Помощ относно сглобяване на копачка

Всичко за Биткойн, Лайткойн "копането" басейни, хардуер, софтуер...

Модератор: Moderators

Помощ относно сглобяване на копачка

Мнениеот pisalkaabc » 10 Яну 2022, 19:19

Здравейте, имам нужда от помощ относно сглобяване на копачка за криптовалути... Дънна платка, захранване, кабели и друго. Мисля да закупя 2 броя rx 6600 и да добавя след това по евтини към рига след това. Имам място на което да сложа рига и затова искам да си направя копачка. Извинете за невежеството, но не съм се занимавал с хардуер досега. Благодаря предварително, ако някой се отзове.
pisalkaabc
 
Мнения: 3
Регистриран на: 10 Яну 2022, 19:15

Re: Помощ относно сглобяване на копачка

Мнениеот 2GOOD » 10 Яну 2022, 19:47

pisalkaabc написа:Здравейте, имам нужда от помощ относно сглобяване на копачка за криптовалути... Дънна платка, захранване, кабели и друго. Мисля да закупя 2 броя rx 6600 и да добавя след това по евтини към рига след това. Имам място на което да сложа рига и затова искам да си направя копачка. Извинете за невежеството, но не съм се занимавал с хардуер досега. Благодаря предварително, ако някой се отзове.


Здравей и Добре Дошъл :)

А какъв точно е въпросът?!
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Помощ относно сглобяване на копачка

Мнениеот pisalkaabc » 10 Яну 2022, 21:46

Малко насоки за сносно захранване, дъно за такъв тип риг. Ще опитам да сглобя копачка за около 3к лева
pisalkaabc
 
Мнения: 3
Регистриран на: 10 Яну 2022, 19:15

Re: Помощ относно сглобяване на копачка

Мнениеот kmetax » 10 Яну 2022, 21:57

Добре дошъл.
Преди да почнеш да задаваш хаотични въпроси седни и се зачети. В момента има много информация както в ютуб социалните мрежи и тук за всичко това от което имаш нужда. Чак когато о прежда някакъв проблем на който не си намерил решение и имаш нужда от конкретна помощ тогава пиши с точен въпрос.
Ако ме удари селянин важи ли ми гражданската отговорност?
Аватар
kmetax
 
Мнения: 335
Регистриран на: 13 Яну 2014, 23:50
Местоположение: София

Re: Помощ относно сглобяване на копачка

Мнениеот gecata » 11 Яну 2022, 20:42

pisalkaabc написа:Извинете за невежеството, но не съм се занимавал с хардуер досега.

Звучи много обещаващо
:)
gecata
 
Мнения: 50
Регистриран на: 13 Сеп 2017, 12:02

Re: Помощ относно сглобяване на копачка

Мнениеот puffyto » 15 Яну 2022, 13:44

pisalkaabc написа:Здравейте, имам нужда от помощ относно сглобяване на копачка за криптовалути... Дънна платка, захранване, кабели и друго. Мисля да закупя 2 броя rx 6600 и да добавя след това по евтини към рига след това. Имам място на което да сложа рига и затова искам да си направя копачка. Извинете за невежеството, но не съм се занимавал с хардуер досега. Благодаря предварително, ако някой се отзове.

Отваряш форума на раздел - Копаене с видео карти и четеш.Когато има конкретен въпрос питаш.Не е толкова сложно 90% от информацията я има там и в ютуб.Успех!
Аватар
puffyto
 
Мнения: 146
Регистриран на: 31 Мар 2017, 13:51

Re: Помощ относно сглобяване на копачка

Мнениеот sv3tlina » 26 Дек 2022, 18:15

Здравейте,,аз съм супер нов и много сляп в сферата на копаене много моля опитните за съвет какви компоненти да си закупе за сглобяването на една машина в днещни времена с това оскъпяване на тока. Ще съм благодарен за всяка отдадена помощ и съвен от опитните.. имам капитал от 2000лв с който да сглобя риг който да започне да копае моля за насоки какво захранване ,процесор видео карти и т.н. да си закупя че да извлека максимума скорос на копаене и минимума консумация на енергия предпочитам да стартирам бавно но славно, това ще рече предпочитам да платя повече за захранване и и т.н. с една или две карти ,но бавно и славно да ъбдейтна с времето така че след ъбдейта машината ми да работи по добре и по добре.. та с 2000лв какво мога да сглобя каква скорос да постигна и каква печалба бих достигнал.. благодаря на всички предварително..
sv3tlina
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Дек 2022, 17:53

Re: Помощ относно сглобяване на копачка

Мнениеот 2GOOD » 29 Дек 2022, 15:25

Привет,
Няма абсолютно никакъв смисъл да се инвестира в момента в копачки!!! Тези, които имат техниката не могат да си покрият разходите за електричество, какво остава да се възвръща инвестицията!
Аз лично бих купил за половината пари някакво крипто - биткойн, най-вероятно!
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Помощ относно сглобяване на копачка

Мнениеот jamesdavidso » 30 Дек 2022, 11:14

Тотално подкрепям - купи си BTC с тези 2000 лв, а още по-добре и един Ledger Nano S от еshop-а.
Видеокартите са евтини в момента, но ако токът ти не е БЕЗПЛАТЕН, няма абсолютно никакъв смисъл.
Аватар
jamesdavidso
 
Мнения: 369
Регистриран на: 17 Фев 2018, 19:52


Назад към Mining - Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, filchef, George, Google [Bot], ionicle, Kris, qbadabaduuu, Sando_83, Spenchoni, viniamin