Asrock H110 Pro BTC+ 13 RTX FE

Всичко за Биткойн, Лайткойн "копането" басейни, хардуер, софтуер...

Модератор: Moderators

Asrock H110 Pro BTC+ 13 RTX FE

Мнениеот Ivan Stefanov » 10 Окт 2021, 14:04

Здравейте!

Ригът ми се състои от:

Asrock H110 Pro BTC+
Celeron G3930
4GB Ram
240GB SSD
1600W + 1000W EVGA T2 захранвания
12 RTX 3060Ti FE + 1 RTX 3070 FE
Windows 10

Карам по същество. Преместих 12-те карти от предишната си x299 платформа в настоящата Asrock заради възможността да добавя 13-та карта, но така и не успях да копая с всичките 13 в една и съща платформа. Запалих рига с една карта и след това започвам да добавям останалите на интервали от по 4, като през нито един от останалите паленета няма нито един признак за какъвто и да е проблем. Windows-а си зарежда без никакъв проблем, също и след “кратка” инсталация на драйверите се разпознават всички 13 карти в Device manager и Task Manager, също така мога да ги настроя с помощта на Afterburner, но след като инсталирам няколко карти, започвам да получавам съобщение „cuda_error_out_of_memory“ както в Trex, така и във Phoenix miner при самото стартиране на софтуера. Увеличавайки постепенно виртуалната памет успях да подкарам и двата миньора успешно и рига си копае етериум стабилно вече повече от 48 часа, но с една карта по-малко. Точно когато изчерпах наличнито SSD пространство за виртуална памет успях да подкарам Трех с 12 карти. Искрено се надявах проблема да е свързан с виртуалната памет и SSD-то затова добавих второ допълнително от 480ГБ и започнах да взимам виртуална памет и от него, но за съжаление без никакъв ефект. В момента ползвам 200ГБ от първото и 300ГБ от второто, но така и не успях да подкарам миньора дори и да започне да копае.

Според вас трябва ли да инсталирам Windows на по-голямото SSD и да сетна по-голям page file size директно от него? Проблема се появява при поставяне на 5+ карти(мисля) и увеличавайки постепенно paging file size-a успявам да копая с повече карти до момента, в който се изчерпва SSD-то и успявам да стартирам успешно с до 12, но не и 13 карти.

Благодаря предварително за всички идеи.

П.П. В Bitcointalk някои споменат процесора и pci lane-ите му като слабо звено, но все пак системата си пали и според мен не това е проблема. Обмислям и смяна на операционната система, но все пак бих искал да разнищим случая.
Ivan Stefanov
 
Мнения: 3
Регистриран на: 10 Окт 2021, 13:19

Re: Asrock H110 Pro BTC+ 13 RTX FE

Мнениеот 2GOOD » 10 Окт 2021, 14:29

Лично аз не съм правил риг с повече от 8 карти, но практиката показва, че е по-добре на Линукс да се мине за подобни сетъпи. Доста реклама му правя на колегата, но наистина mmpOS е добър вариант, другото е HiveOS
Може поне за пробата да се качи на една флашка и да се види как се държи.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Asrock H110 Pro BTC+ 13 RTX FE

Мнениеот Ivan Stefanov » 10 Окт 2021, 16:52

Допълнителен стик от 8гб рам памет реши проблема.

В момента рига работи с 12гб рам памет и 180гб виртуална такава, взета от основния SSD диск.

Свалих второто SSD, което се оказа излишно.

Ще потвърдя след 48 часа дали всички е стабилно.

Обмислях алтернативна ОС, но като евентуално решение поради липса на опит.
Ivan Stefanov
 
Мнения: 3
Регистриран на: 10 Окт 2021, 13:19

Re: Asrock H110 Pro BTC+ 13 RTX FE

Мнениеот konqueror » 12 Окт 2021, 08:50

Горещо ти препоръчвам https://app.mmpos.eu/. Правиш си една флашка, ностройваш веднъж и забравяш.
Аватар
konqueror
 
Мнения: 57
Регистриран на: 30 Дек 2016, 11:18

Re: Asrock H110 Pro BTC+ 13 RTX FE

Мнениеот Ivan Stefanov » 13 Окт 2021, 23:00

Само да добавя, че системата е стабилна почти 80 часа без никакви сривове или рестарти.

-200 MHz ядро/+1300 MHz памет @129watts за всяка от картите. Вероятно мога да обръсна няколко вата, но съм доволен от текущата рентабилност и стабилност на 800 MH/s.

Занимавам се от сравнително скоро и за момента Windows е по-познатата и по-лесна за употреба операционна система.
Ivan Stefanov
 
Мнения: 3
Регистриран на: 10 Окт 2021, 13:19


Назад към Mining - Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, Bing [Bot], George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, svetlim, viniamin

cron