща вложения ток в пари. Тъпо ама при определена трудност и това е възможно.
От друга страна майнер който хаби доста по-малко от колкото изкарва, има по-голям срок на работа. И по-голям шанс да си върне инвестицията. Не знам откъде ги виждате тия майнери евтините и икономичните. Аз от едно време знам майнери за по 10-15 хиляди лева дето яко шумят, работят година,две и от там нататък са неефективни. Даже тока не могат да си платят. А някои от тях и инвестицията :)
Metamorph
 
Мнения: 395
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02


Назад към Mining - Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], Google [Bot], ionicle, Kartoff, puffyto, viniamin