Закупуване на Nvidia карти

Всичко за Биткойн, Лайткойн "копането" басейни, хардуер, софтуер...

Модератор: Moderators

Закупуване на Nvidia карти

Мнениеот milbor2 » 30 Ное 2021, 20:20

Колеги , има ли начин да се разпознае кои Nvidia видеокарти не са LHR, а нормални, или вече такива по сайтовете не останаха.
Или вече каквато и да купиш освен 3090 , е спъната откъм драйвери и копае по слабо.
Поздрави и благодаря.
milbor2
 
Мнения: 149
Регистриран на: 11 Фев 2014, 09:00

Re: Закупуване на Nvidia карти

Мнениеот farmdve » 30 Ное 2021, 20:45

Честно казано не знам как ти се дават 4 бона за 3080 примерно. Аз искам да си купя нова карта за гейминг, а то най-доброто, което мога да си позволя е 3060, а исках 3080 поне.
1JYFJnWKmhAwK9FMM3TM2SCjhCuc1qKc4r
farmdve
 
Мнения: 574
Регистриран на: 29 Май 2013, 13:24

Re: Закупуване на Nvidia карти

Мнениеот perla » 30 Ное 2021, 21:23

Нова - пише LHR на кутията.
Само карта, ако не е ясно от модела справка в нета - закачаш на GPUZ Device id идентифицираш чипа.

При тия цени и докато ни цакат с LHR и аз не бих купил. Нвидиа не знаят и не им пука, ама аз ги бойкотирам.
perla
 
Мнения: 150
Регистриран на: 16 Май 2019, 10:44

Re: Закупуване на Nvidia карти

Мнениеот qbadabaduuu » 30 Ное 2021, 21:37

Принципно си лише LHR или V2.
Съмнявам се някъде да има карти, които да не са LHR.
То не че и LHR ги има много... :D
qbadabaduuu
 
Мнения: 442
Регистриран на: 18 Сеп 2020, 01:16

Re: Закупуване на Nvidia карти

Мнениеот cnerd » 01 Дек 2021, 09:21

perla написа:При тия цени и докато ни цакат с LHR и аз не бих купил. Нвидиа не знаят и не им пука, ама аз ги бойкотирам.

И с право! Аз също съм много ядосан, не успяват да произведат достатъчно количество, за това започват да режат функции, за да _премахнат_ част от клиентелата си.
Не съм виждал и чувал за по-голяма глупост
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

Re: Закупуване на Nvidia карти

Мнениеот futureworld » 01 Дек 2021, 11:13

cnerd написа:
perla написа:При тия цени и докато ни цакат с LHR и аз не бих купил. Нвидиа не знаят и не им пука, ама аз ги бойкотирам.

И с право! Аз също съм много ядосан, не успяват да произведат достатъчно количество, за това започват да режат функции, за да _премахнат_ част от клиентелата си.
Не съм виждал и чувал за по-голяма глупост


Търсенето от миньорите е на талази, не е състейнабъл - иначе казано. Докато геймърията винаги е клиентела, малко по-силна в КОВИД-а, но няма моменти да се оттегли с години.
futureworld
 
Мнения: 670
Регистриран на: 23 Апр 2019, 22:27

Re: Закупуване на Nvidia карти

Мнениеот cnerd » 01 Дек 2021, 16:29

futureworld написа:Търсенето от миньорите е на талази, не е състейнабъл - иначе казано.

Тея приказки ги слушам от поне 5 години насам... Мисля, че това беше последния момент, в който човек можеше да купува карти на кашони от местни дистрибутори.
Взе да ми писва да чакам да не е sustainable отново
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

Re: Закупуване на Nvidia карти

Мнениеот perla » 01 Дек 2021, 16:33

И аз не оправдавам нвидиа за LHR- . Дори ако влизам в конспирации го направиха, за да продават повече на миньорите, повече карти за същия хашрейт (под маска, че защитават геймърите).
perla
 
Мнения: 150
Регистриран на: 16 Май 2019, 10:44

Re: Закупуване на Nvidia карти

Мнениеот futureworld » 01 Дек 2021, 18:21

cnerd написа:
futureworld написа:Търсенето от миньорите е на талази, не е състейнабъл - иначе казано.

Тея приказки ги слушам от поне 5 години насам... Мисля, че това беше последния момент, в който човек можеше да купува карти на кашони от местни дистрибутори.
Взе да ми писва да чакам да не е sustainable отново


Ами виж сега, ако бития се гмурне - ще дочакаш. Ама едва ли ще ти е кеф.
Ей го - от днес търся 5-6 карти за приятел, обяснявах му че цените са дебели и всичко е ЛХР - не та не.
futureworld
 
Мнения: 670
Регистриран на: 23 Апр 2019, 22:27


Назад към Mining - Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Bing [Bot], filchef, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, viniamin